Solar Curtain : Elektrik Üreten Akıllı Perde

 
Proje Sahibi Ahmet Fuat Yalçın
405
130

       

Evinizdeki perde ile elektrik üretebileceğinizi biliyor musunuz?

Şu anda evlerde kullanılan perdeler gibi katlanabilen bir yapıya sahip olan Solar Curtain, kolaylıkla kuruluyor ve en önemlisi ise 4 kişilik bir ailenin elektrik tüketiminin üçte birini karşılıyor.

  Herkesin güneş enerjisini özgürce kullanmaya hakkı olduğuna inanıyoruz. Ancak günümüz şartlarında güneş enerjisini kullanabilmek için çatınızın veya bir arazinizin olması gerekiyor. Herkes bu olanaklara sahip olamayabilir. Biz herkesin güneş enerjisinden kolaylıkla faydalanabilmesi için Solar Curtain'ı geliştirdik. Her binada ve pencerede ek bir alana ihtiyaç duymadan özgürce elektrik üretebilirsiniz.

  

Solar Curtain'da kullanılan fotovoltaik hücreler %22 verim ile dünyada ticari amaçlı kullanılan en yüksek verimliliğe sahip hücrelerdir.

Kullanılan özel kumaşı sayesinde bulunduğu ortamın ısısını kontrol altında tutabilir, perde üzerinde bulunan fermuar ile güneş panelini kolayca çıkarıp kumaşı temizleyebilirsiniz.

      

    

Güneş perdesinin birçok renk ve modelinin olması dışında kişiye özel tasarım olanağı da mümkündür.

   

   Solar Curtain Renk Seçeneği

Perdenin kullanımı oldukça kolay ve farklı erişim seçenekleri mevcuttur. İster manuel olarak ister kumanda ile isterseniz de mobil uygulama ile kontrol edebilirsiniz.

Perdeden çıkan kablo güç kutusuna bağlanır ve güç kutusundan çıkan kablo da prize takılır. Böylece perdenin ürettiği elektrik mekandaki diğer prizlere dağıtılır. Güç kutusunun üzerinde bulunan USB girişi sayesinde telefonunuzu şarj edebilir ayrıca güç kutusunun gece lambası özelliğiyle odanızı aydınlatabilirsiniz.

  

Geliştirdiğimiz mobil uygulama sayesinde perdenize uzaktan erişim sağlayabilirsiniz. Üretilen elektriği mobil uygulama ile anlık, haftalık ve yıllık olarak raporlamasına bakabilir, ayrıca üretilen elektrik ile yılda kaç ağacı kurtardığınızı ve karbon emisyonuna ne kadar engel olduğunuzu görebilirsiniz.

     

Solar Curtain’ın kurulumu ve kullanımı oldukça kolaydır. Kornişe takabilir veya duvara rahatlıkla monte edebilirsiniz. Üzerinde bulunan cırtlı bölümü sayesinde kumaş temizliğinden sonra perdenizi kolaylıkla takabilirsiniz.

    

          

 

  

  

    

 

SOLAR CAR

Beyaz,pembe,mavi ve sarı renkleri mevcuttur.Sipariş verirken lütfen renkleri belirtiniz.

SOLAR TÜRBİN

İSME ÖZEL KUPA

İSME ÖZEL FLASH BELLEK

  

VIP SET

 

Riskler ve Zorluklar

Güneş perdesi ile ilgili önceden elde ettiğimiz tecrübelerimizle birlikte sipariş teslim sürelerini iyi bir şekilde organize edeceğiz. Doğal afet, bayram, tatil gibi etkenlerden dolayı uzaması durumunda destekçilerimiz önceden bilgilendirilecek ve kahraman destekçilerimiz bekletilmeyecektir.

10 Ekim 2015

Proje Başladı.

Destek Paketleri