close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Turkcell’den Girişimcilere Teknoloji Desteği

Turkcell yerli teknoloji üretimini desteklemek ve teşvik etmek adına girişimlere özel teknoloji desteği paketini duyurdu. “Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın” mottosuyla yola çıkan Turkcell, teknoloji destek paketi kapsamında Turkcell veri merkezlerine gelen yerli girişimlere, bütçe ve altyapı sağlayacak.

Teknoloji destek programına kabul edilecek olan teknoloji girişimleri, Turkcell Bulut servislerinde bir yıl boyunca kullanabilecekleri, 100.000 TL değerindeki promosyon çekine sahip olacak.  Bu kullanım hakkı ile girişimler yeni nesil sunucu hizmeti ve/veya sanal veri merkezi hizmetini kendi ihtiyaçlarına uygun bir şekilde kullanabilecekler.

Girişimler, Turkcell’in Yeni Nesil Sanal Sunucu hizmetinde Windows ve Linux işletim sistemi, SQL server desteği, farklı tipte disk seçeneği (SSD,SAS, NL-SAS), yedekleme hizmeti, veri merkezi internet servisleri ile yönetimi ve kullanımı esnek bir platforma sahip olacak. Böylece tek bir yönetim ekranından güvenlik ve ağ ayarlarını yapabilicek, yönetim platformunun sunduğu raporlama özelliği ile sunucularının kaynak kullanımını görüntüleyebilecekler.

Paketten faydalanmak isteyen girişimlerin sağlaması gereken ön kriterler şu şekilde:

  • Yıllık 1 milyon TL’den az ciroya sahip olmak
  • Şirket kuruluşu üzerinden en fazla 5 yıl geçmiş olması
  • Turkcell Güvenli E-ticaret ( Hızlı Giriş ve/veya Paycell) entegrasyonunu yapmaya gönüllü olmak
  • Aktif olarak üniversitelerin teknopark ve/veya inkübasyon merkezlerinde yer almak
  • Mevcut Sanal Veri Merkezi veya Yeni Nesil Sanal Sunucu aboneliği bulunmaması

Başvurular Arıkovanı üzerinden alınıp ön kriterlere göre değerlendirecek. Buradan başvuru yapabilir, Teknoloji Destek Paketi ile ilgili detaylı bilgiye ise buradan ulaşabilirsiniz.


Yorum Gönder