close
DünyaKitlesel Fonlama Kampanyaları

Temiz Su İhtiyacını Karşılayan 3 Akıllı Su Arıtma Cihazı

Bir insan üç haftadan fazla süre bir şey yemeden hayatta kalabilir. Ancak su söz konusu olduğunda senaryo çok farklıdır. Üç dört gün boyunca su olmadan yaşayabiliriz. Ancak iş sadece sıvı alımıyla da bitmiyor. Sağlıklı kalmak için temiz ve kaliteli suya ihtiyacımız var.

Musluk suyu, sağlığımız üzerinde olumsuz etkileri olan farklı kimyasallar içerebilir. Birçok insan şişelenmiş (çoğunlukla plastik şişeli) suya yöneliyor ancak bu her zaman en iyi seçenek olmayabilir. Nitekim plastiğin insan vücuduna ve çevreye ne kadar zararlı olduğu hepimizin malumu.

Piyasada, musluk suyunun kalitesini önemli ölçüde artırdığını iddia eden çok sayıda farklı filtreleme sistemi mevcut. Bu ürünlere olan talep, akıllı filtreleme cihazı geliştirmek ve ürünlerini kitlelere ulaştırmak için birçok girişimciye de ilham kaynağı oluyor. İşte o girişimlerin kitlesel fonlama yoluyla hayata geçirdiği 3 başarılı su arıtma cihazı projesi:

Mitte

Mitte’nin akıllı sistemi, doğal su döngüsünün gücünü kullanarak şişelenmiş suyun yerini alıyor. Sistem iki adımda çalışıyor; önce suyu arındırıyor, ardından önemli minerallerle zenginleştiriyor.

Geçtiğimiz yıl kitlesel fonlamaya açılan ürün büyük ilgiyle karşılandı ve 300 bin euronun üzerinde fon toplamayı başardı. Mitte için ön sipariş verenler cihazın kendisine ve özel mineral kartuşuna 329 euro karşılığında sahip oldu.

ROcean

rOcean, doğrudan musluğa bağlanan ve filtrelenmiş, karbonatlı ve aromalı su sağlayan hepsi bir arada akıllı su arıtma cihazı olarak öne çıkıyor. Cihaz, özel aroma katma özelliğiyle su arıtmaya bambaşka bir yorum katıyor. Çevre dostu aromalı cihaz, karpuz, hindistan cevizi, şeftali ve hatta elektrolit vitamin takviyesi de dahil olmak üzere 10 farklı aromayla geliyor.

Kitlesel fonlama kampanyasında hedefinin yüzde 599 üzerine çıkan proje 179.684 dolar fon toplamayı başardı.

Ecomo

Ecomo, su arıtmanın yanı sıra içtiğiniz suyun temiz olup olmadığını ölçüyor. Su kirliliğini test etmek için cihazı sallamanız, arıtmak içinse ters çevirmeniz yeterli oluyor. Cihaz, pratik kullanımı ve tasarımıyla da öne çıkıyor.

Kitlesel fonlamada alanının en başarılı projelerinden biri olan Ecomo, 1.667 kişinin desteğiyle 453.107 dolar fon elde etti. Akıllı su şişesinin ön sipariş fiyatı ise 139 dolar.

Yorum Gönder

5 − two =