PEGGYMATIC - Pati Yıkama Cihazı

 

PEGGYMATIC, Evde Beslenen Kedi ve Köpeklerin Pati ve Tuvalet Sonrası Temizlik Cihazı

                  

Dünyada İlk, Tek, Benzersiz ve Patentli…

Peggymatic, evde beslenen kedi ve köpeklerin dışarıda dolaştıktan sonra eve girerken, patilerini ve tuvalet sonrası popo temizliğini, su ile fırçalayarak yapan dünyada benzeri olmayan ilk ve tek elektronik cihazdır, yani tam bir icattır. Bundan dolayı tüm Patent Belgeleri alınabilmiştir.

Patentli olmasından dolayı, bu cihazı satın almak için kampanya boyunca başka hiçbir yerde bulamayacaksınız..!   

Cihazın ve Markanın Hikayesi

Bu cihazı evde beslediğimiz kendi köpeğimiz Peggy için tasarladık. Hatta bu yüzden, cihazın markasını Peggymatic olarak tescil ettirdik. Ancak cihazın prototipi hazırlandığında, köpeğimiz Peggy geçirdiği meme kisti operasyonun ardından yaşamını kaybetti. Bu üzücü durum bizi yıldırmadı. Peggy’nin anısına cihazı geliştirmeye ve daha hızlı şekilde ticarileştirmeye karar verdik. Çünkü bütün kedi, köpeklerin ve sahiplerinin böyle bir cihaza ihtiyacı vardı ve biz bu sorunu Peggymatic ile ortadan kaldırdık.

Peggymizin Anısına...                           

Cihazın Faydaları

Dışarıda dolaşmaya ve tuvalet ihtiyaçlarını gidermeye çıkan kedi ve köpekler, eve girerken pati ve tuvalet sonrası temizliği, ıslak mendil ve benzeri yöntemlerle problem olmaya devam etmektedir. Hatta çoğu üreticisi belli olmayan markasız ıslak mendilin, yüksek kimyasal temizleme malzemesi içermesi, temizlik sonrası yalanarak vücuda geçen birikmiş temizleyici kimyasalların zehir etkisi ve alerjik reaksiyon yaratmasına neden olabildiği, birçok bilimsel yayında anlatılmıştır. Su ile fırçalayarak temizlemenin kolay, pratik ve tam temizlik sağlayıcı işlevsel yönü bizim cihazımız ile ortaya çıkmaktadır.

Kedi ve köpekler eve girdikten sonra kontrolsüz şekilde evde dolaşmakta, koltuk, yatak, yastık, halı gibi insanların yaşam alanlarında yatabilmektedir. Su ile fırçalayarak temizlemede kedi ve köpeklerin patileri ve tuvalet sonrası temizliğinin yanında esas fayda, İNSANLARIN YAŞAM ALANLARININ TEMİZ KALMASI ile sağlanmaktadır.

Fırçalarda kullanılan At Kılı yoğunluklu malzeme, hem doğallığı hem de masaj etkisi yaratması ile kedi ve köpeklerin cihazın kullanımına rahat ve hızlı şekilde alışmalarını sağlamaktadır.

 

Cihazın Özellikleri ve Üstünlükleri

          ve daha fazlası ile sizlere sunuluyor;

 • Tam Otomatik Çalışma
 • Farklı Kıl Boyları ile Birden Fazla Kedi ya da Köpeğe Tek Cihazla Uygun Kullanım
 • Güvenlik Emniyet Kontrollü
 • Acil Stop Butonlu
 • Pati Yıkama, Tuvalet Sonrası Temizliği ve Pati Masajı ile Üç İşlev Tek Cihazda
 • Patent Belgeli
 • Kişiselleştirmeye Uygun
 • Diğer Yöntemlere Göre Gereksiz Su İsrafını Engelleme
 • E-ticaret ile Kolay Satın Alınabilme
 • Çok Kısa Sürede Seri Üretime Hazırlanabilme
 • Çalışır Cihazlarla Denemeleri Uzun Zamandır Yapılmaktadır. 
 • Cihaz Ambalaj Ölçüleri En 18 cm * Boy 16 cm * Yükseklik 22,5 cm

 

Cihazın Çalışma Sistemi

Şarjlı pil ile çalışması ve hafif oluşu, kullanım ve taşıma kolaylığı sağlamaktadır. Cihaz tamamen otomatik çalışmaktadır.

