close
Arıkovanı

Yerli Drone Ape X Uçuşa Hazır!

Yerli drone projesi Ape X kitlesel fonlama sürecini başarıyla tamamladı ve seri üretime geçmek için artık gün saymaya başladı. Kampanya bitimine 10 gün kala hedeflediği fon miktarını elde eden Ape X artık uçuşa hazır!

Ape Drone ekibi tarafından uzun süredir devam eden mekanik ve dizayn geliştirme faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan Ape X, dayanıklı, kolay kullanılan ve taşınan yapısıyla dikkat çekiyor. Hatta ekip tarafından “dünyanın en kolay kullanılan drone’u” olarak lanse ediliyor.

3 eksende gimbal kamera sabitleyicisi ve 4K çözünürlüklü kameraya sahip olan drone, tek şarjla 27 dakika boyunca sarsıntısız bir şekilde kaliteli görüntü almanızı sağlıyor.

Drone’un kontrolü ise MIME isimli tek elle yönetilen bir kumandayla sağlanıyor. MIME, hareketlerinizi algılayarak drone’a yön veriyor. Arkasında yer alan tuş ile konum koruma (hover) ve GPS teknolojisi ile çalışan eve dön fonksiyonları yönetilebiliyor.

Drone’un bir başka dikkat çekici özelliği ise FPV (first person view), yani birinci gözden görüş özelliği. Drone üzerine eklenen canlı yayın modülü, FPV kitiyle gelen VR gözlüğüne canlı yayın yapıyor. Böylece uçma deneyimini birinci gözden yaşayabiliyosunuz.

Avantajlı Fiyatlar İçin Son 9 Gün!

Yerli drone projesi Ape X, Arıkovanı üzerinden kitlesel fonlama süreci henüz bitmeden hedefine ulaştı bile. Seri üretime geçmek için 200.000 TL fon toplama amacıyla yola çıkan ekip, kampanya bitimine 9 gün kala 220.210 TL elde etti.

Ape Drone 9 gün daha ön sipariş almaya devam edecek. Dolayısıyla hala indirimli fiyata sahip olabilirsiniz. Piyasaya çıktığında 2250 TL’den satışa sunulacak olan drone’un ön sipariş fiyatı 1300 TL. Ape X’in indirimli yedek batarya fiyatı ise 95 TL.

Proje hakkında detaylı bilgi almak ve ön sipariş vermek için Arıkovanı sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder