Bean: Tak-Çalıştır Akıllı Yaşam Sistemi

Evinizin Yeni Yardımcısı ile Tanışın

Şunu kabul edelim ki akıllı telefonlar artık nereye gidersek gidelim her yanımızda. Bean yaşadığınız mekanları kontrol etmek için akıllı telefonunuzu kullanmanızı sağlar. 

Bean Akıllı Yaşam Sistemi Bluetooth aracılığıyla akıllı telefonunuz ile iletişim kurarak size ışıklarınızı ve cihazlarınızı dilediğiniz yerden kontrol etmenizi, izlemenizi ve anında müdahale etmenizi sağlar. Bean Akıllı Yaşam Sistemi Bean Akıllı Ampul Soketi, Bean Akıllı Priz ve Bean Akıllı Merkez'den oluşmaktadır.

Ürünler

Bean Akıllı Ampul Soketi

Bean Akıllı Ampul Soketi sayesinde soketin içerisinde yerleştireceğiniz ampulünüzü Bean uygulaması ile kontrol edebilir, ışık şiddetini istediğiniz şekilde ayarlayabilir, kullandığınız alana sağladığı uyum ile siz odaya girdiğinizde açılmasını, odadan çıktıktan sonra kapanmasını sağlayabilirsiniz. Sizi ne kadar uzaklıktan algılayabileceğini dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Bean Akıllı Ampul Soketi'nin kontrol ettiği bir dekor.

Bean Akıllı Ampul Soketi'nin yan alt ve üst görünümleri.

 

Bean Akıllı Priz

Bean Akıllı Priz ile kullandığınız elektronik cihazlarınızı Bean uygulaması ile tek dokunuşla kontrol edebilir, programlayabilir, takip edebilir, tüketim miktarlarını görebilir ve üzerinde bulunan USB girişi ile şarj cihazı olarak kullanabilirsiniz. Bean Akıllı Priz akım koruma özelliğine sahiptir ve üzerinde unuttuğunuz cihazlarınızı kullanmadığınızı algılayarak otomatik olarak kapatabilmektedir. Ayrıca akım koruma özelliği sayesinde kaçak akım gibi riskleri her zaman takip eder ve yangın ihtimali gördüğünde cihazı otomatik olarak kapatır ve size bildirir. 

Bean Akıllı Priz'in ön sağ ve sol açılardan detay görüntüleri.

Bean Akıllı Merkez

Yaşam alanlarınızı Dünya'nın her yerinden anlık olarak izleyebileceğiniz ve kontrol edebileceğiniz Bean Akıllı Merkez sayesinde aklınız evinizde kalmayacak. Her zaman sizin için aktif olan Bean Akıllı Merkez günlük aksiyonlarınızı, alışkanlıklarınızı, kişisel olarak oluşturduğunuz ayarlarınızı, kayıtlarınızı size özel kişisel bulutta toplamanızı sağlar. Ayrıca bütün olumsuzlukları anında size bildirir ve anlık olarak müdahale etmenizi sağlar. Bean Akıllı Merkez ile Bean Akıllı Priz ve Bean Akıllı Ampul Soketinizi istediğiniz her yerden kontrol edebilirsiniz. 

Bean Akıllı Merkez'in arka, ön ve üst açıdan çekilmiş görüntüleri.

Özellikler 

 

Nasıl Çalışır ?

Bean ürünlerini kullanmak için ürünü kullanacağınız alana yerleştirip Bean uygulamasından telefonunuzun Bluetooth'u ile cihazları eşleme yapmanız yeterlidir.

Eşlediğiniz cihazlarınızı Bean uygulaması üzerinden dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Uygulama üzerinden eşlediğiniz cihazlarınızı kullanacağınız alanları dilediğiniz isim ve ikonlarla oluşturabilir. O alanlar içerisine istediğiniz odayı ikon, renk ve istediğiniz ismi vererek oluşturabilirsiniz.

Bean cihazlarının gerçekleştirdiği konum bazlı işlemleri gösteren bir animasyon.