Pati Yıkama İşlevi;

 • elektronik devre kontrollü algılayıcı switch cihazın içine temizlenmek için giren patiyi algılar,
 • cihazın içinde bulunan temiz su tankındaki su, tazyikli şekilde yukarıdan bacakları ve aşağıdan patinin altını yıkamaya başlar,
 • yatay ve dikeydeki, her ırkın pati ölçüsünü karşılaması için farklı ölçülerde oluşturulan at kılı yoğunluklu fırçalar, üzerinde bulunduğu hazne sayesinde dönmeye başlar,
 • otomatik olarak süresi sonunda önce su akışı kesilir, sonrasında da fırçalama dönüşü tamamlanır, bu sayede suyun fazlalığı pati üzerinden alınır,
 • pati cihazdan çıkarken sıyırıcı ile kalan sular sıyrılarak kurumaya yakın halde işlem tamamlanır.
 • bu işlem sırayla diğer patiler için de kolayca uygulanır.

Tuvalet Sonrası Temizliği;

 • pati temizleme işlevinden bağımsız olarak, tuvalet aparatı sayesinde kuyruk sokumu cihaza hizalanıp, su valfi düğmesine basarak sadece alttan tazyikli su fışkırtıp bide işlevi ile popo temizliği tamamlanır.

Pati Masajı;

 • at kılı yoğunluklu fırçalar, temizlik işlevi ile beraber patilerin altına ve bacak bölgesinin ilk 5 cm’lik bölgesine masaj etkisi yaratarak rahatlama, sakinleşme, kan dolaşımını arttırma ile bölgenin daha fazla oksijenlenmesini sağlayarak, yorgunluğu giderir, cihaza kolay alışma, zindelik ve cihaz kullanımına bağlılık kazandırır.

 

Deneme Ürünü Kullanıcılarının Bazılarının Yorumları

“Peggymatic’in ilk deneyenlerden biri olarak kendimi ve köpeğimi çok şanslı görüyorum. Hayatımızı çok kolaylaştırdı. Gerçekten büyük bir probleme çözüm oldu. Artık evimiz de, köpeğimizin patileri de temiz ve sağlıklı. Muhteşem bir buluş. Kesinlikle bir an önce satışa çıkıp, herkesin kullanımına sunulmalı.”     Ezgi P.

“Köpeğim çok hassas hemen alışmaz sanmıştım ama yumuşak fırçalar onu çok mutlu ediyor. Peggymatic gerçekten hiç rahatsız etmeden patileri yıkayıp temizliyor. Popo temizliği de yapabiliyor olması muhteşem. En son eklenen çıkartıp takılabilen fırçalar sayesinde, cihaz ve fırça temizliği de son derece kolay oldu.”    Dila Y.

“Yıllardır beklediğimiz buymuş. Evdeki hem kedimde, hem de köpeğimde gayet rahat ve kolay şekilde kullanabiliyorum. Taşınabilir ve şarjlı olması çok pratik, seyahatlerde arabada kolaylık oluyor. Temizlik sırasında fırçaların masaj etkisine bayılıyorlar. Dünyada benzeri olmayan bir ürünü kullanıyor olmak hem keyifli, hem de ayrıcalıklı.”    Selin E.

 

Belge ve Sertifikalar

Peggymatic, Türk Patent Enstitüsü tarafından verilmiş Patent, Marka Tescili ve Tasarım Tescili Belgelerine sahiptir. Ayrıca 147 dünya ülkesi için PCT ( Patent Cooperation Treaty ) tarafından verilmiş olumlu araştırma raporuna istinaden, Amerika, Japonya ve Avrupa Birliği’nin 25 Ülkesinde Patent Belgeleri mevcuttur.

Patent Tescil ve Belge Numaralarımız ; 

WO2013028139  / EP2747550 / JP2014-526897 / US20140352629 / TR201108427                                                                                      

Katıldığımız Yarışmalar ve Ödüller

 • TÜBİTAK’ın düzenlediği Üniversite Düzeyi Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması’nda, Finale kaldık.
 • Boğaziçi Üniversitesi Enter Prize Girişimcilik Yarışmasında Finale kalarak ARÇELİK Özel Ödülünü aldık.
 • İngiliz Hükümetinin düzenlediği Great Startup yarışmasında, Teknolojik Genç Girişimcilik Dalında 2. olduk.
 • Kore Uluslararası Kadın Buluşçular Fuarı, Altın Madalya ile Kore Patent Ofisi Özel Ödülü ve Makedonya Patent Ofisi Özel Ödülü          

Katıldığımız Fuarlar

 • Bayim Olur musun Fuarı 2014
 • Pet İstanbul Fuarı 2014
 • İzmir Hayvancılık Fuarı 2015
 • İzmir Hayvancılık Fuarı 2016
 • Kore 9.Uluslararası Kadın Buluşçular Fuarı 2016               

                                                    

Basında Peggymatic

Tamamen yenilikçi bir ürün olan Peggymatic, gerek katıldığı yarışmalarda elde ettiği başarılar, gerekse de ihtiyaca yönelik çözümsel yaklaşımı ile her zaman basınınn ilgisini çekmeyi başarmıştır. Özellikle de Türk Kadını'nın tamamen yenilikçi teknolojik bir cihaz yapması, basın tarafından tüm Türk Kızları'na ve Türk Kadınları'na ilham verici özellik olarak öne çıkartılmıştır.

