Solar Curtain : Elektrik Üreten Akıllı Perde

       

Evinizdeki perde ile elektrik üretebileceğinizi biliyor musunuz?

Şu anda evlerde kullanılan perdeler gibi katlanabilen bir yapıya sahip olan Solar Curtain, kolaylıkla kuruluyor ve en önemlisi ise 4 kişilik bir ailenin elektrik tüketiminin üçte birini karşılıyor.

  Herkesin güneş enerjisini özgürce kullanmaya hakkı olduğuna inanıyoruz. Ancak günümüz şartlarında güneş enerjisini kullanabilmek için çatınızın veya bir arazinizin olması gerekiyor. Herkes bu olanaklara sahip olamayabilir. Biz herkesin güneş enerjisinden kolaylıkla faydalanabilmesi için Solar Curtain'ı geliştirdik. Her binada ve pencerede ek bir alana ihtiyaç duymadan özgürce elektrik üretebilirsiniz.

  

Solar Curtain'da kullanılan fotovoltaik hücreler %22 verim ile dünyada ticari amaçlı kullanılan en yüksek verimliliğe sahip hücrelerdir.

Kullanılan özel kumaşı sayesinde bulunduğu ortamın ısısını kontrol altında tutabilir, perde üzerinde bulunan fermuar ile güneş panelini kolayca çıkarıp kumaşı temizleyebilirsiniz.

      

    

Güneş perdesinin birçok renk ve modelinin olması dışında kişiye özel tasarım olanağı da mümkündür.

   

   Solar Curtain Renk Seçeneği

Perdenin kullanımı oldukça kolay ve farklı erişim seçenekleri mevcuttur. İster manuel olarak ister kumanda ile isterseniz de mobil uygulama ile kontrol edebilirsiniz.

Perdeden çıkan kablo güç kutusuna bağlanır ve güç kutusundan çıkan kablo da prize takılır. Böylece perdenin ürettiği elektrik mekandaki diğer prizlere dağıtılır. Güç kutusunun üzerinde bulunan USB girişi sayesinde telefonunuzu şarj edebilir ayrıca güç kutusunun gece lambası özelliğiyle odanızı aydınlatabilirsiniz.

  

Geliştirdiğimiz mobil uygulama sayesinde perdenize uzaktan erişim sağlayabilirsiniz. Üretilen elektriği mobil uygulama ile anlık, haftalık ve yıllık olarak raporlamasına bakabilir, ayrıca üretilen elektrik ile yılda kaç ağacı kurtardığınızı ve karbon emisyonuna ne kadar engel olduğunuzu görebilirsiniz.

     

Solar Curtain’ın kurulumu ve kullanımı oldukça kolaydır. Kornişe takabilir veya duvara rahatlıkla monte edebilirsiniz. Üzerinde bulunan cırtlı bölümü sayesinde kumaş temizliğinden sonra perdenizi kolaylıkla takabilirsiniz.

    

          

 

  

  

    

 

SOLAR CAR

Beyaz,pembe,mavi ve sarı renkleri mevcuttur.Sipariş verirken lütfen renkleri belirtiniz.

SOLAR TÜRBİN

İSME ÖZEL KUPA

İSME ÖZEL FLASH BELLEK

  

VIP SET

 

10 Ekim 2015

Proje Başladı.

Ürünler

Güneş enerjisi ile elektrik üretimi;

Fosil yakıtlar hem doğaya zararlı hem de maliyetli olabiliyor. Bu da insanları yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmaya itiyor. Güneş enerjisi ile elektrik üretimi de en çok kullanılan yenilenebilir enerji yöntemlerinden biri. Güneş enerjisi ile elektrik üretimi maliyeti düşük ve performansı teknoloji geliştikçe artıyor. Eskiden güneş enerjisi ile elektrik üretimi çok zor bir şey gibi görünse de gelişen teknoloji ve düşen maliyetler ile güneş enerjisi ile elektrik üretimi ucuz ve yüksek performanslı olabiliyor. Öyle ki artık evinizdeki perdeler ile güneş enerjisi ile elektrik üretimi sağlayabiliyorsunuz. Bu da insanları güneş enerjisi ile elektrik üretimine teşvik ediyor.

Evde elektrik üretimi;

Evde elektrik üretimi sizin için çok uzak mı gözüküyor? Cevabı hayır. Artık gelişen teknoloji ile evde elektrik üretimi düşük maliyetli ve yüksek kaliteli. Hatta öyle ki, evde elektrik üretimi için gelişmiş sistemlere ihtiyacınız yok. Hatta evde elektrik üretimi için çatıya veya açık araziye de ihtiyacınız yok. Peki “evde elektrik üretimi nasıl yapılır?” diye merak ediyorsanız cevap çok basit. Perdelerinizle! Solar Curtain ile açık alan ve çatıya ihtiyaç duymadan evde elektrik üretimi sağlayabilirsiniz. Bu kadar basit ve performansı yüksek olunca evde elektrik üretimi gitgide yaygınlaşacak gibi gözüküyor.

Güneş Paneli;

Güneş enerjisi ile elektrik üretmek diyince herkesin aklına gelen şeylerden ilki güneş paneli. Peki güneş paneli nedir? Veya Güneş paneli ne işe yarar? Güneş paneli, üzerinde güneş enerjisi soğurmaya yarayan bir çok güneş hücresi bulunduran bir yenilenebilir enerji kaynağıdır. Fosil kaynakların azalması ve güneş paneli fiyatlarının azalması ile güneş enerjisi ile elektrik üretmek için güneş paneli kullanımı yaygınlaşıyor. Güneş panelleri kullanımı itibariyle açık alana ihtiyaç duyduğu için güneş panellerine alternatifler mevcut. Bunlardan biri de Solar Curtain. Solar Curtain ile evinizdeki perdelerden evde elektrik üretimi sağlayabilirsiniz.

Elektrik üreten akıllı perde nedir?

Güneş enerjisi ile elektrik üretiminde gelinen noktada elektrik üreten akıllı perde var. Peki elektrik üreten akıllı perde nedir? Elektrik üreten akıllı perde ile açık alana veya çatıya ihtiyacınız olan güneş paneli olmadan evde elektrik üretimi sağlayabileceksiniz. Bu kadar basit ve performansı yüksek olunca evde elektrik üretimi gitgide yaygınlaşacak gibi gözüküyor. Bundan birkaç yıl önce Elektrik üreten akıllı perde nedir?  diye sorsaydık oldukça şaşırtıcı olurdu. Ancak günümüzde geldiğimiz noktada Elektrik üreten akıllı perde ile evde elektrik üretmek sıradan bir şeye dönüşebilir.