close
Kitlesel Fonlama Kampanyaları

Yapay Zeka Destekli Akıllı Bisiklet Kaskı

Teknoloji ve tasarım bir araya geldiğinde ortaya son derece yenilikçi ürünler doğuyor. Bisiklet sürmeyi daha güvenli hale getiren akıllı bisiklet kaskı Classon için de durum farklı değil.

Classon, sadeliği ve sezgiselliğiyle, bisikletçilerin trafikte neler yapacağına dair sinyalleri diğer sürücülere zahmetsizce iletmelerini sağlıyor. Harekete duyarlı dönüş sinyalleri ve frenleri ile kullanıcıların trafikteki görünürlüğünü ve güvenliğini artırıyor.

Akıllı kask, çevreyi tarayan arka ve ön kameralarla donatılmış durumda. Kameralar, sağdan soldan yanınıza yaklaşan araçlara karşı kullanıcıyı bilgilendiriyor.

Kask ayrıca sinyal lambalarını etkinleştiren sezgisel yanıp sönme sinyalleriyle donatılmıştır. Bu sinyalleri aktive etmek için sürücünün sadece kol hareketiyle hangi yöne döneceğini belirtmesi yeterli. Sensörler hareketi yakalayarak kaskın üzerindeki sinyalleri aktif hale getirip trafikteki diğer sürücüleri bilgilendiriyor.

Classon ayrıca, duracağınız zaman arkanızdaki sürücüleri bilgilendiren otomatik bir fren lambasına da sahip. Maksimum güvenlik için bisiklet sürücüleri hareket halindeyken gezintilerini canlı olarak yayınlayabilir ve videoları paylaşabilirler.

Kitlesel Fonlama Başarısı

İki adet kitlesel fonlama kampanyası başlatan Classon, ikisini de başarıyla tamamladı. İlkinde hedefinin yüzde 497 üzerine çıkan proje, 200 bin dolara yakın fon topladı. İkinci kampanyadan da 920 destekçinin katkısıyla 150 bin dolara yakın fon toplayarak hayata geçti.

Piyasaya çıktığında 299 dolardan satılacak olan Classon için ön sipariş verenler akıllı kaska 99 dolardan sahip olabiliyor. Böylesine yenilikçi bir ürün için gerçekten epey avantajlı bir fiyat.

Yorum Gönder