Noticy - Su Tasarrufu Aparatları ve Akıllı Ev Sistemleri

UNICEF Bağışı

Su ve enerji tasarrufu kadar çocuklarımıza da yardım etmek istiyoruz. Bu nedenle kitlesel fonlama sürecimizde satacağımız her ürün için UNICEF'e 10 TL bağışta bulunacağız. Bağışlayacağımız miktar, su sıkıntısı yaşanan bölgelerdeki çocuklarımıza temiz su ulaştırmak için kullanılacak.

Noticy Ürün Ailesi

Problem Tanımı

Noticy olarak günlük hayattaki enerji tüketimimizle ilgili bazı problemler keşfettik. Dünyamızı bizim ve gelecek nesiller adına daha iyi bir yer haline getirmek için su, enerji ve para tasarrufu sağlayan akıllı ev aletleri üretmek istiyoruz.

 • Odaklanmak istediğimiz ilk sorun, su ve enerji tüketimi konusundaki bilinç eksikliği. Bu sorunu daha iyi anlamak için kendinize on dakikalık bir duş sırasında ne kadar su veya enerji tükettiğinizi ve ne kadar para harcadığınızı sorun. Cevabı sonraki bölümlerde alacaksınız.

 • Enerji tüketimi ile ilgili herhangi bir eğitim aldınız mı? Çözmek istediğimiz ikinci sorun, çocukların enerji tüketimi konusunda eğitilmesi ile ilgili. Bizim neslimiz ve önceki nesiller, duşun dinlenebileceğiniz ve konforlu vakit geçirebileceğiniz huzurlu bir yer olduğunu düşünüyor. Diğer bir deyişle, duş bizim kendimizi en güvende hissetiğimiz yerlerden bir tanesi. Ancak, hepimizin bildiği gibi, suyumuz her geçen gün azalıyor. Yakın gelecekte hane limitimizin sınırlanması gündemde.
 • Son olarak ele alacağımız problem, duşta kullandığımız sıcak suyun yarattığı sağlık sorunları. Çoğu insan farkında olmasa da, 40° C'nin (104 ° F) üzerindeki sıcak su, cildiniz, saçınız ve kalbiniz için çok tehlikeli olabilir. 

Noticy Akıllı Duş Cihazı

Noticy Duş, duşta su, enerji ve para tasarruf etmenize yardımcı olan bir cihazdır. Noticy Duş, size sağlıklı bir duş deneyimi sunarken, çocuklara özel olan arayüzü sayesinde çocukların bilinçli bireyler olarak büyümelerine de yardımcı olur. Noticy Duş, verdiği görsel geri bildirimler sayesinde, duşta kullandığınız suyun %25'ini tasarruf etmenizi sağlar. Buna ek olarak doğalgaz ve elektrikten tasarruf etmenizi sağlayarak ev ekonominize katkıda bulunur. Noticy Duş sayesinde, Türkiye'de 4 kişilik bir hane yılda en az 365 TL tasarruf edebilir. Avrupa'da bu miktar 80 Euro, ABD'de 75 Dolar civarındadır.

Su ve Enerji Tasarrufu 

Noticy Duş, size görsel geri bildirim vererek su ve enerji tüketiminizi anlık olarak takip etmenizi sağlar.

Para Tasarrufu

Noticy Duş, ölçtüğü verileri Wi-Fi üzerinden ileterek mobil uygulama üzerinden duşta harcadığınız suyun fiyatını görmenizi sağlar. 

IoT Teknolojisi

Noticy Duş, evinizdeki Wi-Fi üzerinden internete bağlanır. Bu sayede verilerinizi Noticy mobil uygulması ve Noticy.net'ten takip etmenizi sağlar.

Çocuklar için Eğitici

Noticy Duş, çocuklara doğal kaynaklarımızın ne kadar önemli olduğunu öğretmek için özel bir arayüze sahiptir.

Ekran üzerinde sağ tarafta bulunan özel bar su tüketiminizi görselleştirerek size geri bildirim verir. 

