close

Uzay turizm şirketi Orion Span, 2022 yılında açacağı lüks uzay oteli Aurora Station için kitlesel fonlama kampanyası başlattı.

Dünyanın ilk uzay otelinin finansmanına yardımcı olmak ve uzay turizmi deneyiminin bir parçası olmak istiyorsanız şimdi tam zamanı. Orion Span, hisse bazlı kitlesel fonlama platformu olan SeedInvest üzerinden, uzayda inşa edeceği oteli için ilk yatırımcılarını bekliyor.

Orion Span’in kurucusu ve yöneticisi Frank Bunger, uzayı herkes için daha erişilebilir hale getirmeyi hedeflediklerini belirtiyor: “Bunun için bir kitlesel fonlama kampanyasını başlatmak, herkesin bu parlak geleceğe yatırım yapabilmeleri için mükemmel bir fırsat.”

Kişi başı 9,5 milyon dolardan başlayan Orion Span’in Aurora istasyonuna yapılacak 12 günlük gezilerin 2022’de başlaması bekleniyor. Uzayda lüks otel tatili için bedelin bu kadar yüksek olmasına şaşmamalı.

Konukları bekleyen imkanlar arasında, 320 kilometre uzaklıktan yerküreyi izlemek, sıfır yerçekimi deneyimi yaşamak, kuzey ve güney küredeki gün doğumuna şahit olmak, uzayda bitki yetiştirme gibi araştırma deneylerinde yer almak, (hatta bunları hatıra olarak eve götürebilmek) ve yüksek hızlı kablosuz internet erişimi sayesinde Instagram’da paylaşım yapmak yer alıyor.

Her tatilci için 80.000 dolar tutarında bir depozito gerekiyor. Fiyatlar uçuk olsa da Bunger talebin epey yüksek olduğunu belirtiyor: “Aurora Station’ı bu yılın başında tanıttığımızda inanılmaz bir taleple karşılaştık. Bu hiç de şaşırtıcı değil çünkü şu anda uzay yolculuğu hakkında çok fazla heyecan var. Bu projeyi daha geniş kitlelere açmaktan ve bu tarihi anı herkesle paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.”

Aurora Station’daki lüks konaklamalara ek olarak, Orion Span ayrıca uzay araştırmaları ve astronot hizmetleri için fırsatlar sunmayı planlıyor. Şirket gelecekte olası bir Dünya dışında kolonileşme senaryosunda başrolde yer alacağa benziyor.

Yorum Gönder

16 + 14 =