close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Yüz Hatlarınıza En Uygun Gözlüğü Üreten FrameX Eyewear İle Tanışın

Gözlük kullanmak başlı başına bir sorun. Doğru gözlüğü bulmaya çalışmak ise bu sorunu iyice içinden çıkılmaz bir hale sokuyor. 3D yazıcı teknolojisiyle kişinin yüz hatlarına en uygun ve en hafif gözlüğü üreten FrameX Eyewear, bunu bertaraf etmeye geliyor.

Mevcut gözlük üretim yöntemleri kişiselleştirme ve kişiye özel üretim yapma konusunda yetersiz kalıyor. Gözlük kullananların yüz hatları birbirinden tamamen farklıyken, bir gözlük modelinin sadece bir kaç farklı boyutu bulunuyor.

FrameX Eyewear ise bu sorunu katmanlı üretim yöntemi, yani profesyonel 3D yazıcı teknolojilerinin kullanımı ile kişiye özel üretim yapabiliyor. Yüzünüze uygun hazırlanmış gözlük tasarımları, onayınızdan geçtikten sonra lazer sinterleme teknolojisi ile üretiliyor. Gerekli yüzey işlem sürecinden geçtikten sonra seçtiğiniz renklere göre boyama işlemi gerçekleşiyor ve teslime hazır hale geliyor.

3D Ölçümlendirme Nasıl Yapılıyor?

FrameX Eyewear, kişiye özel yüz ölçümü yapmak için iki farklı yöntem kullanıyor. İlki 3D Tarama teknolojisi. Aşağıdaki videoda göreceğiniz üzere, önce yüzünüzün 3D taramasını yaparak, yüzünüzün detaylı 3D modeli çıkarılıyor. Daha sonra seçtiğiniz gözlük tasarımını yüzünüze en uygun olacak şekilde tasarımda yüzünüze yerleştirip sizin onayınıza sunuluyor.

İkinci yöntem ise ölçekli fotoğraf çekimi. FrameX’in anlaşmalı olduğu size yakın bir 3D tarama noktası yoksa, bu yöntemle yüz hatlarınızı üreticilere gönderebilirsiniz.

Kitlesel Fonlama Kampanyasına Doğru

FrameX Eyewear, Arıkovanı üzerinden kitlesel fonlama kampanyası başlatmaya hazırlanıyor. Kampanya başarıyla tamamlanırsa, yani proje hayata geçmek için belirlediği 75.000 TL’lik hedefini tutturursa, yukarıdaki süreçler işleyecek. Ve sonunda yüzünüze en uygun gözlüğe kavuşabileceksiniz.

FrameX ekibi, fonlama öncesi yorum ve görüşlerinizi bekliyor. Projenin Arıkovanı sayfasına giderek yorumlarınızı ekibe iletebilirsiniz.

Yorum Gönder