Sağlıklı Bir Duş

Noticy Duş, duş sırasında su sıcaklığınız 40° C'yi (104 ° F) aştığında sizi uyarır. Digital ekranı üzerinde kırmızıya dönen sıcaklık ışığı sayesinde suyun sıcaklığının vücudunuza zararlı olup olmadığını görmenizi sağlar. Yeni doğmuş bebeği olan kullanıcılarımızın termometre ile suyu ölçmelerine gerek kalmaz ve bebeklerini güvenli sıcaklıklarda yıkayabilirler. 

Noticy Musluk 

Noticy Musluk, evinizin her köşesinde su tüketiminizi takip etmenizi sağlar. Noticy Musluk, banyonuzun ve mutfağınızın lavabolarına, tuvaletinize, çamaşır makinenize ve bulaşık makinenize bağlanabilir. Bu sayede buradaki su tüketiminizi mobil uygulama üzerinden takip etmenizi sağlar. 

 

 

 

Noticy Akıllı Sayaç

Noticy Akıllı Sayaç, evinizdeki toplam su tüketiminizi takip etmenizi sağlamak için tasarlanmıştır. Noticy Akıllı Sayaç, Noticy Ev sisteminde kullanıldığında toplam su tüketiminizi, musluklarınızdaki tüketimle karşılaştırmanıza olanak tanır. İki değer arasında fark varsa su borusu sisteminizde sızıntı olması oldukça olasıdır. Noticy Akıllı Syaç, bu tür sorunları önlemenize yardımcı olur.

Noticy Mobil Uygulama

Noticy cihazlarını kontrol etmek için ihtiyacınız olan her şey cebinizde!

Noticy markası sadece akıllı cihazlardan ibaret değildir. Noticy, mobil uygulaması ve web sitesi aracılığıyla da kullanıcılarına çeşitli özellikler sunar.

Noticy mobil uygulamasını App Store veya Google Play'den ücretsiz olarak indirmek için akıllı telefonunuzu kullanın, kaydolun ve bildirimlerinizi açın. Artık evinizin her köşesinde tükettiğiniz su ve enerji miktarını, su sıcaklığınızı, tüketiminiz sırasında harcadığınız parayı ve gelecek için su faturalarınızın tahmini gibi çeşitli verilere erişebilirsiniz. 

Dijital kanallarımızda kullanıcılarımıza sunulacak özelliklerden bazıları şunlardır:

Anlık Bildirimler

Kullanıcılarımız her zaman tüketimleri hakkında bilgi sahibi olacaklar. Noticy ürünleri evinizin Wi-Fi ağına bağlanır, bu da evinizin her köşesinde su ve enerji tüketiminizi görmenizi sağlar.

10 dakikalık bir duş aldıktan sonra, duşta ne kadar su ve enerji tükettiğinizi, ne kadar para harcadığınızı, ortalama duş sıcaklığınızı ve duşta kaç dakika geçirdiğinizi görebileceksiniz.

Hedef ve Limitler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Noticy cihazları tüketiminiz üzerinde kontrol sağlamanıza yardımcı olmak için hedef ve limitler koymanıza olanak sağlar.

Noticy Duş'un ekranının sağ tarafında yer alan, limitinize veya hedefinize ulaştığınızda sizi uyarmak için aktive olan özel bir led ışık bulunur. Noticy cihazları su tüketiminize müdahale etmez. Noticy cihazları size yalnızca geri bildirim vererek sizleri tasarrufa teşvik eder. 

Sıcaklık Takibi 

Duş alırkan kullandığınız sıcak su sağlığınız için çok tehlikeli olabilir. Sıcak suyun neden olduğu mental sağlık sorunları hala tartışma konusu olduğundan, fiziksel sağlık sorunlarına odaklanmak istiyoruz.

Sıcak suyla kastettiğimiz, 40° C'nin (104 ° F) üzerindeki sıcaklıktır. Araştırmamıza ve dermatologlarla yaptığımız görüşmelere göre 40° C'yi (104 ° F) aşan sıcaklıklar cildinize, saçınıza ve kalbinize çok zararlıdır.

Başta Utah Üniversitesi'nden Dermatolog Dr. Emily McKenzie ve diğer birçok uzmana göre, duşta aşırı sıcak su ile yıkanmak, cildinizde önemli miktarda yağ ve nem kaybı yaşanmasına sebep olur. Bu da cildinizin kurumasına yol açar. Duşta ne kadar uzun süre kalırsanız cildiniz o kadar olumsuz etkilenir. Bu nedenle kısa süreli ve ılık suda duş almanın cildinize büyük faydası vardır.

Pittsburgh Üniversitesi Tıp Merkezi, kısa süreli duş almanın saçınızın güçlü ve parlak kalmasına da yardımcı olduğunu belirtiyor. Duşta ne kadar uzun süre kalırsanız ve ne kadar sıcak su kullanırsanız saçlarınız o kadar zayıflıyor. 

Sıcak su, kan damarlarımızı genişleterek kan basıncımızın düşmesine neden olabilir. Kan basıncımız düştüğünde, kalbimizin vücudumuza yeterince kan pompalamak için daha fazla çalışması gerekir. Bu da kalbimizi gereksiz şekilde yorar ve ileriki yıllarda sıkıntılara yol açabilir.

Bu nedenle gelecekte bu sağlık sorunlarını önlemek için ılık su ile kısa süreli duşlar almamız gerekiyor.

Endişelenmeyin. Noticy sağlıklı kalmanız için özel bir uyarı sistemine sahip!

Noticy Mobil uygulamasının bir başka harika parçası da, duşta ortalama su sıcaklığınızı takip etmenizi sağlaması.

Bu özellik sayesinde evdeki her bir kişinin kullandığı suyun ortalama sıcaklığı takip edilebiliyor. Bu da çocuğunuzun sağlığı konusunda da emin olmanıza yardımcı oluyor!

Öngörü

Noticy cihazları, toplamda ne kadar su ve enerji tükettiğinizi göstermek için kümülatif tüketiminizi takip eder. Mobil uygulamamız ve web sitemiz üzerinden günlük, haftalık, aylık ve yıllık tüketiminizi görebilir ve kıyaslama yapmanızı sağlayan diagramlara ulaşabilirsiniz. 

Noticy'nin özel algoritması sayesinde, kullanıcılar gelecekteki su faturaları ve enerji tüketimlerinin bir tahminini görebilirler. 

Kıyaslama ve Yarışma

Noticy cihazları, verilerinizi mahallenizde yaşayan diğer insanların ortalam tüketimi ile karşılaştırmanıza olanak tanır. Bu da tüketim alışkanlıklarınız hakkında fikir sahibi olmanızı sağlar. Kullanıcılar web sitemiz ve uygulamamız üzerinden birbirlerini ekleyebilir ve daha fazla su ve enerji tasarrufu için birbirleriyle yarışmalar başlatabilir.

Aile üyeleri arasında da rekabet başlatılabilir. Noticy, aynı hane içinde yaşayan kullanıcıların tüketimlerinin ayrı ayrı takip edilmesine olanak tanır. Örneğin, 3 kişilik bir evde yaşıyorsanız, birisi duşa girmeden önce hangi kişinin duş alacağını mobil uygulama üzerinden seçebilirsiniz. Böylece kişiye özel tüketim verilerinizi görebilirsiniz. Çocuklarınız bu özelliği sizleri ve kardeşlerini yenmek için çok sevecek!

Çocuk Oyunları

Çocukları da düşünüyoruz! Noticy'nin onlar için özel bir sürprizi var. Uygulamaya ve web sitemize su ve enerji tasarrufunun eğlenceli ve sürükleyici bir süreç olduğunu gösterecek eğlenceli oyunlar ekleyeceğiz!

Noticy Ev

Noticy Ev, kullanıcılarımızın su tüketimini evlerinin her köşesinde takip etmeleri için eksiksiz bir sistemdir. Kitlesel fonlama sürecimiz boyunca müşterilerimize 2 ödül paketi sunacağız. Noticy Ev sistemi, mevcut tüm Noticy ürünlerini içeren bir sistemdir.

İlk paket olan Noticy Ev - Tek Banyo 

 • Bir Noticy Duş
 • İki Noticy Musluk
 • Bir Noticy Akıllı Sayaç
 • Sifon, çamaşır ve bulaşık makineleri için 3 ekstra sensör içerir. 

İkinci paket (Noticy Ev - Çift Banyo) birden fazla duşu olan evler için daha uygundur. İkinci paket şunları içerir;

 • İki Noticy Duş
 • Üç Noticy Musluk
 • Bir Noticy Akıllı Sayaç
 • İki sifon, çamaşır ve bulaşık makinesi için 4 ekstra sensör

Noticy Ev sisteminde yer alan Noticy Akıllı Sayacın takılmasını profesyonel bir teknisyenin gerçekleştirmesi gerekmektedir. Türkiye içerisindeki teslimatlara teknik servis ücreti dahildir. 

Noticy Ürünleri Kurulumu

                        

                        

 • Noticy Akıllı Sayaç kurulumu bir teknisyen tarafından gerçekleştirilecektir. 

Sayılarla Suyumuz

Ne kadar su harcıyoruz?

Günlük hayatınızda bulaşık yıkarken, ellerinizi yıkarken ya da duş alırken ne kadar su kullandığınızı hiç düşündünüz mü? Bir dakikanızı ayırın ve 10 dakikalık bir duşta kaç litre harcadığınızı tahmin edin. 10,50,100 veya 150 litre?

Ortalama olarak bu miktar yaklaşık 120 litredir! Bu sayıyı aile üyelerinizin sayısı ile çarpın. Tuvalette, çamaşır makinesinde, bulaşık makinesinde ve mutfakta kullandığımız suyu düşünün. Ardından dünyadaki insan sayısıyla tekrar çarpın. Şok edici sonuçlar alacaksınız!

The World Counts'a göre, ılıman bir iklimde yaşayan ortalama bir insan için günde 5 litre tatlı su yeterlidir. Dünyada toplam tükettiğimiz tatlı su yılda 4 trilyon metreküp civarında ve bu sayı her dakika artmaya devam ediyor! Anlık olarak tatlı su kullanımımızı takip etmek için aşağıdaki bağlantıyı takip edebilirsiniz. 

Bu sene içerisinde tüm dünyada harcanan tatlı su

Eğer “Ne olmuş yani? Gezegenimizin %75'i suyla kaplı zaten. Bitmesi imkansız” diyorsanız, sizi hayal kırıklığına uğratacağız.

Dünya üzerindeki suyun %97,5'i denizlerde ve okyanuslarda bulunmaktadır. Dolayısıyla tuz içermektedir ve içilebilir değildir. İçebileceğimiz tatlı su kaynakları bu büyük kütlenin sadece %2,5'luk miktarını oluşturuyor. Daha fazla insan, daha fazla su talebi anlamına geldiğinden, Dünya'nın sahip olduğu su ekosistemi zarar görmektedir. Gerekli yeraltı suyunun ikmal süresini uzamaktadır. Bu da iklim değişikliğine ve kuraklıklara neden olur.

Su tüketimimiz konusunda alışkanlıklarımızı değiştirmezsek, Birleşmiş Milletler'in tahminine göre 2025 yılına kadar, dünya nüfusunun %30'u(50 ülke) su kıtlığı ile karşı karşıya kalacak. Sonuç olarak, kuraklıklar, artan su fiyatları ve kontrolsüz bir şekilde yükselen göç dalgaları ile karşı karşıya kalacağız. Uzun zamandır bizim için yaşamsal ve ikamesi olmayan tek kaynağımız suyu hafife aldık. Şimdi suyu daha akıllıca kullanma zamanı.

Statista'nın verilerine göre 2017 yılında Türkiye'nin kişi başı su tüketimi 746,8 m³''tü. Amerika Birleşik Devletleri kişi başına 1.206,8 m su tüketimiyle bu tablonun lideri olmuştu. Diğer ülkeleri de grafik üzerinde görebilirsiniz. Bu tablodan çıkarmamız gereken en büyük ders ise ülkemizin su tüketimi konusunda ne kadar dikkatli olması gerektiği. 

Water Research Foundation'ın (Su Araştırmaları Vakfı) verilerine göre evimizdeki suyu en çok nerelerde kullandığımızı görmek mümkün. 

Water Research Foundation'ın (Su Araştırmaları Vakfı) araştırmasından alabileceğimiz bir diğer karşılaştırma tablosu da sıcak suyu en çok kullandığımız alanlar. Tahmin edebileceğiniz gibi bu tablonun başında duş ve musluklarımız geliyor. İngilizce olan raporun tamamına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Evlerimizde Kullanılan Su Raporu

Çocuklarımız İçin Enerji Tüketimi Eğitimi

Günümüzde çevre bilincine sahip bir çocuk yetiştirmek çok da kolay değil. Önceki nesillerin günlük hayatlarında kullandıkları su konusunda herhangi bir bilinç geliştirmediğini ve bu konuda bir eğitim almadıklarını zaten biliyoruz. Ancak bu hatayı gelecek nesiller için tekrarlamayabiliriz.

Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Onları su gibi hayati kaynakların bilinçli tüketimi konusunda eğitmezsek, bizden çok daha ciddi sorunların üstesinden gelmek zorunda kalacaklar. Yeni neslin yaşadığımız gezegenimizi kurtarmak için çevre dostu alışkanlıklar edinmesine yardımcı olmak istiyoruz. Noticy, bu önemli görevin bir bölümünü devralmaya hazır. Noticy, çocuğunuzun Dünyamızın geleceği için bilinçli bir birey olarak büyümesine yardımcı olacak. Çocuklara yönelik özel arayüzü sayesinde çocuğunuzun eğlenirken öğrenmesine katkıda bulunacak. 

Türkiye dışındaki ülkelerde Noticy Duş cihazı ile ne kadar tasarruf edebilirim?

Almanya

ABD

Rusya

Noticy Donanımı

Noticy Duş ve Noticy Musluk cihazları, su akışından kendi enerjilerini üretebilmektedir. Kendi kendine güç sağlayan özelliği sayesinde cihazlarımız herhangi bir elektrik bağlantısına ihtiyaç duymaz.

Noticy ürünleri, diğer geliştiricilerin ürünlerini veya yazılımlarını ürünlerimize entegre etmelerine olanak sağlayan Open API özelliğine sahiptir. Ürünlerimiz akıllı ev sistemlerinize bağlanabilir.

Basında Noticy

Dünya.com BTM Sahne XL haberine yer verdi!

BTM Sahne XL Kobi Postası'nda yer aldı

E-Girişim Noticy'nin de katılacağı Sahne XL etkinliğine web sitesinde yer verdi!

Noticy 15 Aralık 2020'de Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi Sahen XL etkinliğinde sahne alacak!

Kurucu Ortağımız Umut Türemen'in VentureMinds ile gerçekleştirdiği söyleşiyi İngilizce olarak dinleyebilirsiniz.

Noticy Almanya Başkonsolosluğu'nun düzenlediği Sürdürülebilir Gelecek Yarışması'nda finalde!!!

İTÜ ÇEKİRDEK BLOG

                     

                     

Ödül Paketleri

 • Çorbaya Tuz / 25 TL

Projemizi 25 TL bağışla destekleyerek Noticy topluluğuna katılın. Gelişmelerden haberdar olacak haftalık e-mail bültenimize katılacaksınız. 

 • Noticy Kahve Kupası / 35 TL

Üzerinde Noticy Logosu ve adınızın bulunduğu mükemmel bir adet kahve kupasına sahip olarak bize destek verin. 

 • Noticy Havlu / 99 TL

Noticy Logolu yüksek kaliteli bir banyo havlusuna sahip olun.

 • Noticy Duş - Dijital Ekran / 399 TL

Bu ödül paketinde dijital ekrana sahip bir adet Noticy Duş cihazı bulunur. Cihaz mobil uygulamaya bağlanabilir. Cihazı herhangi bir yardım almadan kendiniz kurabilirsiniz. 

 • 2 X Noticy Duş – Dijital Ekran / 769 TL

Bu ödül paketinde dijital ekrana ekrana sahip iki adet Noticy Duş cihazı bulunur. Cihazlar mobil uygulamaya bağlanabilir. Cihazları herhangi bir yardım almadan kendiniz kurabilirsiniz. 

