watchX - Kodlanabilir Akıllı Saat

watchX banner


watchX - Kodlanabilir Akıllı Saat

watchX, "kodlamayı 7den 77ye herkesin öğrenebileceği kolaylıkta sunan, kutu içerisinden çıkan parçaları birleştirerek kendi akıllı saatini yapabileceğin bir eğitim kitidir."

watchX'i Scrath ile kolayca programlayabilirsin. Tek yapman gereken blokları sürükleyip bırakarak kendi algoritmanı geliştirmek. Eğer istersen Arduino veya Atmel Studio programlama arayüzlerini de kullanabilirsin.

Üzerinde bulunan sensörlerle aklındaki projeleri hayata geçirebilir yanında istediğin yere götürebilir ve günlük hayatta kullanabilirsin. Aksesuarlarla watchX'i 8 bitlik oyun konsoluna ya da çok güçlü bir mobil geliştirme kartına gödnüştürebilirsin.


watchX programming languages

watchX özellikleri

watchX medyada biz

watchX kurulum

watchX programlama

watchX sensörler

watchX kasa

watchX gündelik kullanım

watchX kolay programlama

watchX gelişmiş programlama

watchX kutu içeriği

 

watchX teknik özellikler

Riskler ve Zorluklar

Seri üretimde her zaman zorluklar vardır. Ürünlerimizin güvenli ve güvenilir olacağından ve büyük hacimlerde verimli bir şekilde üretilebildiğinden emin olmalıyız. Neyse ki, eski işimizden gelen PCB tasarım ve üretim sürecinde güçlü bir deneyime sahibiz. Elektronik bileşenler ve PCB tedarik ettiğimiz insanlarla hala iletişim halindeyiz. Ayrıca Shenzhen / Çin'deki üreticilerle çok iyi ilişkiler kurduk. Bunlara ek olarak, WatchX, enjeksiyon kalıplı plastik ürünlerin gerektirdiği gibi aynı takım maliyetini ve üretim riskine sahip değildir. Elbette, watchX'in imalatında riskler var. Bileşen teslim sürelerinde veya bulunabilirlikte beklenmeyen değişiklikler teslimat zamanını etkileyebilecek faktörlere örnek olarak verilebilir. Bu riskleri en aza indirmek ve tam zamanında WatchX'i teslim etmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Risklerden bir diğeri nakliye. WatchX'in nakliyesi sırasında sorunlara yol açabilecek öngörülemeyen olaylar gerçekleşebilir. WatchX'i güvenli ve sağlam bir şekilde kapınıza getirecek olan firmalarla çalışmayı planlıyoruz.

10 Ekim 2015

Proje Başladı.

Enes ÇALDIR

Co-Founder / CDO - argeX

[email protected]

Tasarım Mühendisi / argeX Kurucu Ortağı

Destek Paketleri

watchX

watchX nedir?

watchX, herkese hitap eden, çok amaçlı, giyilebilir bir geliştirme kartı olarak anlatmak mümkün. Saat olarak kullanılabiliyor ve Arduino/Scratch/Atmel Studio yazılımları ile programlanabiliyor. Ayrıca, oyunlar, sağlık uygulamaları, adımsayar gibi akıllı saat özelliklerini kendiniz programlayarak geliştirebiliyorsunuz. Saat ile uyumlu 3D yazıcıdan edinebileceğiniz çerçeveler de mevcut. Geliştiricilerin programlama yetenekleri ve hayal gücünü geliştirmesi için ideal bir platformdur.

watchX akıllı saat nasıl kullanılır?

Arduino, basit kullanımlı ve oldukça fazla dokümana sahip bir platform. watchX de Arduino donanımına sahip bir ürün olarak öne çıkıyor. USB kablosu ile ürününüzü bilgisayarınıza bağlayabilir, Arduino IDE'yi çalıştırıp programlamaya başlayabilirsiniz.

İleri seviye uygulamalarınız için ise watchX’i Atmel Studio kullanabilirsiniz. Bu sayede daha gelişmiş bir arayüzü deneyimleme fırsatınız da olacak.

watchX’in özellikleri ve avantajları nelerdir?

Arduino Leonardo uyumlu ana işletimcisi ile kullanıcılarına büyük avantaj sağlıyor. Ayrıca akıllı şarj devresine sahip olan cihaz, USB portuna bağlantı pili devreden çıkartarak şarj olmaya başlıyor ve saat gücünü harici güç kaynağından alıyor.

Dört adet alt kategoriye sahip olması da önemli avantajları arasında gösterilebilir. Seçenekler menüsünden ekran parlaklığını, ses yüksekliğini, alarmları ve saat ayarını, ekran uyku modunu, ekranın renklerini ters çevirme özelliğini ve animasyonların açık/kapalı olmasını değiştirebiliyorsunuz.

Kendi kodunuzu çalıştıracak uygulama desteği ile de kendi yazmış olduğunuz uygulamaları çalıştırabiliyorsunuz. Kodu yazdıktan sonra saate yükleyin ve menüden programı çalıştırın, işte bu kadar kolay!

Ayrıca Scratch uyumlu olan watchX akıllı saat, çocukların kullanımı ve programlama ile tanışmaları için avantaj sağlıyor.

watchX kimler tarafından kullanılabilir?

watchX, mevcut hayal güçlerini geliştirmeleri için çocuklara özel, Scratch uyumlu bir platformdur. Ayrıca orta seviye kullanıcılar için de Aurdino sistemini bünyesinde bulunduruyor. Tabii ileri seviye kullanıcılar için de çeşitli seçenekleri mevcut. watchX, her yaş grubunun rahatlıkla kullanabileceği bir cihaz.

Haydi sen de watchX ile yeteneklerini konuştur!