GameHub - Bulut Oyun Platformu

 
Proje Sahibi Ömer Faruk Atici
202
36

GameHub Nedir?

GameHub, yüksek sistem gereksinimi olan video oyuncularının bilgisayar oyunlarını cihazlarına indirmeden web tarayıcısı üzerinden oynamalarına olanak sağlayan bir bulut oyun platformudur.

  

Problem

Gün geçtikçe gelişen oyun dünyası beraberinde yüksek boyutlu, yüksek grafikli oyunları beraberinde getirdi. İnsanların bilgisayar oyunlarını oynamak için 30-40 Gigabyte gibi boyutlara ulaşmış oyunları indirmeleri gerekiyor. Bu boyutlara ulaşmış oyunlar kullanıcıların indirme sürecini giderek artırıyor. Bunun yanında, kullanıcıların oyunları oynamak için gün geçtikçe artan bilgisayar gereksinimlerini karşılayamıyorlar. Kullanıcılar her geçen gün artan gereksinimleri karşılayan bir başka bilgisayar alamıyorlar.

  

Çözüm

GameHub, sıkça oyun oynayan insanlara sunduğu yüksek performans oyun bilgisayarı ile kullanıcıların yüksek boyutlara ulaşmış oyunları indirmeden oynamalarını sağlayarak zamandan kazandıran bir web platformudur. “Game streaming” olarak adlandırılan sistem ile kullanıcılara “oyun yayını” yapan GameHub, bu sayede kullanıcıların kendi bilgisayar özelliklerinden bağımsız olarak oyunları oynayabilmesini sağlar.

  

 

Türkiye’de İlk!

 Oyun Tasarımcıları, Geliştiricileri, Yapım ve Yayımcıları Derneği(OYUNDER)’in Türkiye'de bulut oyun kategorisindekiilk ve tek üyesiyiz ve ülkemize bu teknolojiyi ilk defa getirecek olmanın heyecanı içerisindeyiz.

Sizlerden alacağımız destekle bulut oyun alanında Türkiye’de büyüyerek yurtdışına da açılarak ülkemizi bu sektörde ileriye taşımak istiyoruz.

Özellikler

  

Kolay Arayüz

Bağlandığınızda kullanıcı dostu arayüzümüz sayesinde daha keyifli bir oyunun tadını çıkartın.

  

Masrafları Azaltın

Donanıma ayrı oyuna ayrı para vermek yerine, bu teknolojiyi kullanın ve masrafları azaltın.

  

Yüksek Kalite

Yüksek hızlı sunucularımız sayesinde 720p video akışı ile oyunları indirmeden oynayın.

  

Uzman Destek Ekibi

Bulut servisinizde bir sorun yaşadığınızda teknik ekibimize sorununuzu iletin hemen sorununuzu çözelim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Browser Üzerinden Nasıl Oynanır?

1) www.gamehubofficial.com ‘a bağlandıktan sonra üye girişi sayfasına geçmeden oynamak isteyeceğiniz oyunlara göz atabilirsiniz.

2) Sunucularımıza bağlanmadan önce üye olup üye girişi yapın.

3) Sunucularımıza tıklayarak buluttaki oyun bilgisayarınıza erişin.

4) Buluttaki bilgisayarınızdan oynamak istediğiniz oyunu çift tıklayın ve oyunun keyfini çıkarın..

  
 
 
 
Teknoloji
 

GameHub olarak, GPU ile güçlendirilmiş sanallaştırma olarak adlandırılan sanal masaüstü bilgisayarlarıyla birlikte geliştirdiğimiz yazılımı kullanarak kullanıcılara game streaming yapıyoruz. Nvidia’nın geliştirmiş olduğu bir donanım üzerine kurduğumuz GameHub, Netflix’in oyun versiyonu olarak da adlandırabileceğimiz bir platform.

    

Riskler ve Zorluklar

GameHub ekibi olarak, Kasım 2016'da Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi'ne (KWORKS) kabul edildikten sonra, fikir aşamasından ürüne kadar birçok tecrübe kazandık. Genç ve dinamik ekip olmanın avantajı ve ekibimizdeki neredeyse herkesin developer olmasıyla çok hızlı büyüyoruz. Türkiye'de bu kategoride, bu işin ilk kez yapılmasındaki zorlukların üstesinden takım arkadaşlarımın on beş yılı aşkın bir süredir yazılım deneyimi sayesinde geliyoruz. Donanım masraflarımız için desteğinize ihtiyacımız var ve bu nedenle daha fazla insana ulaşmanın ve bu teknolojiyi Türkiye'ye getirmenin mutluluğunu sizinle paylaşmak istiyoruz.

10 Ekim 2015

Proje Başladı.

Ömer Faruk Atici

Kurucu Ortak

Gamehub is a startup that established in November 2016 in Koç University Research and Entrepreneurship Center.

[email protected]

Destek Paketleri