close

Artık sitelerin logolarını bilgisayarınıza indirmek çok kolay. Sitelerin logolarını bilgisayarınıza indirmenizi sağlayan, Oqtor tarafından üretilen bir tarayıcı eklentisi olan Logo Grabber, sitelerin logolarını bilgisayarınıza kolaylıkla indirmenizi sağlıyor. Henüz sadece Google Chrome ve Mozilla Firefox için üretilen bu eklentilerin kullanımı da oldukça kolay.

Peki bu eklenti nasıl kullanılıyor? Eklentiyi indirdikten hemen sonra logosunu indirmek istediğiniz siteye giderek logoya erişebiliyorsunuz. Sonrasındaysa sadece indir seçeneğine basarak logoyu bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.

Oqtor’ın, bu eklentiyle asıl amacı, logoları tek tıkla bulmanızı sağlayarak size zaman kazandırma fikri. Böylece sunumlarınıza eklemek istediğiniz logoların .png formatını ayrı ayrı bulup eklemek yerine, sadece şirketlerin resmi sitelerini ziyaret etmeniz yeterli oluyor.

Eğer eklentiyi indirme konusunda emin değilseniz Oqtor’un sitesine giderek eklentiyi ücretsiz bir şekilde test edebilme imkanınız var. Belirtmek gerekir ki, web sitesindeki arama motoruna yazdığınız her siteyi bulamama imkanınız var. Dolayısıyla ürünü tam anlamıyla kullanmak istiyorsanız eklentiyi indirmek çok daha iyi bir seçenek olacaktır.

Logo Grabber eklentisinin yanı sıra geliştiricilerle ücretsiz API’sini de paylaşan Oqtor, bu API üzerinden geliştiricilerin, logolar, renkler ve fontlar gibi daha detaylı bilgilere de ulaşılmasını sağlıyor. Bu noktada API üzerinden logonun JSON formatında kopyalanabildiğini de belirtelim.

Oqtor, sitesinde yaptığı açıklama ile bu API’dan faydalanarak kullanıcılarınıza daha iyi bir deneyim yaşatabileceğinizi belirtiyor. Oqtor’un API’si, CRM profillerini güçlendirmek ya da tasarım süreçlerinizi hızlandırmak veya kişiselleştirilmiş paneller oluşturmak için kullanılmaya çok uygun bir içerik ve işleyişe sahip oluşuyla son zamanların en işlevsel girişim örneklerinden biri oldu.

Yorum Gönder