close

Teknolojinin her geçen gün gelişmesiyle birlikte yabancı dil sorunu da ortadan kalkmaya başlıyor. Ses tanıma sistemleri ve yapay zeka algoritmaları gerçek bir tercüman gibi çalışıp eş zamanlı yabancı dil tercümesi yapmaya çoktan başlamıştı. Başlarda takılma, algılamama veya yanlış algılama gibi sorunlar yaşasa da yeni geliştirmeler ve cihazlar ile bu sistemler mükemmelleşerek hayatımızın her alanına girecek gibi gözüküyor. Yakın bir gelecekte her alanda bir dijital tercüman yer alabilir.

Zero, kusursuz dijital tercümanı yaratmak için yola çıktı!

Dil engellerini ortadan kaldırmak ve herkes dilden insanla rahatça iletişim kurabilmek için tasarlanan Zero, aslında ayrı bir donanım. Akıllı telefon çeviri uygulamalarının yeteri kadar sağlıklı çeviri yapamamasının nedenini kalitesiz mikrofonları olarak gören geliştiricileri, daha iyi bir mikrofonla daha iyi sonuçlar vermeyi hedeflemiş. Cebinize, hatta cüzdanınıza rahatlıkla sığabilecek boyuttaki Zero, aynı zamanda görüntülü görüşme sırasında çeviri de yapabiliyor. Bu da Zero’yu dijital tercüman olarak öne çıkaran en önemli özelliklerden biri.

Zero nasıl çalışıyor?

Oldukça küçük boyutlardaki Zero cihazınızı akıllı telefonunuzun şarj girişine taktıktan sonra uygulaması aracılığıyla rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dünya genelinde Türkçe dahil 36 farklı dil seçeneği sunan Zero, istediğiniz zaman istediğiniz yerde kullanılabiliyor.

Toplantı Modu

Zero yüksek kaliteli mikrofonu sayesinde toplantılar sırasında 4 farklı kişinin sesini ayırt ederek kimin ne dediğini rahatlıkla anlamınızı sağlıyor. Aynı zamanda farklı açılardan sesi rahatlıkla algılayabilme yeteneği sayesinde cihazı toplantı ortamının tam ortasına koyduğunuzda algılamama sorunu yaşamamanızı sağlıyor. Bu da Zero’yu yeni nesil dijital tercüman olarak bir adım önce çıkarıyor.

Görüşme Modu

Farklı dilde konuşan biriyle karşılıklı diyalog kurmak, çok iyi seviyede yabancı dil bilmeyenler için her zaman korkutucu olabilir. Zero karşılıklı diyaloglarınız sırasında en doğru şekilde çeviriyi yaparak rahatlıkla iletişim kurmanızı sağlıyor. Ayrıca röportaj modu sayesinde Zero, konuşulanları yazılı olarak da kaydedebiliyor.

Zero’nun genel olarak avantajlarını incelediğimizde, yüksek kaliteli mikrofonu başta geliyor. Bu mikrofon anlık çeviri cihazlarının en büyük sorunlarından biri olan gürültü ortamların üstesinden gelebiliyor. Ayrıca 4 farklı kişinin sesini farklı bir şekilde algılayıp çevirmesi çoğu cihazda olmayan bir özellik.
Kitlesel fonlama kampanyasıyla yolculuğuna çıkan Zero, şu ana kadar 430.000 $ fon toplamış ve üretim aşamasına geçmeyi başarmış. Siz de buradan Zero’nun kitlesel fonlama platformuna giderek projeyi detaylı inceleyebilir, ön sipariş verebilirsiniz.

Yorum Gönder

5 + 11 =