close
Dünya

Traveler: Dikkat Dağınıklığı Düşmanı Yazma Aracı

Yazı yazmakla uğraşan herkesin ortak bir düşmanı var: Dikkat dağınıklığı! İster tez yazın ister kitap, elinizin klavyeye gitmesi için tam konsantre olmanız şart. Ancak bildirimler içinde yüzdüğümüz teknoloji dünyasında bu pek mümkün değil.

Tam da bu noktada Traveler isimli “dikkat dağınıklığı önleyici” yazı yazma cihazı devreye giriyor. Yazar dostu cihaz, yazı yazarken sadece düşüncelerinize odaklanmanıza yardımcı oluyor. Traveler ile yazarken alacağınız tek bildirim iç sesiniz!

Bunun için Traveler’ın “sunmadığı” pek çok özellik mevcut. Örneğin cihazda ne bir internet tarayıcı ne de sosyal medya uygulaması mevcut. Böylece ekranı açtığınızda sadece yaratıcılığınızı konuşturacağınız boş bir ekran görüyorsunuz.

Ekran demişken, Traveler okuma deneyimini artıran ve göz yormayan meşhur elektronik mürekkep (e-ink) teknolojisine sahip. Saatlerce ekrana baksanız dahi bilgisiyar ekranlarının neden olduğu göz yorgunluğuyla boğuşmuyorsunuz.

Traveler’ın yazma deneyimi de doğal olarak üst düzey. Dokunma hissini artıran tuş tasarımına sahip olan cihaz doğal yazı yazma deneyimi vadediyor.

Cihaz adından da anlaşılacağı üzere seyahat etmeyi seven yazarlar için geliştirilmiş. Dolayısıyla şarj süresi de epey etkileyici. Tam 4 hafta kullanım süresi sunan cihaz, seyahat ederken şarj derdini ortadan kaldırıyor.

Bir kitlesel fonlama başarısına imza atan Traveler, fonlama sürecinin bitmesine haftalar olmasına rağmen hedefini tamamlamış durumda. 50 bin dolar fon toplama hedefiyle yola çıkan proje, 300 bin doların üzerinde fon topladı ve seri üretime geçmeye hazır hale geldi.

Proje hakkında detaylı bilgi almak ve ön sipariş vermek için kitlesel fonlama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder