"Her şey, tasarım" Sayı 1 / 2020

"Her şey, tasarım." SHERPA Blog'da satışta!

6 ay süren hummalı bir çalışmanın ürünü olan "Her şey, tasarım." artık SHERPA Blog'dan satın alınabiliyor.

Sipariş vermek için tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Teşekkürler! İlk adımı sizin desteğinizle attık!

Teşekkürler! Projemiz, çok kısa bir süre içinde sizin katkınızla fonlandı ama DESTEKÇİ paketi okurlarımızı bekliyor! Bu paketi satın alarak, tam 1000 adet basacağımız kitabımızın bir baskısına sahip olabilirsiniz.


“SHERPA Blog bir kitap çıkarsa alırım” diyen 100 okurumuzu arıyoruz!

6 yıldır, belirli aralıklarla “Basılı bir şey yapsak ne güzel olur.”, “Acaba bir kitap mı yapsak?” dedik, durduk. Anlayacağınız, biz tam 6 yıldır bir hayali kısık ateşte ısıtıyoruz. Nihayet bu fikrimizi hayata geçirmek için ilk adımımızı atmak üzereyiz. Şimdi fikri doğrulama zamanı: Bakalım okurlarımız da bu hayalin gerçek olmasını, bizim kadar istiyor mu?

Paylaşmayı misyon edindik.

1 Ocak 2015’ten bugüne yazıyoruz. Bazen okuduklarımızın sentezini, bazen öykündüğümüz başarılı işlerin bizde bıraktığı tortuyu, bazen de ilham aldıklarımızın bize röportajlar ya da eğitimler aracılığıyla aktardıklarını… Durmaksızın yaptık bu “yazma eylemini”. Rehberlik etmenin, ilham vermenin yolunun paylaşmaktan geçtiğine inanarak. Şöyle bir geriye dönüp baktığımızda, bu 6 yıla 659 makale, 118 röportaj, 49 kitap, 6 rapor, 49 online eğitim ve daha birçok şey sığdırmışız. Üstelik yayınladığımız içeriklerin %90’a yakını zamandan bağımsız, başka bir deyişle evergreen içerikler. 

Bu 6 yılda neler oldu?

Çoğu yakın çevremizden olan 4-5 okurla başlayıp 11 bin kayıtlı okurun her ay görüntülediği 100bine dayanan oturum sayılarına ulaştığımız bu 6 yılda bazen çok zorlandığımız, çok eğlendiğimiz, gururdan gözlerimizin dolduğu, tüylerimizi diken diken eden onlarca deneyim yaşadık. 

Bu 6 koca yıl bize mesleki tatminde nirvanadan ötesini deneyimletti. Bunu mümkün kılan herkese ve her şeye minnettarız.

Sıradaki macera: Bir SHERPA Blog kitabı

Özgün SHERPA Blog içeriklerinden oluşan ya da içerik ortaklarımız tarafından hazırlanan bir çok e-kitap da yayınladık, bundan da çok mutluyuz fakat tüm bunlar hala gerçek bir kitabın yerini hiçbir şey tutmuyor.

“Peki” dedik, “biz bir kitap tasarlayabilir ve basabilir miyiz?”. Öyle bir kitap bassak ki içinde SHERPA Blog’da bugüne dek yayınlanmış makalelerden akıllı bir seçki, hatta tasarım ve teknoloji alanında Türkiye’nin ve dünyanın önemli isimleriyle sadece bu kitaba özel röportajlar olsa? İşte biz bunun hayalini kurduk ve bu hayali okurlarımızla paylaşmak istedik.

Henüz ortada böyle bir kitap yok. Henüz basılmadı, hatta tasarlanmadı bile. Bu gördükleriniz, görselleştirilmiş bir hayalden fazlası değil. Ancak bir adı var: “Her şey, tasarım. Sayı 1 / 2020.” 

10 özel röportaj

SHERPA Blog okurlarının bildiğine inanıyoruz ki, ne yaparsak doğru ve iyi yaparız. Buna ek olarak, bizi yakından takip eden okurlarımız iyi bilir: biz SHERPA Blog’da veriye dayalı kararlar almayı severiz. O yüzden dedik ki, eğer 100 okurumuz bize Arıkovanı’nda destek olursa, biz de “Her şey, tasarım”ın ilk sayısını 1000 adet basarız. 1001 değil, tam tamına 1000 adet. Ne bir fazla ne bir eksik.

İşte şimdi bu hayalimizi gerçek kılacak o 100 okurumuzu arıyoruz.

100 SHERPA Blog okuru arıyoruz!

O, sen misin? Eğer bu hayalimize destek olmak istersen, 31 Ocak 2020 tarihine kadar Arıkovanı sayfamıza gidip KOLEKSİYONER olman yeterli.

Bu kitapta neler var?

SHERPA Blog - Her şey, tasarım.

15x21 cm ölçülerinde ve yaklaşık 300 sayfa olacağını hayal ettiğimiz “Her şey, tasarım.” kitabımızda bunlar yer alacak.

Yapay zeka ile belirlediğimiz 20 içerik

14 bin okurumuzun 6 yıl boyunca gerçekleştirdiği etkileşimlerden ve şu ana dek yayınladığımız içeriklerin özelliklerden oluşan devasa bir veri setini bir yapay zeka uygulamasına verecek ve ondan bize 20 makale seçmesini isteyeceğiz.

Gündemdeki en önemli konular

Yapay zeka, güvenlik ya da bankacılık — dolayısıyla, her şeyde olduğu gibi tasarımla ilgili önemli konular bu kitapta olacak.

Belirlediğimiz konularda kimler zihnimizi açabilir?

Ele aldığımız konularda bilgisine hayran olduğumuz yerli ve yabancı onlarca yazar, akademisyen ve fikir önderi var. Bu kitapta bu kişilerle gerçekleştirdiğimiz başka bir yerde yayınlanmamış ve yayınlanmayacak olan 10 özel röportaj yer alacak. Bu kişilerin kimler olacağını, süreç ilerledikçe yapacağımız bilgilendirmelerle paylaşacağız. Mutlaka bir ipucu vermemiz gerekirse açık bankacılık, yapay zeka ve tasarım odaklı düşünce odağında alanında tartışmasız “bilir kişi” olan konukları 2020 öngörülerine yer vereceğiz.

KOLEKSİYONER olunca ne alacağım?

Bütün okurlarımız bizim için çok önemli, ancak KOLEKSİYONER olarak ilk 100 destekçimizden biri olursan:

  • Kitabın sana özel imzalı bir baskısına sahip olacaksın.
  • Adın, kitabın başında ve SHERPA Blog’da yer alacak “Bu hayal onların sayesinde mümkün oldu” listesinde yer alacak.
  • Kitabını, sana özel sürprizli bir KOLEKSİYONER kutusuyla göndereceğiz.
  • Kitabının içinde, tüm SHERPA Blog eğitimlerinde 2020 sonuna kadar geçerli olacak %50 indirim kuponu bulunacak.

Projemizi 100 KOLEKSİYONER desteklediğinde, DESTEKÇİ adını verdiğimiz ikinci destek paketi açılacak.

DESTEKÇİ olunca ne alacağım?

DESTEKÇİ olursan ise:

  • “Her şey, tasarım — Sayı 1 / 2020” kitabının bir baskısına sahip olacaksın.
  • Adın, SHERPA Blog’da yer alacak “Bu hayal onların sayesinde mümkün oldu” listesinde yer alacak.
  • Kitabının içinde, tüm SHERPA Blog eğitimlerinde 2020 sonuna kadar geçerli olacak %20 indirim kuponu bulunacak.

Her şey güzel gitti. Peki, kitabımı ne zaman teslim alacağım?

Tam 1000 adet!

Kampanya sona erdiğinde 100 KOLEKSİYONER’e ulaşmış olursak kitabın tasarımı, dizgisi ve baskısı için yaklaşık 1 ay boyunca çalışacağız. Seni bu süreçte Arıkovanı sayfamızda gelişmelerden mutlaka haberdar edeceğiz.

10 Ekim 2015

Proje Başladı.

SHERPA Blog

Her şey, tasarım.

[email protected]

Tasarım ve teknolojiyle değişim yaratanların Türkçe bilgi kaynağı.

Ürünler