 • Noticy Ev - Tek Banyolu / 2.199 TL

Noticy ürünlerinin tamamı, Noticy Ev adı verilen bir sistem olarak evinize entegre edilebilir. Bu paket, tek banyolu evler için tasarlanmıştır. Paketin içinde bir adet Noticy Duş - Dijital Ekran, iki adet Noticy Musluk (Mutfak ve Banyo muslukları için), bir adet Noticy Akıllı Sayaç (evinizin ana borusu için), tuvalet, çamaşır ve bulaşık makineniz için üç ekstra sensör içerir. Paket akıllı sayacını da içerdiğinden dolayı bir teknisyen hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır!! Bu paketi Türkiye dışından sipariş ediyorsanız, sistemi sizin için kurabilecek profesyonel birini bulmanız gerekir. Türkiye'den verilen siparişlerde bu hizmet paket ücretine dahildir.

 • Noticy Ev XL - İki Banyolu / 3.099 TL

Noticy ürünlerinin tamamı, Noticy Ev adı verilen bir sistem olarak evinize entegre edilebilir. Bu paket, iki banyolu evler için tasarlanmıştır. Paketin içinde iki adet Noticy Duş - Dijital Ekran, üç adet Noticy Musluk (Mutfak ve Banyo muslukları için), bir adet Noticy Akıllı Sayaç (evinizin ana borusu için), tuvalet, çamaşır ve bulaşık makineniz için dört adet ekstra sensör içerir. Paket akıllı sayacını da içerdiğinden dolayı bir teknisyen hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır!! Bu paketi Türkiye dışından sipariş ediyorsanız, sistemi sizin için kurabilecek profesyonel birini bulmanız gerekir. Türkiye'den verilen siparişlerde bu hizmet paket ücretine dahildir.

 • Noticy Noticy Duş – Dijital Ekran Aile Paketi / 3.599 TL

Bu ödül paketinde dijital ekranı sahip olan 10 adet Noticy Duş cihazı bulunmaktadır. Yakın akrabalarınızla birlikte topluca projemize destek olmak isterseniz bu paketi birlikte satın alıp evlerinize kurabilirsiniz. Aile üyelerinizi daha fazla su, enerji ve para tasarrufu yapmaya teşvik edebilir ve çevremizi korumamıza yardımcı olabilirsiniz. 

 • Noticy Noticy Duş – Dijital Ekran Şirket Paketi / 8.999 TL

Bu ödül paketinde dijital ekranı olan 25 adet Noticy Duş ürünü bulunmaktadır. Firma olarak, ürünlerimizi çalışanlarınıza hediye ederek yeşil harekete desteğinizi gösterin. Bu ödül paketini satın alan firmalar, logolarını web sitemize ve bu kampanya sayfasına destekçilerimiz kısmı altında koyabilirler.

 • Noticy İsim Sponsorluğu / 50.000 TL

Ar-Ge sürecimizi firma veya şahıs olarak desteklemek ister misiniz? Cevabınız evet ise, bu ödül paketini satın alın. Bu parayı prototipimizi geliştirmek için kullanmak istiyoruz. Markanızın bu yolculukta bize destek olduğunu destekçilerimize göstermek için ilk 500 ürünümüzün üzerine marka logonuzu koymak istiyoruz.

Yol Haritası

Takım

İlk Prototipimiz

                  

Esnek Hedefler

 • 200.000 TL toplamamız durumunda Noticy Duş cihazımız için özelleştirilebilir ekran seçeneceği sunulacak. 

 • 250.000 TL toplamamız durumunda yapılacak anket sonucunda belirlenen renklere göre, yeni model renkleri satışa çıkacaktır. 

 • 400.000 TL toplamamız durumunda Noticy Akıllı Sayaç Plus cihazı satışa sunulacaktır. Bu cihazın uzaktan açılıp kapanabilme özelliği olacaktır. Bu sayede kullanıcılar, su taşkınlarında dijital müdahale şansına sahip olacaklardır. 

 • 600.000 TL toplamamız durumunda Noticy Duş Plus ürünü satışa sunulacaktır. Bu ürün güncel Noticy Duş cihazlarının özelliklerine ek olarak müzik de çalabilecektir. Fakat müzik çalma süresi 2 şarkı ile sınırlı olacaktır. 

Sıkça Sorulan Sorular

 • Cihazlarınızın kurulumu için bir ücret ödemek gerekli mi?

