close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Zulu Kds Çocuklara Daha Kaliteli Bir İnternet Deneyimi Sunuyor

Yeni nesli eleştirirken en çok kullanılan argümanlardan biri, internette aşırı zaman geçirmeleri. Ancak etkin kullanıldığında, teknolojiye çok çabuk adapte olan bu nesil için internet son derece faydalı olabiliyor. Öte yandan ebeveynler de çocuklarını internetin karanlık sularından korumakta haksız sayılmazlar. Yeni nesil internet kontrolü cihazı Zulu Kds, her iki tarafı da memnun edecek gibi görünüyor.

Bir erişim noktası (access point) cihazı olan Zulu Kds, internetin kontrolünü ebeveyne vererek çocuklara daha sağlıklı bir internet deneyimi sağlıyor. Ancak amaç çocukları internetten tamamen koparmak değil. Keza Zulu’nun proje sayfasında da buna vurgu yapılıyor:

Amacımız kesinlikle sizi korkutarak çocuklarınızı internetten tamamen ayırmak değil. Tam tersine diğer her şey gibi internetin de düzenli ve belirli sınırlar çerçevesinde kullanımının önemli ve mümkün olduğunu, ve bu sınırları her bir ebeveynin kolaylıkla koyabileceğinden bahsetmek istiyoruz.

Nasıl kullanılır?

Zulu’yu kullanmak son derece basit. Güç kablosunu prize taktıktan sonra modeminize bir ethernet kablosu ile bağlayıp kurulumunu gerçekleştiriyorsunuz. Zulu Portal mobil uygulaması ile istediğiniz ayarları yapıp yönetebiliyorsunuz.

Herkesin rahatça kullanabileceği şekilde tasarlanan ürün, arkasındaki bulut alt yapısı ile size ev internetiniz üzerinde tam yetki veriyor. Bilgileriniz bulut sisteminde güvenli bir şekilde saklanıyor. Geliştirici ekip, internet erişim kayıtlarınızı hiçbir şekilde görmediğini ve kayıt altına almadığını belirtiyor.

İlk versiyonda ağırlıklı olarak ekran zamanını kısmaya yönelik çalışmalar yapan Zulu geliştiricileri, ileri versiyonlarında internette harcanan zamanın başka aktivitelere harcanmasını sağlamaya ve ev internetinizi okul eğitimine doğrudan entegre etmeye yönelik güncellemeler yayınlamayı planlıyor.

Tüm bunların gerçekleşmesi için Zulu Kds projesinin 60.000 TL’lik kitlesel fonlama hedefini tutturması gerek. Henüz kampanya sürecine başlamayan ekip, öncesinde siz kullanıcıların görüş ve yorumlarınızı bekliyor. Arıkovanı sayfasına giderek proje hakkında daha fazla bilgi alabilir ve yorumlarınızı ekibe iletebilirsiniz.

Yorum Gönder