Wollox - İnteraktif Ekran Dönüştürücü

 
Proje Sahibi Alaattin Tamer Cengiz
153
60

WOLLOX NEDİR ?

Sistem yeni nesil flat TV ve projeksiyon cihazlarının verimli ve etkileşimli kullanılmasını sağlamak için tasarlanmış bir görüntü kontrol sistemidir.

Wollox  görüntü kontrol sistemi, fuar alanları, konferans salonları, büyük toplantı salonları ve benzeri geniş alanlarda projeksiyon cihazlarının sunum yapılan bilgisayarlarla kablosuz bağlantı kurmasını, görüntünün yansıdığı alanı etkileşimli çalışma alanına çevirmesi için tasarlanmış ve üretilmiş bir cihazdır. Bu sayede projeksiyon cihazı ve bilgisayar arasında uzun mesafe kablolama ve bilgisayar üzerinden sunum yapma zorunluluğu ortadan kalkar.

  

Uzaktan yönetim kalemi sayesinde , projeksiyon cihazının yansıdığı alanı (projeksiyon perdesi, tahta, duvar, cam, televizyon vb.) dokunmatik hale getirir ve bilgisayarınızı uzaktan kontrol edebilmenizi sağlar. Daha önce bilgisayar üzerinden yaptığınız çalışmalara Wollox sayesinde görüntünün yansıdığı alanda rahatça devam edebilirsiniz. Wollox uzaktan görüntü kontrol sistemi Radyo Frekans protokolü kullanarak, Wi-Fi kullanan benzerürünlere nazaran daha hızlı veri ve görüntü transferi sağlar, bu sayede takılma, donma ve gecikme gibi sorunların yaşanmasını ortadan kaldırır.

  


Cep telefonu ve tablet bilgisayarlarınızı da kullanabilmeniz için Wollox, Wi-Fi bağlantısı sunmaktadır. Cep telefonu ya da tabletinizi de yükleyeceğiniz uygulama sayesinde mobil cihazınızı Wollox’a bağlayabilirsiniz.

Wollox uzaktan görüntü sistemi kolay kurulumu ve her türlü görüntü yansıtma sistemine uyumlu olması sayesinde, istenmesi durumunda başka bir cihaz ve mekanlarda taşınabilmekte/kullanılabilmektedir. Sabit bilgisayarı olmayan, her kullanıcının kendi bilgisayarını getirdiği alanlarda Projeksiyon ve TV bağlantılarınızı TAK-ÇALIŞTIR (Win- Mac) özellikle kullanabilecek özelliği tercih edebilirsiniz.

BENZERLERİNDEN FARKIMIZ NEDİR ?

1- 0.1 Ratio Throw atım Lens ile DCE (Distortion Correction Engine) yapabilen şu an için tek sistem. 10cm mesafeden 100inch diagonal alanı kontrol etmek demek.

2-Generic Mouse olarak Win- Mac- Pardus-Linux  işletim sistemleri tarafından tanınan şu an için tek sistem.

3-Generic Mouse özelliğini Blutooth olarak çalıştırabilen gerektiğinde USB kabloya dönebilen şu an için tek sistem

WOLLOX NERELERDE KULLANILABİLİR?

Özel ve Devlet Okulları

Üniversiteler

Sunum Odaklı Çalışan Firmalar

Toplantı ve Konferans Salonları

Oteller

Fuar Alanları

ÖDÜLLER


Gazi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi IV. Fikirden İcraata İş Fikri Yarışması Birinciliği (2017)

TEŞEKKÜRLER

Danışmanlıklarından Dolayı

Prof. Dr . Şeref SAĞIROĞLU

Gazi Üniversitesi Mühendislik Fak. Bilgisayar Müh. Bölüm Başkanı

Mentörlük Desteklerinden Dolayı

Doç.Dr. Metehan TOLON

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bil. Fak. İşletme Bölümü Öğretim Üyesi

Beta Sürüm Testlerimizi Uygulamalı Gerçekleştiren "Ankara Büyük Kolej" e Teşekkürler

Riskler ve Zorluklar

Seri üretim aşamasında ürün içerisinde kullanılan kritik komponentlerin temin edilme sürelerine ve bunların stokta tutulmasına dikkat edilmelidir.Bu kritik komponentlerin maliyeti 200.000 TL bulmaktadır ArGe çalışmalarımızın maliyetinin dışında kalan bu durumu aşmak için Fonlanmayı bekliyoruz. Pazarlama, üretimden önce başlayan satıştan sonra devam eden bir süreçtir bu süreç içersinde yapılması gereken SWOT Analizi, Çevre Analizleri ve Fiyatlandırma çalışmaları Gazi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans Bitirme Tezine konu olacak şekilde aşılmaya çalışılmaktadır.Bazı tanıtımlarımızda tekniğin bilinen kısmı olan kamera ile ışık takibi gibi benzer sistemlerin varlığı ortaya atılmakta bizim tekniğin bilinen kısmının üstünde geliştirmeler yaptığımız inovatif katkılar ve Türk Malı olmamız gözardı edilmektedir

10 Ekim 2015

Proje Başladı.

Alaattin Tamer Cengiz

Öğretmen

Gazi Ünv. Yönetim Bilişim Sistemleri MIS(Ms) Ankara Ünv Spor Yöneticiliği(Bs) Bilgisayar Programcılığı(As) Ankara Deneme Lisesi(Hs)

[email protected]

Destek Paketleri