Zulu Kds | Yeni Nesil İnternet Kontrolü Cihazı

 
Proje Sahibi Zulu Teknoloji
80
20
 
 

Ekran zamanının artması, eğitime ve diğer sorumluluklara harcanacak zamanın internette harcanması çocukların sorumsuz, plan yapmayan veya yapılan plana sadık kalmayan bireyler olarak büyümelerine sebebiyet vermektedir. Hırçınlık, söz dinlememek, tavsiyeye kulak vermemek, gerçek iletişimden ziyade online platformlarda “sohbet“ etmek ve “arkadaş” edinmeyi tercih etmek internette gereğinden fazla zaman geçirmenin yol açtığı sorunlardan sadece bir kaçı.

Amacımız kesinlikle sizi korkutarak çocuklarınızı internetten tamamen ayırmak değil. Tam tersine diğer herşey gibi internetin de düzenli ve belirli sınırlar çerçevesinde kullanımının önemli ve mümkün olduğunu, ve bu sınırları her bir ebeveynin kolaylıkla koyabileceğinden bahsetmek istiyoruz.

 

Zulu Kds Nedir?


     

Zulu Kds mini tasarımıyla evinizde modeminizin yanına koyabileceğiniz, güç kablosunu prize taktıktan sonra modeminize bir ethernet kablosu ile bağlayıp, ücretsiz olan Zulu Portal mobil uygulamamız ile kontrol edebildiğiniz bir AP(Access Point) cihazı. 

 

Zulu Portal Nedir?


Apple App Store'dan veya Google Play Store'dan indirebileceğiniz Zulu Portal, Kds cihazınızı kontrol etmek için geliştirildi. Zulu Portal; Mobil telefonunuza ev internetiniz üzerinde tam ebeveyn kontrolü yetkisi vermekle birlikte Kds işletim sistemi güncellemelerini de yapıyor ve herhangi bir teknik destek ihtiyacı duyduğunuz anda tek bir tuşla teknik destek uzmanlarımıza ulaşmanızı sağlıyor.

 

Nasıl Çalışıyor?


  

Evde internete bağlı cihazlarınızı Zulu Kds WiFi ağına bağladıktan sonra, Zulu Portal ile evdeki herbir birey için kullanıcı hesabı açabilir, bu hesaplara evde kullanılan internet cihazlarını ekleyebilir ve bu hesaplara belirli zaman çizelgeleri tanımlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra bu çizelgelerin takibini Zulu Kds otomatik olarak yapacak, ve sizi çizelge bitimine 5 dk. kala bilgilendirecektir. Siz dışarıda iken cihazınız devre dışı bırakıldığında yine tarafınıza bildirim gönderilecektir.

 

   

Tak kullan kolaylığında kullanımı ve kullanıcı dostu mobil arayüzü ile, herkesin rahatça kullanabileceği şekilde tasarladığımız bu ürün ve arkasındaki bulut alt yapımız size ev internetiniz üzerinde tam yetki veriyor. Bilgileriniz bulut veritabanlarımızda banka seviyesinde uygulama güvenliğinde saklanıyor; internet erişim kayıtlarınız ise hiçbir şekilde tarafımızca görülmüyor veya kaydedilmiyor.

 

Zulu Portal ve Zulu Kds v1.0 - Özellikleri 


 

İlk versiyonda ağırlıklı olarak ekran zamanını kısmaya yönelik çalışmalar yaptık. İleri versiyonlarımızda ise internette harcanan zamanın başka aktivitelere harcanmasını sağlamaya ve ev internetinizi okul eğitimine doğrudan entegre etmeye yönelik çalışacağız. Zulu Kds cihazınız versiyon güncellemelerini cihazınızı değiştirmeden ve sadece Zulu Portal'dan size gönderilen bir bildirime onay verdikten sonra, otomatik olarak yapacak ve güncelleme bitiminde size bilgi verecektir.    

 

Zulu Kds çocuğunuza nasıl fayda sağlar


 

Nisan ayı itibari ile çıkarmaya başlayacağımız yeni versiyonlarımızda şu anda arge ve test sürecinde olan birkaç özelliği daha ekleyeceğiz. Yaşa ve sınıfa özel web filtre opsiyonları, kısa süreli internet zamanlıyıcı (geri sayım aracı gibi) ve kullanıcı bazlı kota ve hız belirleme bu özelliklerden sadece bir kaçı. Bunların başında ise ebeveynlere tek tıkla 6 farklı kategoride 25 milyon websitesini engelleyebilecekleri ve bu kategorilere çizelge ekleyebilecekleri yeni özellikler geliyor.

 

Sıkça karşılaştığımız sorular


Zulu Kds’ye bağlıyken kontrol edebildiğim cihaz ev modemine bağlanırsa yine de kontrol edebilir miyim?

