Freepark Bireysel - Akıllı Park Bariyeri

 
Proje Sahibi Onur Kılıç
242
17

Freepark artık satışta!

İlk siparişlerimiz kargolandı. Destekleri için herkese teşekkürler!

 

  

 

Hikayemiz

Freepark ilk olarak AVM’lerde engelli park alanlarının işgalini önlemek için tasarlandı ve bu konuda AVM’lere halen satışlar yapmaktayız. Ortaya güzel bir ürün çıkınca ve Freepark Bireysel’le ilgili talepler bize ulaşmaya başlayınca Freepark Bireysel’i geliştirmeye karar verdik. Geliştirirken yüksek teknolojiyi sonuna kadar kullanmaya çalıştık, bireysel alanlarda da Freepark’ın işgallere dur demesi için sizin desteklerinizi bekliyoruz.

  

Nedir?

Freepark Bireysel size ait park alanınıza sizin haricinizdekilerin park etmemesi için tasarlanmış bir akıllı park bariyeridir.

  

  

Neden Freepark?

Freepark Bireysel akıllı telefonla çalışan, telefonunuz üzerinden internete çıkabilen bir akıllı park bariyeridir, bu alanda ilk ürün olma özelliğini korumaktadır.

    

 Nasıl Çalışır?

- Freepark’ın montajını yaptıktan ve aküsünü bağladıktan sonra,

- Freepark cep telefonu uygulamasını akıllı telefonunuza indirmeniz gerekiyor,

- Bariyerin anahtarla açılan iç kısmındaki kare kodu cep telefonu uygulamanıza okutmanız bariyeri açıp kapatabilmek için yeterlidir,

- Uygulama bariyerle Bluetooth Düşük Enerji ile iletişim kurmaktadır, eğer bluetooth’nuz kapalıysa uygulama açmanız için sizi uyaracaktır ve bir tuşa basarak bariyeri açıp kapatabileceksiniz.

Montajı Zor Mudur?

Cihazın montajı oldukça kolaydır size göndereceğimiz 4 adet dubel ile yere sabitleyeceksiniz.

 

Bizim Olduğumuz Yerde Çok Kar Yağıyor Çalışmaz Bu

Freepark tamamen dış ortamda da çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Kar, yağmur, soğuk ve aşırı sıcaklık testlerimizi oldukça yaptık. Başlarda birçok sorunla karşılaştık, paslanma problemleri yaşadık fakat büyük bir sabırla sorunların üstesinden geldik. Satın aldığınız cihaz Türkiye koşullarında hemen her ortamda size hizmet edecektir. 

Diğer Tüm Sorular

Bataryayı nasıl şarj edeceğim, şarj bildirimi hangi email’e gelecek ve aklınıza gelebilecek tüm soruları freepark.co web sitemizdeki blog’a sizin için yazdık. Freepark blog’ta bu ve diğer sorularınızın cevabınızı bulabilirsiniz. (freepark.co/blog-tr/)

Freepark iOS ve Android Uygulaması

iOS uygulamasını App Store’den Android uygulamasını Google Play Store’dan indirebilirsiniz. Uygulama ilk kayıt esnasında cep telefonu numaranızı istemektedir daha sonra size gönderdiğimiz kare kod ile uygulamayı aktif hale getirebilirsiniz.

 

 

 

 

Freepark Web Paneli

Bariyerinizi kullanmasını istediğiniz başka kişileri web paneli üzerinden sisteme giriş yaparak yetkilendirebilirsiniz. Ayrıca bildirim ayarlarını ve pil durumlarını yine web paneli üzerinden görüntüleyebilirsiniz. (freepark.co/blog-tr/)

  

 

Teknik Özellikler

BOYUT (AYAKTA)

645X155X350 MM

BOYUT (DÜZ)

645X155X85 MM

MAKSİMUM YÜKSELME

920 MM

AKILLI TELEFON ÇEKİM MESAFESİ

< 40 M

GİRİŞ GERİLİMİ

12 V

MAKSİMUM ÇALIŞMA AKIMI

2 A

BOŞTA ÇEKTİĞİ AKIM

1 mA

KALKMA - İNME SÜRESİ

~ 11 sn

 

Sık Sorulan Sorular

S: PARK ALANIMDA ELEKTRİK TESİSATI YOK, NE YAPABİLİRİM?

C: Freepark Akıllı Park Bariyeri elektrik tesisatına ihtiyaç duymaz. Freepark Akıllı Park Bariyeri üzerindeki batarya sayesinde en az 3 ay boyunca şarja ihtiyaç duymadan çalışabilmektedir.

S: FREEPARK AKILLI PARK BARİYERİ'NİN BATARYASININ BİTTİĞİNİ NASIL ANLAYACAĞIM?

C: Freepark web panelini kullanarak Freepark Akıllı Park Bariyeri’nin batarya durumunu görebilirsiniz, bunun yanı sıra Freepark Akıllı Park Bariyeri bataryası bittiğinde sizi sesli olarak uyarmaktadır.

S: FREEPARK AKILLI PARK BARİYERİ'NİN BATARYASI BİTTİĞİNDE NE YAPACAĞIM?

C: Size verdiğimiz adaptör ile Freepark Akıllı Park Bariyeri’ni şarj edip aküsünü tekrar takarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

S: FREEPARK AKILLI PARK BARİYERİ NASIL ÇALIŞMAKTADIR, HER AY İNTERNET FATURASI ÖDEMEK ZORUNDA MIYIM?

C: Freepark Akıllı Park Bariyeri yeni bir teknoloji olan Bluetooth Smart’ı kullanmaktadır ve üzerinde internet bağlantısı yoktur. Bu sayede aylık internet faturaları ödemek zorunda kalmazsınız.

 

Web ve Sosyal Medya

 

 

 

  

Riskler ve Zorluklar

Proje büyük ölçüde geliştirilmiş olup, cihaza bireysel kullanıma yönelik olarak hırsız alarmı özelliği eklenecektir. Bunun dışında bireysel kullanıcıların cihazın kurulumunu kolayca yapabilmesi için kare kod sistemi geliştirilmesi ve bunun mobil uygulamalara eklenmesi gerekmektedir. Bu konularla ilgili çok fazla bir risk görmemekteyiz. Çok yüksek miktarlarda sipariş almamız durumunda üretimi yetiştirememek gördüğümüz en büyük risktir. Bu konuda da gecikmeler olmaması için elimizden geleni yapmaya söz veriyoruz.

10 Ekim 2015

Proje Başladı.

Destek Paketleri