close
DünyaKitlesel Fonlama Kampanyaları

Yapay Zeka ve Otonom Sürüş Öğreten Programlama Kiti

Kişisel asistan, sürücüsüz otomobil, mobil oyun, Google Haritalar derken baktığımız ve kullandığımız çoğu şeyde yapay zeka görüyoruz. Tıpkı kodlama gibi, yapay zekanın nasıl çalıştığını öğrenmek, yakında geleceğin iş gücünde ayrılmaz bir beceri haline gelecek. Zumi akıllı programlama kiti sizi şimdiden yarına hazırlamak istiyor.

Zümi, yapay zeka ve otonom sürüş teknolojilerini eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde öğreten bir eğitim kiti olarak öne çıkıyor. Adım adım gösterilen eğitimler sayesinde kitin içinden çıkan robota bu teknolojileri öğretirken siz de öğrenmiş oluyorsunuz. Tüm makine öğrenimi teknolojilerinde olduğu gibi robot ne kadar çok öğrenirse o kadar gelişmiş hale geliyor. Tabii sizin bilgileriniz de.

Yapay zeka temelli kolay ve ekonomik bir araba sürüş seti sağlamak için tasarlanan Zümi robot, talimatlarınızı takip etmek için nesneleri tanımlayabiliyor, kararlar alabiliyor ve el hareketlerini tanıyabiliyor. Zümi’yi istediğiniz rotada gitmesi için programlayabiliyorsunuz. Üstelik Zümi öğrendikçe rota boyunca önüne çıkan engelleri tanımlayarak kendine yeni rota oluşturabiliyor.

Zümi’nin geliştiricileri, programlama kitiyle edinilecek bilgileri; giriş seviyesinde robotik, makine öğrenimi, haritalama ve navigasyon, bilgisayarla görme, sürücüsüz otomobil karar verme ve Python kodlama dili şeklinde sıralıyor.

CES 2019’da Robotik ve Drone kategorisinde inovasyon ödülünün de sahibi olan Zümi programlama kiti şu sıralar kitlesel fonlama kampanyasıyla fon topluyor. 50 dolar fon toplama hedefiyle yola çıkan proje, kampanyanın bitimine 50 gün kala 60 bin doların üzerinde fon toplamış durumda.

Zümi yapay zeka ve otonom sürüş programlama kiti hakkında detaylı bilgi almak ve ön sipariş vermek için buradan projenin kitlesel fonlama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder

sixteen + seventeen =