close
Arıkovanı Girişim Haberleri

WeWALK Akıllı Baston CES 2019’da Boy Gösterdi

Yerli bir girişim ürünü olan akıllı baston WeWALK, şu sıralar devam eden Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES 2019) sahne aldı. Dünyanın ilk akıllı bastonuna ilgi büyüktü.

2016 yılında Arıkovanı’nda başarıyla fonlanan WeWALK, sadece Türkiye’de değil, dünya çapında büyük ilgi görmeye devam ediyor. Akıllı baston projesi, Edison ödülü dahil olmak üzere pek çok ödüle ve yatırıma layık görüldü.

Bu başarısını 2019’a da taşıyan WeWALK, geçtiğimiz hafta Forbes tarafından “CES 2019’da takip edilmesi gereken inovatif teknoloji girişimleri” arasında gösterildi.

CES 2019 başladı ve akıllı baston yüzlerce marka ve teknoloji ürünü arasında kendine geniş bir yer buldu. Las Vegas’ta öncü teknolojilerin sergilendiği fuarda, YGA ve Vestel’in katkılarıyla geliştirilen akıllı baston CNN International’da tüm dünyaya tanıtıldı. Görme engelliler için devrim yaratan projenin lideri Kürşat Ceylan, canlı yayında WeWALK’un özelliklerini anlattı.

Dünyanın ilk akıllı bastonu WeWALK, üç devrimsel özellik sunuyor: Engel algılama, telefonla entegrasyon ve açık platform.

Engel algılama özelliği, kullanıcıların göğüs ve baş hizasında önüne çıkabilecek tabela, direk, ağaç dalı gibi engelleri kolaylıkla algılıyor ve uyarıyor.

Telefonla entegrasyon özelliği, Bluetooth ile cep telefonuna bağlandığında, telefon ekranını simüle ederek telefonu kontrol etme imkanı sunuyor.

Açık platform özelliği ise tüm mobil uygulamalarla entegre olabiliyor. Bu sayede her geçen gün yeni özellikler kazanıyor.

WeWALK hakkında detaylı bilgiye web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

10 − seven =