WeWALK | Dünyanın En Akıllı Bastonu

Ayrıntılı bilgi için www.wewalk.io adresini ziyaret edebilirsiniz.

WeWALK Nedir?

WeWALK, görme engelliler için tasarlanmış akıllı bir bastondur. 3 devrimsel özellik sunar.

 

1. Engelleri Algılayarak Uyarır

Göğüs ve baş hizasında önüne çıkabilecek tabela, direk, ağaç dalı gibi engelleri kolaylıkla algılar ve uyarır.

 

2. Akıllı Telefonla Bağlanır

Bluetooth ile cep telefonundaki, WeWALK mobil uygulamasına bağlanır.

 

3. Mobil Uygulamalarla Sürekli Gelişir

Mobil uygulamalarla entegre olabilir. Bu sayede her geçen gün yeni özellikler kazanır. Google Maps bunun ilk örneklerinden birisi!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Entegre Olan İlk Uygulamalar

Google Maps üzerinden kayıtlı konumlarınıza navigasyon alabilir, WeWALK üzerinden navigasyon basamaklarını kontrol edebilirsiniz.

Alexa Sesli Asistan'ı etkinleştirerek sesli konutlar verebiliriz. (Şuan için sadece İngilizce komutlarla kontrol edilmektedir.)

Ayrıca taksi ve araç çağırma, toplu taşıma uygulamaları gibi farklı uygulamalarla gelecekte entegre olacaktır.

Teknik Özellikler

Uzun süre kullanılabilmesi için, güçlü bir yeniden şarj edilebilir pil, donanımın içinde sabit olarak sunuluyor. USB girişini kullanarak cihazını şarj edebilirsiniz. Bluetooth ile telefona bağlandıktan sonra ise touch pad, titreşim motorları, ultrasonik sensör gibi özellikleri WeWALK mobil uygulaması ile kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Engel Algılama Modu

Yalnız çalıştığı modda önceden ayarlanmış mesafedeki engelleri ultrasonik sensör ile algılar ve titreşim motoruyla kullanıcıyı uyarabilir. Kullanıcıların isteğine göre buradaki davranışlar telefon bağlantısı sağlandıktan sonra ayarlanabilir.

Telefonla Entegrasyon

WeWALK’a eşsiz özellikler katan akıllı telefon kontrol yeteneği Bluetooth ile gerçekleşiyor. Mobil uygulamaya entegre olan uygulamaların sağladığı servisler WeWALK üzerinde bulunan touch pad ile telefonu cebinden çıkarmadan kontrol edilebiliyor.

Mobil Uygulamalarla Entegrasyon

WeWALK gelecekte SDK'sını tüm uygulama geliştiricilere açarak mevcut sensör ve touchpad girdilerini onlara sunacak, titreşim motorları ve ledler ile de istedikleri komutları cihaza gönderebilecekler. Bu şekilde entegre olabildiği uygulama sayısı artarak görme engellilere birçok yeni özellik sunulacak.

Kutudan Çıkanlar:

  • WeWALK Akıllı Baston,
  • WeWALK'a Bağalanabilecek Şekilde Gelen Beyaz Baston,
  • Şarj Kablosu ve Adaptörü,
  • Kılıf,
  • Farklı Çaptaki Bastonlar için İlave Vida.
  • Bilek Kayışı,
  • Braille Bilgilendirme Metni,
  • Kullanım Kılavuzu.

