Stepbit: Kişiye Özel Ayakkabı Tabanlığı

Healerbit

Yapay zekâ ile görüntü isleme teknolojilerini gelistirerek yeni, yerli, milli teknolojiler üretmek için donanım ve yazılım üreten bir teknogirisimdir. 

Dünyaya saygılı, Dünyada saygın!

Stepbit Nedir?

Günlük hayatta ayağımızı yerden kesen ayakkabıların rahatlığı bizim ve sağlığımız için çok önemlidir. Kullanılması istenen ortopedik ayakkabıların global pazarda çok pahalı olmasından dolayı kişiler sıradan ayakkabılar alarak sağlık problemlerini maliyetten dolayı es geçiyor. Ayakkabı teknolojileri de günümüzde sıradan ve aynı çizgide devam etmektedir. Biz ayakkabı sektöründe zaman kaybetmek yerine kişiye özel ayakkabı tabanı üreterek rekabeti farklı bir yere taşıyoruz. Günümüz teknolojisi ve geliştirmiş olduğumuz algoritmalar ile kişinin ayak fotoğraflarının görüntüsünü alıyoruz, daha sonra görüntüleri işleyerek tasarımı gerçekleştiriyoruz ve 3D yazıcı teknolojisi ile birleştirip sağlıklı ve size özel tabanlık üretimi yapıyoruz.

Tasarlamış olduğumuz tabanlıklar sizlerin daha rakat ve sağlıklı adımlarınız için tasarlanmıştır. Tasarım sürecinde geliştirdiğimiz algoritma sayesinde 200 noktadan aldığımız verileri anlamlı hale getiriyor ve sizin için üretiyoruz.

 

Stepbit One

Ayak tabanınızın 3/4'ünü kaplayarak özel gün ve davet ayakkabıları için, ayak ön kısmının rahat hareketi için tasarlanmıştır.

Stepbit One+

Spor yaparken veya iş sırasında ayak tabanınızın bütün yüzeyini kaplayarak yaptığınız işi ayaklarınızın rahatlığı ile daha keyifli yapacaksınız.

  

  

Stepbit App

  

Tasarım & Stil Seçenekleri

İşlev her zaman önce gelir ancak stil ve sizi özel hissettirmesi de bizim için çok önemlidir. Stepbit için tasarlanmış olan üst katmanların çeşitlerine kadar ürünümüzün bütün detaylarına yatırım yaptık.​

Üretim Süreci

Stepbit'in üretiminde kullanıllan yazıcılar genellikle biyomedikal, tıp ve giyilebilir nesnelerin üretiminde çok yaygın kullanılan yazıcılardan biridir. Üretim sırasında bizim için en büyük avantajlarından biride ürün üretiminden sonra kalan artık malzemeyi tekrar kullanılıyor olabilmektir.

3D systems SLA Printers In Action gif ile ilgili görsel sonucu

Üretimi gerçekleşen Stepbit kendi gibi özel ve şık tasarıma sahip kutusu ile ayaklarınıza sağlığı ve rahatlığı getirmek için yola çıkıyor. Kutu içerisinde Stepbit'i sporda, tatilde ve günlük kullanımlarınızda taşımanız için özel taşıma kılıfı ile sizleri daha özel hissettirecek.

İlk Stepbit Kullanıcıları

  

  

 

Riskler ve Zorluklar

3D baskılı bir ürün olan Stepbit için kitlesel fonlama ile bir şirketi ölçeklendirmeyeceğiz. Bizim için başarının temel unsurları uzmanlık ve sermayedir. Son 12 ayımızı, uygulama geliştirme ile başlayan ve sistematik çalışan ürünün imalatıyla biten "Uyumlu Üretim Sistemi" olarak adlandırdığımız bir teknoloji seti oluşturmaya adadık. Buna, İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi'nde başladık ve şimdi ilerleme için buradayız. Arıkovanı'nda sağlanan fonlar, sürecin son adımına odaklanmamızı sağlayacak.%100 memnuniyet vizyonununa olan bağlılığımız ile kampanyamızın üzerinden 8 ay içinde tüm malları teslim etme sözünü tutmak istiyoruz. Aslında - ilk uygulayıcılarımız için 2 hafta sonra çiftlerini teslim etmelerini istiyoruz. Bu, uzun vadeli bir şirket olarak sözümüzdür - ve bunu iyi gösterebildiğimizi göstermek istiyoruz.

10 Ekim 2015

Proje Başladı.

Destek Paketleri

Stepbit nedir?

Ayakkabılarımız, günlük hayatta en çok kullandığımız eşyalarımız arasında yer alıyor. Hal böyle olunca rahat olmaları ve bize belli bir konfor sağlamaları da son derece önemli oluyor. Konforlu bir ayakkabıya sahip o olmanın sağlık açısından da önemli olduğu unutulmamalı. İşte Stepbit bu noktada yardımımıza yetişiyor. Kişiye özel tabanlar üreterek farklı bir yaklaşım ortaya koyuyor. Kişinin ayak yapısına göre gerçekleştirilen tasarımlar da hem sağlık hem de konfor yönünden önemli avantajlar sağlıyor.

 

 

Stepbit nasıl kullanılır?

Öncelikle Stepbit uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı indirdikten sonra kendi hesabınızı oluşturuyorsunuz. Hesabınızı oluştururken Arıkovanı promosyon kodunuzu girmeniz yeterli oluyor. Ardından uygulama size bir takım seçenekler sunuyor. Bu seçenekler doğrultusunda ayak tabanınızın tasarımına karar verebiliyorsunuz. Tasarım aşamasını geçtikten sonra ise size verilen yönergeler doğrultusunda ayak fotoğraflarınızı çekiyorsunuz. Bu fotoğraflar da ayağınıza uygun bir çalışmanın yapılabilmesine imkan tanıyor. Stepbit’in tüm bu aşamaları sonunda da size uygun bir ayak tabanına ulaşıyorsunuz.

 

Stepbit özellikleri ve avantajları

Stepbit’in en önemli özelliği kişiye uygun olarak tasarlanması. Bu tasarımları sadece bir uygulama üzerinden gerçekleştiriyor olması ise kullanıcılar açısından önemli kolaylıklar sağlıyor. Ayak tabanınıza uygun bir şekilde tasarlanan tabanlar, günlük hayatta büyük kolaylıklar sağlıyor. Yürürken, spor yaparken ya da iş saatlerinde ayak tabanınız bütün yüzeyi kaplıyor. Stepbit sayesinde yaptığınız aktivitelere daha fazla odaklanabiliyorsunuz.

 

Stepbit kimler tarafından kullanılabilir?

Stepbit, özellikle gün boyu ayakta kalarak iş yapanlar için harika bir seçenek gibi gözüküyor. Spor yapanlar da gönül rahatlığı ile bu tabanlardan faydalanabilir. Ayak tabanlarının sağladığı konfor sayesinde sporcunun performansı da bu durumdan olumlu etkilenecektir. Stepbit, özel gün ve davet ayakkabılarında da kullanılabilmektedir. Özellik, ayakların ön kısmının rahat hareketi için tasarlanmıştır.

 

Stepbit ile ayaklarınız çok rahat!