close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Türkiye’nin İlk Yerli Mini Drone’u: ESPcopter

Son yıllarda hayatımıza giren drone teknolojisi, farklı iş sahalarında aktif bir şekilde kullanılır hale geldi. Kullanım alanı genişledikçe bu teknolojiye yönelik gelişmeler de aynı oranda hızlandı. Ülkemizde de bu alana yönelik çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu noktada öne çıkan bir teknoloji var: ESPcopter

ESPcopter, Türkiye’nin İlk Yerli Mini Drone teknolojisi olarak biliniyor ve sahip olduğu özelliklerle ön plana çıkıyor. İki yılı aşkın bir süre devam eden bir çalışmanın ürünü olan ESPcopter, oldukça kolay bir kullanıma sahip olması sebebiyle kullanıcı dostu bir teknoloji olarak nitelendirilebilir.

Cihazın en önemli avantajlarından biri internet bağlantısı. İnternete bağlanabilen ve internete bağlı olan her cihazdan kontrol edilebilen ESPcopter, hem drone uçurmanın keyfini çıkarmanıza hem de programlama ile uğraşmanıza fırsat tanıyor. Programlanabilen ESPcopter, drone programlama ve algoritma konusunda da kendinizi geliştirmeniz için tasarlanan bir sistem olarak göze çarpıyor.

ESPcopter, geniş bir kitleye hitap eden bir cihaz olması sebebiyle oldukça beğeni kazanmış durumda. Hem drone meraklıları hem de programlama sevdalıları bu teknolojiyi kullanırken büyük keyif alacak gibi gözüküyor. Teknolojide yer alan Block Programlama sistemi, internet üzerinden çalıştırılabiliyor. Bu avantaj sayesinde öğrenciler dronelarını herhangi bir mesafe kısıtlaması olmadan istedikleri yerden programlayabiliyorlar.

ESPcopter; telefonlar, bilgisayarlar ve RF Kumandaları aracılığıyla yönlendirilebiliyor. Telefonlarda hem Android hem de İOS’ta çalıştırılabilen yerli mini drone teknolojisi ESPcopter’in Wİ-Fi ve Bluetooth desteği de bulunuyor. 240 mAh bataryaya sahip teknoloji ile 7 dakika kadar uçuş gerçekleştirilebiliyor. Mini drone yaklaşık 32gr ağırlığında ve 65*65 boyutlara sahip. USB bağlantı ile şarj edilebilen cihaz, 25 dakikada %100 şarj edilebiliyor.

ESPcopter geliştirilebilir bir cihaz olması sebebiyle de pek çok avantajı içinde barındırıyor. Sitemde yer alan modüller farklı deneyimler yaşamanıza fırsat tanıyor. Cihaz, şık tasarımı ile de göze çarpıyor. Drone teknolojilerinde önemli bir nokta da pervane koruyucularıdır. ESPcopter’de pervane koruyucularınızı kendiniz tasarlayabiliyorsunuz. Bu da sizler için renkli bir uçuş deneyiminin kapılarını aralıyor.

Proje fonlama kapsamında

ESPcopter sayesinde internete bağlanarak Nesnelerin İnterneti¨ projenizi hayata geçirebilirsiniz. Bu sistem öğretme amaçlı bir sistemdir ve hem drone uçurmak isteyen hem de yazılım öğrenmek isteyen herkes için uygundur. ESPcopter projesi, Türkiye’nin kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda fonlama kapsamında.

Droneların hızla geliştiği günümüzde bu deneyime ortak olmak istiyorsan seni Arıkovanı’na bekliyoruz.

ESPcopter ile droneları geleceğe uçurmaya ne dersin?

Yorum Gönder

one × two =