Zulu Kds cihazınızı evdeki modeme bağladıktan sonra ev modeminin yönetim arayüzünden kullanmakta olduğunuz WiFi’yi etkisiz hale getirmeniz bu sorunu çözecektir. Yardıma ihtiyaç duyduğunuz durumlarda teknik yetkililerimiz ile iletişime geçerek sorunlarınızı anlatabilir, ücretsiz destek alabilirsiniz.

Zulu Portal mobil uygulaması ücretli mi?

Hayır. Zulu Kds’yi evinizdeki modeme bağladıktan sonra, Zulu Portal mobil uygulamasını Apple App Store ve Google Play Store’dan tamamen ücretsiz indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Benim evimdeki Zulu Kds cihazını bir başkası yönetebilir mi?

Hayır. Zulu Kds’yi yönetmek için Zulu Portal uygulamasını indirdiğinizde sizden bir hesap oluşturmanızı isteyecektir. Bu hesap ve kullandığınız mobil telefon ikilisi sadece sizin Zulu Kds cihazınız ile eşleşecek, sadece bu cihazı yönetebilecek. Aynı zamanda Zulu Kds cihazınız başka bir hesapla ve mobil telefon ile kesinlikle eşleşemeyecektir.

Mobil cihazım değişirse Zulu Kds cihazımı nasıl kontrol edeceğim? 

Mobil cihazınız değiştiğinde Zulu Portal uygulamasını yeni telefonunuza indirdikten sonra eski hesabınızla giriş yaptığınızda, bu aksiyon tarafımızca “Güvenlik Riski” etiketi ile not edilecek, sistemde kayıtlı eposta adresinize “Onay espotası” gönderilecektir. Bu epostayı onaylamanız durumunda Zulu Kds’yi yönetmeye başlayabileceksiniz. Bu aşamadan sonra “Güvenlik Riski” etiketi kaldırılacaktır.

Zulu Kds garanti süresi ne kadardır?

Zulu Kds satın alındığı tarihten itibaren 2 sene boyunca Zulu Teknoloji garantisi kapsamındadır. Yazılımsal arıza durumlarında, arızanın boyutuna göre değişecek şekilde bu arıza giderilebilir veya Zulu Kds’yi tarafımıza göndermeniz istenip size yeni Zulu Kds cihazı gönderilebilir. Fiziksel arıza durumlarında da aynı poliçe geçerli olmakla birlikte, cihazın içine sıvı ve s. kaçması halinde veya kullanıcı tarafından kaynaklanan başka donanımsal sorunlarda teknik servislerimiz ile görüşülüp uygun onarım/değişim paketlerinden birini seçmeniz gerekmektedir.

Verilerimiz ne kadar güvenli saklanıyor?

Bulut veritabanlarımız ve sunucularımız banka seviyesinde ağ ve sistem güvenliğinde korunuyor, 7/24 gözetiliyor.

Bulutta hangi bilgilerimiz saklanıyor? 

Bulut altyapımızı cihaz konfigürasyonlarını, kullanıcı profillerini, kontrol edilen cihazların fiziksel adreslerini ve yönetici ayarlarını saklamak ve Zulu Kds cihazınızın arızalanması durumunda konfigürasyonlarınızı eski haline anında geri döndürmek için tasarladık.

Cihazın iade süresi ne kadardır?

Cihazda kullanıcı kaynaklı fiziksel arıza olmadığı sürece cihazınızı 14 gün içerisinde geri iade edebilirsiniz. Ancak iade sebebinizi öğrenmek ve yaptığımız hatadan ders almak için satış yetkilimiz sizinle irtibata geçecektir.

   

 

 

Zulu Teknoloji Hakkında


Zulu Teknoloji “Yeni Nesil İnternet” mottosuyla kurulmuş olup, hedefi online dünyamızda çocuklarımızın onlar için daha önemli olan şeylere ayırmaları gereken zamanı internette harcamalarını önleyecek ürünler ve servisler geliştirmektir. Amacımız çocukların interneti kullanmasına engel olmak değil, interneti verimli ve sorumlulukları ile dengeli bir şekilde kullanmalarını sağlamaktır. Bu bağlamda yeni neslin internet kullanımını eğitimlerine, sağlıklarına ve en önemlisi sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmelerine pozitif etki sağlayacak şekilde yönlendirmeye çalışıyoruz. Geliştirdiğimiz, ve yakın gelecekte geliştirmeyi planladığımız ürünlerimiz bu vizyon çerçevesinde ev internetini okuldaki eğitime entegre etmek üzerine planlanmıştır. Bunun yanı sıra, internet bağlantısı olan her ülkede görülen siber zorbalığı, internet bağımlılığını ve çocuklarımızı etkileyen bir çok tehlikeyi yine teknolojiyi kullanarak çözmek ana hedeflerimiz içinde yer almaktadır.

 

10 Ekim 2015

Proje Başladı.

Zulu Teknoloji

Zulu Teknoloji

Zulu Teknoloji; Sadece çocuklara özel yeni bir internet yaratılabilir mi? sorusunun cevabını bulmak üzere 2017 Ocak ayında kuruldu.

[email protected]

Ürünler