close
Kitlesel Fonlama Kampanyaları

The Mom Project: Anneleri İş Hayatına Döndüren Girişim

Kadınları anne olduktan sonra iş hayatına döndürme hedefiyle yola çıkan The Mom Project, 8 milyon dolar Seri A yatırımı aldı.

2016 yılında Allison Robinson tarafından kurulan girişim, ABD’de çalışan kadınların yüzde 43’ünün doğum izninden sonra işe dönmediklerini fark ederek yola çıktı.

Annelik izninden sonra çalışmak istemeyenlerin dışında kariyerine kaldıkları yerden devam edemeyen annelerin sayısı da azımsanamayacak kadar çok. The Mom Project tam bu noktada iş hayatına dönmek isteyen annelerle şirketleri bir araya getiriyor.

Girişimin müşteri listesinde P&G, BP ve AT&T gibi önemli isimlerle birlikte binin üzerinde şirket bulunuyor. Bu şirketler ihtiyaç halinde The Mom Project üzerinden istihdam yaratabiliyor. Girişimin çalışan listesinde ise 75 binin üzerinde anne mevcut.

The Mom Project son olarak 8 milyon dolar yatırımla birlikte toplam yatırım miktarını 11 milyon dolara çıkardı.

Girişimin kurucusu Allison Robinson’un da ilginç bir hikayesi var. Eski bir P&G çalışanı olan Robinson, anne olduktan sonra işine ara vermek zorunda kalıyor. Daha sonra doğum iznindeyken The Mom Project’i kurmaya karar veriyor ve eski firması P&G şu anda Allison’un en büyük müşterilerinden biri.

Allison kurduğu girişimle birlikte binlerce kadına istihdam sağlamakla birlikte onlara hem umut hem de büyük bir örnek teşkil ediyor.

Yorum Gönder