Wing - Akıllı Güvenlik Yüzüğü

Wing - Akıllı Güvenlik Yüzüğü, saldırıya uğrama ihtimallerine karşı tasarlanmış yüzük şeklinde bir panik butonudur. Herhangi bir tehlike anında, kullanıcılar Wing üzerinde bulunan düğmeye bastığında, Wing mobil uygulaması üzerinden kullanıcının önceden ayarlamış olduğu telefonlara SMS ve/veya bildirim göndererek yakınlarına yardım çağrısında bulunmasını sağlar.

     

Sinyal göndermek için yüzüğün altında bulunan butona 3 saniye boyunca basılı tutulmalıdır. Wing kullanıcısına titreşim ile yardım  çağrısını ilettiğinin geri bildirimini verir.

Wing Mobil Uygulaması App Store ve Google Play'den ücretsiz olarak indirilebilecektir. Kullanıcılar bluetooth üzerinden Wing ile mobil telefonlarını eşleyebilirler ve acil durumlarda ulaşılacak kişiler listelerini oluşturabilirler. Gelen acil durum alarmlarını cevaplayarak, alarm gönderen kullanıcıyı harita üzerinden gerçek zamanlı takip edebilirler. 

 

Amacımız sokakta yürüyen her kadının en az erkekler kadar kendini güvende hissederek yürüyebilmesi. Bu sebeple günlük hayatta birçok kıyafet ile kullanılabilecek, herhangi bir takıdan ayırt edilmesi çok zor olan özel bir tasarım seçtik. Bu sayede kadınlar kendi üzerilerinde farkedilmeyen bir panik butonu taşımış olacaklar.

  

Wing kendi özel tasarımlı kutusu içinden USB ile şarj edilir. Ortalama pil ömrü 2 haftadır. Ölçüleri bir kokteyl yüzüğü kadar tasarlanmıştır.

Wing Akıllı Güvenlik Yüzüğü uzun yolculuklarda, gece eve geç dönüşlerinizde, kendinizi tedirgin hissettiğiniz her anda yanınızda olacaktır. Günlük hayatınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

      

Riskler ve Zorluklar

Kuixo Information Technologies Inc. was founded by Teknogirişim Funding of the Ministry of Science, Technology and Industry in 2015 with two entrepreneurs who have been friends since university years. Our team has been successfully accomplished the applied project “Educational Audio Games for Visually Impaired Individuals” which has been approved by our ministry advisors. Wing Smart Safety Ring is a project that we had in mind before we decided to become a company. We have decided to make the project actualize because of our company’s earned experience and our belief in the project. Every project has risks. One of the risk of the project is the delay of the required production parts which are shipping from abroad. This may slow down the production process. For this reason, we have calculated the probability of this delay and then decided the delivery dates given to you and promised to send your product to you.

10 Ekim 2015

Proje Başladı.

Destek Paketleri

Wing nedir?

Tehlike anlarında yardım çağrısında bulunmak için tasarlanmış olan Wing, yüzük şeklinde bir panik butonudur. Kötü bir durumda kullanıcılar yüzük üzerindeki butona bastığında önceden ayarlanmış telefona SMS ve bildirim gidiyor. Bu sayede yardım çağrısında bulunulmasını sağlıyor. Bir uygulama yardımıyla kullanılan akıllı güvenlik yüzüğü, yardım çağrısında bulunulan kişilere lokasyon bilgisini de paylaşarak saldırı gibi kötü durumların önüne geçmeyi hedefliyor.

 

Wing nasıl kullanılır?

Yüzüğün altında bulunan butona 3 saniye basılı tutulduğu takdirde sinyal gönderilmiş olur. Yardım çağrısının iletildiğinde ise titreşim göndererek kullanıcısına haber verir. Google Play ve App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilen uygulaması aracılığıyla kullanıcıları akıllı telefonlarıyla Wing akıllı güvenlik yüzüğünü eşleyebilir, acil durumlarda ulaşılacak kişileri listeleyebilirler.

 

Wing Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Akıllı güvenlik yüzüğünün sağladığı avantajlardan biri, alarm gönderen kullanıcının lokasyonunun gerçek zamanlı takip edilebilmesi. Bunun yanında, pil ömrünün 2 hafta gibi uzun bir süre olması da göze çarpan özellikler arasında. Rahat ve şık bir tasarımı olan Wing, beyaz, siyah, gümüş ve altın olmak üzere 4 farklı renk seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Böylelikle günlük hayattaki birçok kıyafetle kullanılabildiği gibi herhangi bir takıdan ayırt edilmesi de mümkün olmuyor.

 

Wing Kimler Tarafından Kullanılabilir?

Sokakta yürüyen her kadının kendini güvende hissetmesi için üretilen Wing, fark edilmeyen bir panik butonu taşımanızı sağlıyor. Böylelikle uzun yolculuklarda, gece eve dönüşlerde tedirgin hissettiğiniz her anda yanınızda bulunarak güvenliğinizi sağlamayı amaçlıyor.

 Wing ile kendinizi daha güvende hissedeceksiniz!