                  

                  

 

Ürünümüzün Önemi ve Teknolojik Kadın Girişimcilik

Tüm dünyada teknolojik yenilikler konusunda, kadın girişimcilerin projelerini hayata geçirerek ürün haline getirmeleri her zaman zor olmuştur. Biz hem üniversite öğrencisi ikiz kız kardeşler, hem de kadın girişimciler olarak bunu ülkemizde başarıp, çok önemli bir konuda misyonumuzu yerine getirdiğimize inanıyoruz. Bizim için en önemli başarı, böyle teknolojik bir cihazı, kediler, köpekler ve sahipleri için kullanıma sunacak hale getirmiş olmaktır.  

Bizim iş fikrimiz özgün ve yenilikçi, gerçek bir ihtiyaç ve problemi yanıtlayan, geniş bir kitle için değer yaratmayı hedefleyen, büyüme potansiyeli taşıyan ve ekibimizin tecrübe, beceri ve yetkinlikleri ile örtüşen bir ürünü ortaya çıkararak, fikirden ürüne ulaşmayı başarmıştır…                        

Kalıplarımız ve Atölye Çalışmalarımız

Cihazın üretimine ait tüm kalıplar tamamlanmış olup, Peggymatic seri üretime hazır halde satışa çıkmak için finansal fonlamalarınızı beklemektedir.

  

Kalite ve Standartlar

Cihazımız en yüksek kalite standartlarında üretilerek, tüm dünyada kedi ve köpeklerde güvenle kullanılması için TSE, CE, Rohs, Weee ve UL belgelerine sahip malzeme ve donanım kullanılmaktadır.   

Ekibimiz

  

Neden Desteğinizi Bekliyoruz..?

Kedi ve Köpek sahiplerinin en büyük problemi olan, pati ve tuvalet sonrası popo temizliği işlevini yapacak tam elektronik bir cihazın piyasada yapılmamış olması, bizi bu ürünü yapmaya yönlendirdi. Bu cihazı hem patentleyip, hem de Türk malı olarak dünyada ilk defa bizim yapıyor olmamız, hem bize, hem ülkemize, hem de ürünümüze bir çok ödül ve başarı getirdi.

Ürünümüzü, bugüne kadar bir çok problemi çeşitli destek ve teşviklerle aşarak, seri üretime hazır hale getirebildik. Bu zorlu yolculuğun en büyük bölümünü tamamlamış olmanın dışında diğer zorlu bölümü de, finansal kaynak bularak seri üretime geçerek satışa başlayabilmektir.

Sizlerin ön siparişlerinizi peşin ödeyerek vermiş olacağı finansal fonlama desteğine, biz de sizlere iskontolu fiyatla ve böyle önemli bir cihazı, en erken sürede sizlerin kullanımına sunarak karşılığını vermiş olacağız.

Vereceğiniz destek ile,

 • İskontolu olarak Peggymatic Pati Yıkama Cihazına sahip olacaksınız ve başkalarının da bu cihaza sahip olmasına fayda sağlamış olacaksınız.
 • Bir Türk markasının ve Türk malı cihazın, dünyada bilinirlik kazanmasına katkıda bulunacaksınız.
 • Islak mendilleri bilinçsiz kullanımı sonrası kedi ve köpeklerin kimyasal zehir etkisinden uzak kalmasını sağlayabileceksiniz.
 • Peggymatic'in seri üretime geçmesini sağlayacaksınız.
 • Seri üretime başlanılması ile yeni istihdam yaratılmasına destek olmuş olacaksınız.
 • Türk Genç Kızlarına ve Kadınlarına ilham kaynağı olacak bir yolu açmaya yardımcı olacaksınız.

Yani, Bizim Başarımızı Sizler Ödüllendirmiş Olacaksınız..!

 

Facebook / Twitter / Youtube / Web Sitesi / Instagram

 

Riskler ve Zorluklar

İş fikrinden hemen sonra prototip aşamasına geçen ve ardından AR-GE çalışmaları uzun bir süre devam eden projemiz, gerçek kalıplarla üretilen satılabilir ürün haline gelmiştir. Seri üretim ve stok için gerekli olan finansman desteğini sağlamanın hemen ardından satışa çıkabilecek durumdadır. Dolayısı ile minimize edilmiş hatta ortadan kaldırılmış riskle, desteklenebilir duruma gelmiştir.

10 Ekim 2015

Proje Başladı.

Yaprak & Yağmur Sürmeli

Mimar Yağmur Sürmeli ve Avukat Yaprak Sürmeli

[email protected]

Yaprak ve Yağmur Sürmeli 1993 İzmir doğumlu. Yaprak Özyeğin Hukuk Fakültesi, Yağmur Yeditepe Mimarlık Fakültesi Mezunu.

Destek Paketleri