Noticy Akıllı Sayaç harici diğer tüm Noticy cihazlarının kurulumu oldukça basittir. Herhangi bir beceri veya bilgi birikimi gerektirmez. Paketin içinde Noticy cihazlarını kendi başınıza nasıl kuracağınız hakkında detaylı bir kurulum kılavuzu bulunmaktadır. Noticy Akıllı Sayaç evinizde bulunan ana boruya takılacağı için, bir teknisyen tarafından takılmalıdır. Türkiye'den verilen siparişlerde teknisyen ücreti fiyata dahildir. Türkiye dışından verilen Noticy Akıllı Sayaç siparişlerinde teknik servi desteği sağlanamamaktadır. 

 • Cihazımın herhangi bir sorunu olursa ne yapmalıyım?

Müşteri hizmetlerimizi (+49 176 34517857) hafta içi ya da hafta sonu arayabilir veya [email protected] adresine e-posta göndererek danışabilirsiniz. En kısa zamanda sorununuzu çözeceğiz. Eğer teknik bir arıza söz konusu ise, size yeni bir cihaz göndereceğiz. Maalesef, müşteri hizmetleri hattımız yalnızca İngilizce ve Türkçe destek vermektedir.

 • Cihaz Bluetooth protokolü ile mi çalışıyor? Menzili ne kadar? Her duşa gireceğim zaman cihazımla bir bağlantı kurmak zorunda mıyım?

Tüm Noticy cihazları telefonunuzla Wi-Fi bağlantısı üzerinden bağlanır. Cihazların kurulumunu gerçekleştirdikten sonra bir kere Wi-Fi'a bağlamanız yeterli olacaktır. Sonrasında cihazlar her açıldığında önceden bağlamış olduğunuz Wi-Fi bağlantısına otomatik olarak bağlanacaktır. Yükleyecek olduğunuz Noticy uygulamasına, evinizde bulunan tüm Noticy cihazlarından gerçek zamanlı bir bilgi akışı gerçekleşecektir.  

 • Cihazlar su akışını kestiğimde otomatik olarak kendini kapatıyor mu?

Noticy Akıllı Sayaç dışındaki tüm Noticy cihazları su akışını kestiğinizde, kendini otomatik olarak kapatır. Akıllı sayaç evinizin ana su borusuna bağlı olduğu için su saati görevi görür ve hep açık kalır. 

 • Cihazı nasıl temizlerim?

Cihaz için özel bir temizlik yapmanıza gerek yoktur. İsterseniz yumuşak bir bez ile cihazın ekranını silebilirsiniz. 

 • İnternet sayfanızdan (noticy.net) cihazları satın alabilir miyim?

Şu anda sitemizdeki online alışveriş sistemimiz geliştirilme aşamasındadır. Kitlesel fonlama kampanyamız bittiğinde, sitemizden direkt olarak cihazları satın alma şansına sahip olacaksınız. Sonrasında sitemizde yer alan herhangi bir cihazı sipariş edebilecek ve kredi kartı veya PayPal kullanarak satın alabileceksiniz.

 • Cihazlarınızı yurtiçinde tüm illere gönderiyor musunuz? Global satışınız mevcut mu? Hangi ülkelere cihazlarınızı gönderebiliyorsunuz? Kargo bedava mı? 

Tüm Noticy cihazlarını hem tüm Türkiye’ye hem de tüm dünyaya gönderebiliyoruz. Dünyanın herhangi bir yerinden cihazı online olarak sipariş edebilirsiniz. Fakat, kargo fiyatlarını kontrol etmeyi unutmayınız. Çünkü kargo fiyatları ülkeden ülkeye uzaklığa bağlı olarak değişecektir. Türkiye’den sipariş edilen cihazların kargo fiyatları ödediğiniz ücrete dahildir. 

 • Sunmuş oldunuz fiyatlara vergiler dahil midir?

Tüm vergiler ödül paketlerindeki fiyata dahildir.

 • Ödemeyi nasıl yapabilirim?

Şu anda , arikovani.com adresi üzerinden kitlesel fonlama sürecimiz kapsamında ön sipariş verebilirsiniz. Ödül paketlerinden birini seçip sepete eklediğinizde açılacak olan güvenli ödeme sayfasından ödeme yapabilirsiniz. 

