close
DünyaKitlesel Fonlama Kampanyaları

Ünlü YouTuber Yeni Projesini Kitlesel Fonlamaya Açtı

Simone Giertz, YouTube’da eğlenceli kendin yap (do it yourself) videolarıyla tanınan bir YouTuber. Kendi deyimiyle “işe yaramayan” ürünler geliştiren ünlü YouTuber bu kez gerçekten işe yarar bir projeyle geldi. Günlük hedefleri tamamlama üzerine kurulu bir takvim geliştiren Giertz, bu yaratıcı projesini kitlesel fonlamaya açtı.

Every Day Calender adını taşıyan takvim projesi, kapasitif dokunuş ve LED aydınlatmaya dayanan büyük bir devre kartından oluşuyor. Belirli bir hedefi gerçekleştirdiğinizde takvim üzerindeki günlere dokunarak aydınlatıyorsunuz.

Ödül mantığına dayanan günlük takvim kullanıcısını motive etmek için geliştirilmiş. Örneğin spora başladınız. Gitmeniz gereken günleri takvimde işaretliyorsunuz ve takvimde karanlık nokta bırakmam için, yani ertesi hafta bu hedeften caymamak takviminiz için size motivasyon sağlıyor.

Çok büyük bir icat gibi görünmeyebilir ancak eğlenceli olduğu kesin. Ayrıca bir takvim için gayet yaratıcı bir tasarıma sahip. Geliştiricisinin ünlü bir YouTuber olması ise ayrı bir güzellik. Zira Simone Giertz hem çektiği videolar hem de geliştirdiği “tuhaf” ve yaratıcı robotlarla gençlere örnek olacak bir isim.

Bu, projenin gidişatından da anlaşılıyor. Giertz’in günlük takvim projesi henüz kitlesel fonlama kampanyasının henüz başlarında hedefini aşmış durumda. 35.000 dolar fon toplama hedefiyle yola çıkan Giertz, şimdiden 400.000 doların üzerinde fon topladı bile.

Projenin detayları için buradan kitlesel fonlama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder