FrameX Eyewear - Yüzüne Özel Gözlük

FrameX Eyewear

''Kişinin yüz hatlarına en uygun ve en hafif gözlüğün üretimini yapıyoruz ve gözlük seçme/önerme sürecini yapay zekaya bırakıyoruz.''

Çünkü...

  • Sadece Türkiye'de gözlük seçiminde kararsız kalan ve yüz yapısından dolayı kendi suratına uygun gözlük bulamayan ortalama 1 milyon gözlük kullanıcısı var.
  • Gözlük kullanıcıların %80'i burunlarında kızarıklık ve başının yanlarında oluşan izlerden dolayı rahatsızlık çekmektedir.
  • İnsanlar yüz şekline göre en estetik duruşa sahip gözlüğün seçimini tek başlarına yapamıyorlar.
  • Türkiye'de 80 Milyon insan var ve hepsinin yüz hatları birbirinden farklı ama bir gözlük modelinin sadece bir kaç farklı boyutu var.

Biz Kimiz?

Biz Ne Yapıyoruz?

Mevcut gözlük üretim methodları genellikle kişiselleştirme ve kişiye özel üretim yapma konusunda yetersiz kalmaktadır. Genellikle bu ihtiyaçlar el işçiliği ile elde ki malzemeler ile mükemmele yakın ürünler yapılmaktadır. Bu sorunu katmanlı üretim methodu yani profesyonel 3d yazıcı teknolojilerinin kullanımı ile kişiye özel üretim yapabiliyoruz.

Yüzünüze uygun hazırlanmış gözlük tasarımları, onayınızdan geçtikten sonra lazer sinterleme teknolojisi ile üretiliyor. Gerekli yüzey işlem sürecinden geçtikten sonra seçtiğiniz renklere göre boyama işlemi gerçekleşiyor ve teslime hazır hale geliyor.

3D Ölçümlendirme Nasıl Yapılır?

Kişinin yüzüne en uygun gözlüğü yapmayı hedeflediğimiz için kişinin yüz hatlarına ait ölçülerini alabilmek bizim için çok önem taşıyor. Bu ölçümü yapmak için ise iki farklı yöntem kullanıyoruz. Bunlardan biri 3D Tarama teknolojisi diğeri ise ölçekli fotoğraf çekimi.Anlaşmalı noktalarımız sizlere yakın ise 3D Taramanızı yaptırmanızı öneririz , eğer internet üzerinden sipariş vermek isterseniz bu durumda size aşağıda belirteceğimiz kriterlere uyarak fotoğrafınızı bize yollamanızı isteyeceğiz.

3D Tarama Teknolojisi

Yüzün tüm hatlarına ait 3D ölçümünü alabilmemiz için en iyi çözümümüz şuan da bu sistemdir. Aşağıda ki video da göreceğiniz üzere, yüzünüzün 3D Taramasını yaparak, yüzünüzde ki tüm detayın 3D Modelini çıkarmış oluyoruz. Sonrasında ise sizin seçtiğiniz ya da yapay zekanın önerdiği gözlük tasarımınızı yüzünüze en uygun olacak şekilde tasarımda yüzünüze yerleştirip sizin onayınıza sunuyoruz.

Ölçekli Fotoğraf Çekimi

Bu fotoğrafı çekerken ihtiyaç duyacağınız tek şey kredi kartınız yada aynı boyutta başka bir kart olacak. Sonrasında aşağıda belirttiğimiz kriterlere uygun olacak şekilde önden ve yandan toplam 2 fotoğrafınızı çekip bize göndermenizi isteyeceğiz.

 

3D Tasarım Süreci

Yüz hattınıza en uygun tasarımın sizi mutlu ve rahat hissettireceğini bildiğimiz için, bu konuya çok önem veriyoruz. 3D Ölçümlendirme ile yüzünüze ait önemli noktaları referans alarak seçtiğiniz gözlük modelini yüzünüze size en rahat hissiyatı vermesi için tasarlıyoruz.

 

Gözlük Modellerimiz

 

 

 

Projemiz Başarıyla Sonuçlanırsa

Arıkovanı süreci başarı ile tamamlandığında sizlerden yukarıda belirttiğimiz standartlarda fotoğraf talep edeceğiz. Sonrasında ise sizlere, yukarıda 3D olarak gördüğünüz gibi tüm gözlük tasarımlarımızı katalog olarak sunacağız. Dilerseniz istediğiniz gözlüğü siz seceçeksiniz dilerseniz seçim sürecini bizim algoritmamıza bırakacaksınız ve yapay zeka algoritmamız sizin yüzünüze en uygun gözlüğü önerecek. 

 

Riskler ve Zorluklar

Projenin zorlukları arasında maliyetlerin yüksek olması, boyama kaynaklı çıkabilecek sorunlar ve üretim kaynaklı sorunlardan dolayı üretimlerin tekrarlanma riski mevcuttur.

10 Ekim 2015

Proje Başladı.

Destek Paketleri

 

FrameX nedir?

Mevcut gözlük üretim metotları genellikle kişiselleştirme ve kişiye özel üretim yapma noktasında yetersiz kalıyor. Genellikle bu ihtiyaçlar el işçiliği ile mükemmele yakın ürünler yapılıyor. FrameX bu sorunu katmanlı üretim metodu ile kişiye özel güneş gözlüğü üretimi yapabiliyor. FrameX, kişinin yüz hatlarına en uygun ve en hafif gözlüğün üretilmesini sağlıyor.

FrameX nasıl kullanılır?

Yüzünüze uygun hazırlanmış gözlük tasarımları, sizin de onayınızdan geçtikten sonra lazer sinterleme teknolojisi ile üretiliyor. Gerekli yüzey işlem sürecinden geçtikten sonra da seçtiğiniz renklere göre boyama işlemi gerçekleşiyor ve teslime hazır hale geliyor.

Kişinin yüzüne en uygun gözlüğü yapmak hedef olduğu için kişinin yüz hatlarına ait ölçülerini alabilmek büyük önem taşıyor. Bu ölçümü yapmak için iki farklı yöntem kullanılıyor. Bunlardan biri 3D Tarama teknolojisi, diğeri ise ölçekli fotoğraf çekimi. Eğer sizlere yakın ise anlaşmalı noktalarda 3D Taraması yaptırmanız öneriliyor. İnternet üzerinden sipariş vermek istediğinizde ise size sunulan belirli kriterlere uyarak fotoğrafınızı FrameX gurubuna yollamanız gerekiyor.

Özellikle güneşli havalarda kullanacağınız en önemli aksesuarlardan biri olan güneş gözlüğünüz, FrameX sayesinde yüz ölçülerinize ve zevkinize uygun bir hal alıyor.

FrameX’in özellikleri ve avantajları

Yüz hattınıza en uygun tasarımın sizleri mutlu ve rahat hissettirmesi kaçınılmaz. 3D Ölçülendirme ile yüzünüze ait önemli noktaları referans alınıyor ve seçtiğiniz gözlük modelinin size en rahat hissiyatı vermesi için tasarlanıyor.

FrameX yüz ölçülerinize uygun güneş gözlüğünüz sayesinde burun ve başınızın yanında oluşan izlerden kurtulabilirsiniz. Ayrıca kişisel gözlüğünüz sayesinde kumsallarda, sokakta estetik bir görünüme kavuşacaksınız.

FrameX kimler tarafından kullanılabilir?

Cilt ve göz sağlığı için doğru gözlük seçmek önemlidir, bu yüzden herhangi bir yaşta her insan FrameX’in kişiye özel tasarımı gözlüklerini kullanabilir.

Haydi sen de kendine özel gözlük tasarımının peşine düş!