 • Ödeme için kredi kartı veya PayPal kullanabilir miyim?

 arikovani.com adresinde ödemeler yalnızca kredi kartı ile yapılıyor. Yine de, kitlesel fonlama kampanyamız bittiğinde, sitemizden direkt olarak alışveriş yapabilecek ve isteğinize bağlı olarak ya kredi kartı ya da PayPal  ile ödeme yapabileceksiniz.

 • Ödemeyi cihazı teslim aldıktan sonra yapabilir miyim?

Maalesef bu sorunun cevabı hayır. Cihazı teslim almadan önce arikovani.com sitesinden kredi kartı ile online olarak sipariş etmeniz ve kargo dahil (Türkiye hariç) cihazın ücretini ödemeniz gerekmektedir. Sonrasında cihazınız adresinize gönderilecektir.

 • Arikovani.com ödeme için güvenli bir platform mudur?

Kesinlikle! arikovani.com sitesi aracılığı ile ödeme yapmak güvenlidir. Öncelikle, bu site birçok yerli girişimin ve fon sağlayıcılarının yıllardır güvendiği, kanıtlanmış profesyonel bir kitle fonlama web sitesidir. Ayrıca Arıkovanı, tüm işlemleri kullanıcılar için güvenli hale getirmek için gelişmiş güvenli ödeme teknolojilerini kullanmaktadır. Arıkovanı, Türkiye'nin en büyük iletişim şirketi TURKCELL'e bağlı bir platformdur ve güvenilirdir. 

 • Kişisel bilgilerimi veri toplamak için kullanıyor musunuz?

Veri toplamak için tüketicilerimizle ilgili hiçbir bilgiyi kullanmıyoruz. Noticy kullanıcılarının hiçbir kişisel bilgisi üçüncü şahıslar ile paylaşılmamaktadır. 

 • Siparişimin durumunu takip edebilir miyim?

Evet, siparişinizi arikovani.com üzerinden takip edebilir ve güncellemeleri alabilirsiniz. Ürününüz kargoya verildiğinde size haber verilecektir. 

 • Cihazların garanti süresi ne kadardır?

Cihazların garanti süresi 1 yıldır. Bu süreyi arttırmak için çalışmaktayız.

 • Ek olarak teslimat için ödeme yapmam gerekir mi?

Yurtiçi teslimat tamamen ücretsizdir. Diğer ülkeler için teslimat fiyatı ülkenin bulunduğu yere göre hesaplanır. İstediğiniz paketi sepete ekledikten sonra kargo fiyatlarına ulaşabilirsiniz. 

 • Cihazı iade edip paramı geri alabilir miyim?

Evet. Cihaza zarar vermediyseniz paketinizi aldıktan sonra 14 gün içinde iade edebilirsiniz. 

Destekçiler

İTÜ Çekirdek - Crunchbase Company Profile & Funding

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (@btmistanbul) | Twitter

TUMMIAD Tüm Mücitler İcat İnovasyon ve Araştırma Derneği

Join Europe's Top B2B Startup Accelerator - Startup Wise Guys

YFYİ (@yfyi) | Twitter

 

Riskler ve Zorluklar

Şu anda sunduğumuz tüm ürünler için çalışan bir prototipimiz var. Karşılaşacağımız en büyük risk üretim süreci olacak. Hedeflenen miktarı toplamayı başarırsak, söz verdiğimiz zaman diliminde ürünlerimizi teslim etmek için bu parayı akıllıca kullanacağız. Seri üretime geçerken en büyük zorluk kalıp maliyeti olacaktır. Proje adına bu süreci olabildiğince ucuza kapatmak istiyoruz. Projemizin başlangıcında, ürünlerimizin kendi kendine yetecek enerjiyi üretmesi en büyük engelimizdi. Ürünlerimiz basit bir batarya ile çalışıyordu. Saatler süren yoğun çalışmanın ardından bu engeli aşmayı başardık ve ilk enerji üreten prototipimizi yarattık. Karşılaşacağımız her sorunu tek tek aşacağız. Bu yolda desteğinize ihtiyacımız var!

10 Ekim 2015

Proje Başladı.

Umut Türemen

Noticy - Proje Yöneticisi

[email protected]

Hayatımızın çeşitli alanlarında kullanılacak olan ve enerji tasarrufu sağlayacak akıllı cihazlar üretmeyi amaçlayan bir girişimciyim.

Destek Paketleri