close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Wing Akıllı Güvenlik Yüzüğü Kitlesel Fonlama Kampanyasını Tamamladı

Kadınların sokakta yürürken kendilerini en az erkekler kadar güvende hissetmeleri için geliştirilen Wing akıllı güvenlik yüzüğü, Arıkovanı’nda kitlesel fonlama kampanyasını başarıyla tamamladı.

Şık bir yüzük şeklinde tasarlanan Wing, acil durumlarda bir panik butonu görevi görüyor. Herhangi bir saldırı veya tehlike anında yüzüğün üzerindeki düğmeye basıldığında otomatik yardım çağrısında bulunuyor. Bunun için öncesinde Wing mobil uygulaması üzerinden, hangi numaralara SMS ve bildirim gideceğinin belirlenmesi gerekiyor.

Yardım çağrısı için yüzüğün altında gizli bulunan tuşa üç saniye basılması yeterli oluyor. Wing titreşerek çağrısının iletildiğini kullanıcısına geri bildiriyor.


Yüzüğün kullanıcısı Bluetooth aracılığıyla uygulamaya bağlanıp acil durumlarda ulaşılacak kişileri belirleyebiliyor ve uygulamayı indiren yakınları ise kullanıcının konumunu gerçek zamanlı olarak harita üzerinden görüntüleyebiliyor.

Şık tasarımı sayesinde bir aksesuar olarak da kullanılabilen Wing, kendi özel tasarımlı kutusu içerisinden USB ile şarj edilebiliyor ve pil ömrü 2 hafta dayanıyor.

Arıkovanı’nda 100.000 TL hedefle yola çıkan Wing, kitlesel fonlama sürecini 160 destekçiden elde ettiği 101.719 TL ile başarıyla tamamlamış durumda. Wing için ön sipariş verenler, akıllı yüzüklerine Mart 2018’den itibaren ulaşabilecek.

Yorum Gönder

8 − seven =