Sistemdeki ürünleri kullanmak için telefonunuzu kullanmak istemiyorsanız. Bean Hisset özelliği ile tanışın. Bean alaniçi konumlandırma yaparak alan içerisinde sizin konumunuza göre tepkiler verebilir. Ürünleri kullandığınız alanlarda sizin yakınlığınıza göre hangi odada olduğunuzu algılar ve o odaya giriş yaptığınızda otomatik olarak uygulamada o odanın sayfasını açar. Dilerseniz odaya girdiğinizde cihazın otomatik olarak çalışmasını sağlayabilirsiniz. 

Endüstriyel Tasarım

Bean Akıllı Merkez

Bean Akıllı Priz

Bean Akıllı Ampul Soketi

Bean App

İOS ve Android uygulama marketlerinde bulunacak olan Bean uygulaması bütün ihtiyaçlarınıza göre inşa edilmiştir. Tek bir dokunuş ile cihazların, odaların hatta evlerin tamamının cihazlarını ve ışıklarını kapatabilirsiniz. Cihazları planlayarak evde olmasanız bile cihazları çalıştırabilirsiniz. Bean haftanın her gününe, istediğin zaman dilimine göre program oluşturmanızı sağlar.

  

 

Bean Web Kontrol Paneli

Bean ürünlerinin tamamını kullandığınız da ek olarak ürünleri Web Kontrol Paneli üzerinden de kontrol edebilirsiniz. Ürünleri Web Kontrol Panel'i üzerinden kontrol etmek için Bean Akıllı Merkez'in sisteme dahil olması gerekmektedir.

Bean web kontrol panelinin ekran görüntüleri.

 

Yaşadığınız mekanlarda ruhunuzu yansıtın.

Bean uygulaması üzerinden ürünleri kullandığınız alanlarda oluşturduğunuz her odaya istediğiniz rengi verebilirsiniz. 

Bean telefon uygulamasının çoklu renk özelliğini gösteren bir ekran görüntüsü.

Takım

  

Plan

  

Sıkça Sorulan Sorular

Bean hangi teknolojileri kullanarak çalışmaktadır ?

Bean ürünleri Bluetooth 4.0 ile çalışmaktadır. Bean Akıllı Merkez ürününde ise Bluetooth'un yanı sıra ZigBee ve Wi-Fi özellikleri de bulunmaktadır. 

Bean ürünleri dışında uyumlu olan diğer ürünleri nasıl kullanabilirim ?

Bean ürünleri dışında yeni ürünleri kullanmanız adına çalışmalarımız sürmektedir. Burada Bean Friends programı dahilinde olan ürünleri sisteme ekleyebileceksiniz. Bean Akıllı Merkez içerisinde bulunan Bluetooth, ZigBee, Wi-Fi özellikleri ile sisteme bir çok ürün ekleyebilir ve kontrol edebilirsiniz.

Bean Friends ürünleri Bean ile birlikte kullanabilir miyim ?

Bean Friends dahilinde olan ürünleri Bean ürünleri ile birleştirebilirsiniz. Buna örnek olarak daha önce Arıkovanında fonlanan İnvidyo Bebek Kamerasını örnek verebiliriz. İnvidyo kamerası üzerinden bebeğinizin uyandığını görerek ışıkları otomatik olarak açtırabilirsiniz.

Farklı alanlarda kullanmak üzere Bean ürünlerini kurabilir miyim ?

Evet. Bean uygulama üzerinden birden fazla alan tanımlaması yapabilirsiniz. Uygulama üzerinden yeni ürün kurulumunu seçtiğiniz zaman yönlendirme ekranları sayesinde ürün kurulumlarını tamamlayabilir ve ürünlerinizi kullanabilirsiniz.

Bean ürünleri aynı anda birden fazla kullanıcı tarafından kullanılabilinir mi ?

Evet. Bean ürünlerini birden fazla kullanıcı ile kullanabilirsiniz. Hatta sistemi kullanan kullanıcıları görebilir, sistemi kullanmasını istediğiniz kullanıcıları davet edebilir, kullanmasını istemediğiniz kullanıcılar çıkarabilirsiniz.

Telefonumun olmadığı durumlarda ne yapacağım ?

Telefonunuzun olmadığı durumlarda Bean Hisset özelliği çalışmayacaktır. Ancak sistemi manuel olarak kullanabilirsiniz. Bean Akıllı Prizi yan tarafında bulunan anahtar sayesinde açıp kapatabilirsiniz.

Her türlü soru ve görüşleriniz için,

[email protected] adresinden bize mail atabilirsiniz.

Web Sitesi / Twitter / Linkedin / Instagram / Facebook

Riskler ve Zorluklar

Biz şu zamana kadar çok sayıda prototip ve denemeler gerçekleştirerek teknik zorlukların üstesinden tamamen geldik. En büyük zorluğumuz Bean ürünlerini üretim aşamasına geçirmekti. Bean'in hızlı bir şekilde size ulaşması için desteğinize ihtiyacımız var.

Riskler ve Zorluklar

Biz şu zamana kadar çok sayıda prototip ve denemeler gerçekleştirerek teknik zorlukların üstesinden tamamen geldik. En büyük zorluğumuz Bean ürünlerini üretim aşamasına geçirmekti. Bean'in hızlı bir şekilde size ulaşması için desteğinize ihtiyacımız var.

10 Ekim 2015

Proje Başladı.

Fatih Yücekaya

[email protected]

2014 yılında Endüstri Mühendisliğinden mezun olarak 2015 yılında kurulan Bean'in kurucusuyum.

Destek Paketleri

Bean nedir?

Bean Akıllı Yaşam Sistemi, akıllı telefonlarımız üzerinden yaşam alanlarımızı kontrol etmemize fırsat sunan harika bir proje olarak göze çarpıyor. Akıllı yaşam sistemi, bluetooth aracılığıyla akıllı telefonuz ile bağlantı kuruyor. Bu sayede ışıklarınızı ve cihazlarınızı dilediğiniz yerden kontrol edebiliyorsunuz. Bean Akıllı Yaşam Sistemi Bean Akıllı Ampul Soketi, Bean Akıllı Priz ve Bean Akıllı Merkez'den oluşmaktadır.

Bean nasıl kullanılır?

Bean’i kullanmak için ürünü kullanacağınız alana yerleştirmeniz ve uygulama üzerinden telefonunuzun Bluetooth’u ile cihazları eşleştirmeniz yeterli oluyor. Uygulama kişiselleştirme özelliği ile de dikkat çekiyor. Bean ile eşleştirdiğiniz cihazlarınızı dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Sistemdeki ürünleri kullanmak için telefonunuzu kullanmak zorunda değilsiniz. Bean Hisset özelliğinin alaniçi konumlandırması bu noktada yardımınıza yetişiyor. Bean Hisset

Bean özellikleri ve avantajları

Bean APP hem IOS hem de Android marketlerinde bulunabiliyor. Uygulama kullanıcı ihtiyaçları dşünülerek tasarlandığı için oldukça kolay bir kullanıma sahip. Tek bir dokunuşla evinizdeki odaların  ya da tüm evinizin ışıklarını kapatabiliyorsunuz. Bunun yanında programlama özelliği de son derece kullanışlı. Bean ile haftanın her günü arzu ettiğiniz saate programlama yapma şansına sahipsiniz. Bunun yanı sıra uygulamayı kullanarak ürünü kurduğunuz her odada istediğiniz rengi elde edebilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için Bluetooth, ZigBee ve Wi-Fi kullanabilirsiniz. Ayrıca uygulama üzerinden birden fazla kullanıcı tanımlayabilir ve evinizdeki birçok kişinin bu uygulamadan faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Telefonunuzun olmadığı durumlarda da Bean Hisset özelliği yardımınıza koşuyor. Bean Akıllı Priz’in yan tarafında bulunan anahtarı kullanarak açma ve kapama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bean kimler tarafından kullanılabilir?

Bean, yoğun iş yaşantısı nedeniyle evden uzun saatler boyunca evden uzak kalmak durumunda kalanlar için harika bir uygulama. Evinizden uzak kaldığınız vakitlerde eviniz üzerindeki kontrolünüzün devam etmesi muhteşem bir özellik. Artık evinizde bir şeyleri açık unutma korkunuz geride kalabilir.

Bean ile yola devam et!