close
DünyaKitlesel Fonlama Kampanyaları

“V8 Motorlu” Elektrikli Motosiklet Ezber Bozmaya Geliyor

Eskiden, özellikle Amerikan motosikletlerinde, “ne kadar büyük, o kadar iyi” anlayışı hakimdi. Ancak bu son yıllarda değişmeye başladı. Gürültülü motorlarıyla ünlü yılların Harley’i bile elektrikli motosiklet üretmeye karar verdi. Hal böyle olunca rekabet de kızışmaya başladı. Curtiss Motorcycles ise bu hızlı büyüyen pazarda, V8 motorlu elektrikli motosikletiyle ezberleri bozmaya geliyor.

Curtiss’in Hera isimli yeni modeli, motosiklet dünyasında “yeni bir sınıf” yaratmayı hedefliyor. Curtiss tarafından geliştirilen ve ilk olarak Zeus elektrikli motosiklette görülen E-Twin motor tasarımı Hera’da da mevcut. Bu tasarım tek şaftlı iki elektrik motorundan oluşuyor.

Curtiss Motorcycles CEO’su Matt Chambers, bunu şu sözlerle açıklıyor:

“Hera ile dünyanın en lüks motosikletini yaratmak için yola çıktık. Dünyanın ilk V8 pil mimarisine, ultra güçlü, ancak rafine, E-Twin motoruna ve 66 inç dingil mesafesine sahip olan Hera, kendi başına ayrı bir sınıfta yer alacak.”

Curtiss Tasarım Direktörü Jordan Cornille, Hera’yı tasarlarken Glenn Curtiss’in 1907 yılında kullandığı ve “Dünyanın En Hızlı Adamı” ünvanı aldığı V8 modelinden ilham aldıklarını belirtiyor.

Hera için henüz seri üretim sürecine girmeyen Curtiss, bunu kitlesel fonlama kampanyasıyla yapmayı hedefliyor. Hisse bazlı kitlesel fonlama kampanyası başlatan Curtiss, yatırımcılara 1.000 dolardan 5.000 hisse sunuyor.

Şirket şimdiye kadar sadece 9 yatırımcıdan 1,7 milyon dolar değerinde yatırım aldıklarını belirtiyor. Her şey yolunda giderse, Hera’nın 2019 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yorum Gönder

3 × two =