Aquabooth - Dünyanın İlk Su Altı Fotoğraf Robotu

Hisseli Harikalar olarak 2006 yılından bu yana reklam ajansları ve doğrudan müşterilerimiz için teknoloji üreten ve geliştiren bir ekibiz. İşimiz kısaca, etkinlik alanlarında insanların birbirine anlatacakları deneyimler tasarlamak.

Zaman içerisinde birçok markanın müşterileri için farklı mekanlarda deneyimler ve teknoloji odaklı ürünler tasarladık. Yaz aylarında müşterilerimiz için sahillerde insanların ilgisini çeken ürünler geliştirdik. İnsanlar zamanlarının büyük çoğunluğunu suyun içinde geçiriyorlarken burada da eğlenmeleri için bir ürün tasarlamaya karar verdik. Denizde veya havuzda bir deniz topu basitliğinde eğlenceli bir ürün hedefi ile Dünyanın ilk sualtı fotoğraf robotu Aquabooth'u tasarladık ve 2015 yılında patentini aldık.

Aquabooth ile Eğlenceli Hatıralar

Modülün yanına gelen kullanıcı, modülün üzerinde bulunan butona dokunduğunda Aquabooth aktif hale geliyor. Üzerinde bulunan ekran aracılığıyla kullanıcının su altında nasıl poz vermesi gerektiğine dair yönlendirme animasyonları izletiyor. Yönlendirmeleri takip eden kullanıcı suya dalarak poz veriyor. Ekran üzerinde çektiği fotoğrafı anında görebilen kullanıcı bu işlemi dilediği kadar tekrarlayabiliyor. 

Kullanıcılar suda Aquabooth ile eğlenirken, fotoğraflar Aquabooth aplikasyonuna senkron ediliyor. Senkron edilen tüm fotoğraflar yine aplikasyon üzerinden;

  • Wi-Fi yazıcıya gönderilerek çıktısı alınabiliyor,
  • E-posta olarak gönderilebiliyor,
  • Sosyal medya'da (Facebook ve Twitter) paylaşılabiliyor.

Sosyal Medya Entegrasyonu

Yıllardır sahada edindiğimiz deneyimlerden yola çıkarak biliyoruz ki, insanlar keyifli anlarını arkadaşları ile hemen paylaşmak istiyorlar.

Aquabooth aplikasyonuna senkron olan tüm fotoğraflar tablet veya akıllı telefonlar üzerinden anında paylaşılabiliyor. 

Her kullanıcı kendi Facebook veya Twitter hesabı ile giriş yapıyor, aplikasyon fotoğrafı yükledikten sonra güvenli bir şekilde çıkış yapıyor

Aplikasyon'un ayarlarından paylaşılan fotoğraflara sabit bir metin ve #hashtag tanımlanabiliyor. Bu yönü ile Aquabooth; kullanıldığı yerin tanıtımını sosyal medyada yapmış oluyor. Bu yönüyle benzersiz bir katma değer sunuyor.

Kullanım Yerleri

Aquabooth'u dilerseniz evinizin havuzuna kurarak arkadaşlarınızla unutulmaz havuz partileri düzenleyebilirsiniz.

Turistik tesisinizde misafirlerinize başka bir yerde karşılaşamayacakları benzersiz bir eğlence ürünü sunabilirsiniz.

Bir organizasyon firmasıysanız etkinliklerinizde katılımcılarınıza eğlenceli bir deneyim yaşatabilirsiniz.2015 yılında Çeşme'nin en büyük plajlarından birinde yaptığımız iki aylık deneme süresince misafirler Aquabooth ile günde ortalama 900 fotoğraf çekti. 

Daha önemlisi iki haftalık kullanımın ardından plaj misafirler arasında yaptığımız anketlerde Aquabooth'un bu plaja gelmek için bir tercih sebebi olacağını belirtti.


 

Özellikler


Tasarım Detayları

Aquabooth'u herkesin kolayca kullanabileceği basitlikte tasarladık. Kutusunu açıp 5 kolay adımda kurulumunu yaptıktan sonra Aquabooth'u denize veya havuza bırakmanız yeterli. Çoklu dil destekli, kullanımı kolay arayüzü sayesinde kullanıcılar kolayca fotoğraflarını çekeceklerdir.


Aquabooth, sempatik tasarımı ile herkesin ilgisini çekecektir. Güvenli tasarımı ile çocuklar dahil herkese sorunsuz ve eğlenceli dakikalar yaşatacaktır.


Aquabooth'un sürekli su içinde ve dış mekanda kullanılacağını unutmadık ve zor şartlarda sorunsuz çalışabilmesi için tasarladık. Alüminyum bir şase üzerine modüler bir şekilde kurulan Aquabooth, sıcağa dayanıklı, su geçirmez gövde yapısı ve paslanmaz aksamları ile uzun seneler boyunca eğlence arkadaşınız olacak.

 

Aquabooth'u sürekli olarak geliştirmeye devam edeceğiz. Bu noktada ileride üretmeyi planladığımız ek aksesuarlar için de modüler bir yapı tasarladık. Güncellenebilir yazılım ve kontrol ünitesi üzerinde bulunan ek USB port sayesinde, Aquabooth'unuzu şarj etmek yerine güneş paneli ile çalıştırabilecek veya su üstündeki modüle ek bir kamera daha ekleyebileceksiniz...


 

Şimdi Eğlence Zamanı!


Hangi Aşamalardan Geçtik?

Aquabooth fikri ilk aklımıza geldiğinde bir son kullanıcı ürününden ziyade bir etkinlik ürünü olarak düşünmüştük. Birçok farklı prototip sonrasında elektronik ve yazılım anlamında başarılı ancak kurulumu ve kullanımı zor bir ürün ortaya çıkmıştı.
 


Geçen süreç sayesinde elde ettiğimiz deneyimler ile kurulumu ve kullanımı kolay, sürekli geliştirilebilir bir ürünün nasıl olması gerektiğini tecrübe ettik.
 

 

Neden Desteğinizi İstiyoruz

Değerli destekleriniz ile Türkiye'den üretilecek ürünümüzün dünya çapındaki tüm havuzlarda bir plaj topu veya deniz yatağı gibi yaygın ve vazgeçilmez bir ürün olacağından şüphe duymuyoruz.

Aquabooth'un dünya pazarında henüz bir benzeri veya rakibi yok. Türkiye'de geliştirdiğimiz bu ürünün dünya çapında kendi pazarını yaratacağını düşünüyoruz.

Hali hazırda son prototipini geliştirdiğimiz ürünümüzün sizlerin desteği ile ihracat ve kalite sertifikalarını alarak tüm dünyaya ihraç etmeye vakit kaybetmeden başlamak istiyoruz.


Peki Nasıl Destek Olabilirsiniz?

Bu hayalin gerçekleşmesine katkıda bulunmak için, ister ödüllerimizden birini seçip ilk destekçilerimizden biri olun, ister ön sipariş fırsatları ile bu eğlenceli ürünün dünyadaki ilk sahiplerinden biri olun.


Genç, Dinamik ve Tecrübeli Bir Ekip

Ekip olarak ilklerin yabancısı değiliz. Bugüne kadar binlerce kişinin kullandığı deneyimler ve teknoloji odaklı ürünler tasarladık. "Dünya'nın ilk anne sesi ile ninni dinleten oyuncak ayısını" veya "dünyanın ilk bulaşık yıkayan müzik kutusunu" yaparken hissettiğimiz heyecan hep aynı oldu. Artık bugün her şeyi tarafımızdan Türkiye'de üretilmiş bir ürünü dünyaya ihraç etmenin gururunu yaşamak istiyoruz.
 

 

Projemiz ile ilgili sorularınız ve görüşleriniz için bizlerle iletişim kurmanızdan mutlu oluruz!

WebsitesiFacebook / Twitter / Instagram

 

Riskler ve Zorluklar

Aquabooth, uzun süredir üzerinde çalıştığımız bir ürün olduğu için şimdiye kadar karşımıza çıkan birçok problemi çözdük. Özellikle hedeflediğimiz dünya standartları dolayısı ile seri üretim ile beraber bizi zorlu bir süreç bekliyor. Ancak daha önce başka projelerde EN 71 (Oyuncak CE Belgesi) gibi uluslararası zorlu testleri geçen ekibimiz ile bu süreci de başarıyla atlatacağımıza inancımız tam.

10 Ekim 2015

Proje Başladı.

Destek Paketleri