close
DünyaKitlesel Fonlama Kampanyaları

VR Gözlüğüyle Yönetilen Uzaktan Kumandalı Araba

Uzaktan kumandalı araba veya RC araba çocukken hepimizin oynadığı ve müthiş keyif aldığı bir eğlence aracıydı. Çoğumuz için hala öyle. Yetişkinler tarafından hobi olarak kullanılmaya devam eden bu araçlar artık iyice gelişti. Öyle ki artık gözünüze bir VR başlığı takarak oyuncak arabanızın içine girmek mümkün!

Real Racer ile çocukluğa dönmeye hazır olun. RC araba, RC kumanda ve bir VR başlığından oluşan paket, bambaşka bir uzaktan kumandalı araba deneyimi vadediyor. Bu üçünün birleşiminden nasıl bir şey çıkacağını hayal edemediyseniz hemen aşağıdaki videoya mutlaka göz atın.

Real Racer FPV RC araba, adından da anlaşılacağı gibi birinci şahıs bakış açısına (first person view – FPV) sahip. Arabanın üzerinde bir kablosuz kamera bulunuyor. VR gözlüğünü taktığınızda kameraya bağlanarak, dünyayı bu kameranın gözünden görüyorsunuz. Bu da size arabanın içindeymiş hissini veriyor.

Saatte 20 km hıza çıkabilen Real Racer arabalar, tek bir şarjla 20 dakika sürüş süresi sunuyor. Arabanızı 30 metre menzil içinde kontrol edebiliyorsunuz. Aracın üzerindeki kamera 720p kalitede görüntü kaydedebiliyor. Araba aynı zamanda Android ve iOS cihazlarla uyumlu, dolayısıyla kaydettiğiniz görüntüleri kolayca paylaşabiliyorsunuz.

Kobotix isimli bir girişim tarafından geliştirilen Real Racer, kitlesel fonlama kampanyası üzerinden fon topluyor. Hedeflediği fon miktarına çoktan ulaşan proje, 94 dolardan başlayan ön sipariş fiyatlarına sahip.

Proje hakkında daha detaylı bilgi almak için buradan kitlesel fonlama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder