close

Google geçtiğimiz günlerde Google Glass Enterprise Edition 2’yi tanıttı. Özellikle iş amaçlı kullanım için tasarlanan Google Glass’ın bu yeni modeli, pek çok yenilik sunuyor.

Google Glass, 2013 yılında ilk artırılmış gerçeklik cihazlarından biri olarak tanıtılmıştı. Bu gözlük, bilgisayar tarafından oluşturulan görüntüleri bir kullanıcının gözüne ışınlamak için küçük bir projektör kullanıyordu.

Yeni özelliklerle donatılmış Google Glass Enterprise Edition 2, daha hızlı bir işlemciye ve güncellenmiş bir kameraya sahip. Google’a göre, yeni dört çekirdekli 1.7 GHz CPU işlemci, önceki Google Glass Enterprise modelinde bulunan Intel Atom SoC’dan çok daha güçlü.

Yeni ürünün fiyatı ise 999 dolar olarak belirlenmiş durumda. Ancak Google’la yapılan sözleşmelere bağlı olarak bazı şirketler için bu fiyatın daha düşük tutulabileceği konuşuluyor. Bir önceki Google Glass’da olduğu gibi bu ürün de kurumsal kullanıcı için pazarlanıyor ve genel tüketici için satışı bulunmuyor.

Yeni Google Glass Enterprise Edition 2, özellikle artırılmış ve sanal gerçeklik uygulamaları için tasarlanmış Qualcomm Snapdragon XR1 platformu tarafından desteklenmektedir. Bu yeni Google Glass, ilk versiyona göre pek çok avantaj getirmiş durumda. Google Glass geliştirdiği bu yeni ürünü  ile artık telefonlar ve tabletler gibi uygulamaları ve hizmetleri olan cihazları yapılandırmak ve çalışanların bunları nasıl kullandıklarını kontrol etmek çok daha kolay olacak.

Google, yeni Glass’ın H.B Fuller, Sutter Health, Deutsche Post DHL Group ve AGCO gibi firmalar tarafından lojistik, imalat ve saha hizmetleri endüstrilerinde kullanıldığını söyledi.

Glass projesinin yetkililerinden Jay Kothari konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ¨Glass, daha akıllı ve daha hızlı çalışmanın önünü açacak. Çünkü artık telefonlar ve tabletler gibi uygulamaları ve hizmetleri olan cihazları yapılandırmak ve çalışanların bunları nasıl kullandıklarını kontrol etmek çok daha kolay olacak ¨ ifadelerini kullandı.

 

Yorum Gönder