 

Donanım Özellikleri  
Flaş Bellek 16 Mbit
Ultrasonik Sensör 16 mm açık muhafaza, 40 kHz
Dokunmatik Panel Çoklu dokunmatik modül
Titreşim Motorları Sol ve Sağ titreşim düğmeleri
Pil 1000mAh Lityum - İyon ve paket koruma devresi
Pil Şarj Aleti 500 mA maksimum şarj akımı
Hoparlör D sınıfı güç yükseltici ve 0,5W akıllı telefon hoparlörü
Mikrofon MEMS dijital mikrofon
Jiroskop 3 Eksenli Jiroskop
Pusula 3 Eksenli Manyetik Pusula
İvme Ölçer 3 Eksenli İvme Ölçer
Bağlanabilirlik Kablosuz

 

Diğer Özellikler  
Ağırlık 280 gr (güç kaynağı ve beyaz baston olmadan)
Boyutlar 25 mm x 289 mm x 44 mm
Engel Algılama Mesafesi 80 cm - 250 cm

 

Daha fazla bilgi için: https://wewalk.io/kesfet/

 

WeWALK Thomas Edison onuruna verilen Edison Ödülleri'nde "Altın Ödül" kazanarak Türkiye'ye bu ödülü getiren ilk ürün olmuştur.

WeWALK Logosu

 

10 Ekim 2015

Proje Başladı.

Ürünler

WeWALK nedir?

WeWALK, görme engelliler için tasarlanmış akıllı bastondur. Dünyanın en akıllı bastonu, 3 devrimsel özellik sunuyor. WeWalk engelleri algılayarak uyarıda bulunabiliyor. Göğüs ve baş hizasında önüne çıkabilecek tabela, direk, ağaç dalı gibi engelleri kolaylıkla algılıyor ve uyarıyor. Bir diğer özellik ise akıllı telefonla bağlanabilme özelliğidir. Bluetooth ile cep telefonundaki, akıllı baston mobil uygulamasına bağlanılabiliyorsunuz. Mobil uygulamalarla entegrasyonu da diğer önemli özellik olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca mobil uygulamalara da entegre olabiliyor. Bu sayede her geçen gün yeni özellikler kazanıyor. Google Maps bunun ilk örneklerinden birisi.

WeWALK nasıl kullanılır?

Şarj ile çalışan akıllı bastonunuzu kullanmaya başlamadan önce tamamen şarj olduğundan emin olunuz. Beyaz bastonunuzu kendiniz uygun olacak şekilde ayarlayarak takınız. Daha sonra WeWALK’unuzu açma tuşuna basılı tutarak açınız ve elinizle çalıştığından emin olmak için kontrol ediniz. Kullanımı bu kadar kolay!

WeWALK özellikleri ve avantajları

Uzun süre kullanılabilmesi için, güçlü bir yeniden şarj edilebilir pil, donanımın içinde sabit olarak sunuluyor. USB girişini kullanarak cihazını şarj edebilirsiniz. Bluetooth ile telefona bağlandıktan sonra ise touch pad, titreşim motorları, ultrasonik sensör gibi özellikleri WeWALK mobil uygulaması ile kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Yalnız çalıştığı modda önceden ayarlanmış mesafedeki engelleri ultrasonik sensör ile algılar ve titreşim motoruyla kullanıcıyı uyarabilir. Kullanıcıların isteğine göre buradaki davranışlar telefon bağlantısı sağlandıktan sonra da ayarlanabilir.

Akıllı bastona eşsiz özellikler katan akıllı telefon kontrol yeteneği Bluetooth ile gerçekleşiyor. Mobil uygulamaya entegre olan uygulamaların sağladığı servisler baston üzerinde bulunan touch pad ile telefonu cebinden çıkarmadan kontrol edilebiliyor.

Akıllı baston gelecekte SDK'sını tüm uygulama geliştiricilere açarak mevcut sensör ve touchpad girdilerini onlara sunacak, titreşim motorları ve ledler ile de istedikleri komutları cihaza gönderebilecekler. Bu şekilde entegre olabildiği uygulama sayısı artarak görme engellilere birçok yeni özellik sunulacak.

WeWALK kimler tarafından kullanılabilir?

WeWALK, görme engelliler için geliştirilmiş dünyanın en yenilikçi akıllı bastondur. Görme engellilerin hayatını kolaylaştıran WeWalk, oldukça faydalı bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

WeWALK ile yola devam et!