close
Kitlesel Fonlama Kampanyaları

Temiz Enerji Projeleri GridShare’de Fonlanıyor

Kitlesel fonlamanın dönüştürmek istediği sektörlerin arasına yenilenebilir ve temiz enerji de dahil oldu. Yeni kurulan GridShare isimli platform, yatırımcıların hisse karşılığında alternatif enerji projelerini desteklemelerine olanak tanıyor.

GridShare, dünyanın dört bir yanından yenilenebilir ve temiz enerji projelerini kabul ediyor. Potansiyel yatırımcılar, birçok farklı sektörden yatırım fırsatını değerlendirebilirken; hayata geçirilen projeler ise sürdürülebilir gezegen vizyonuna bir adım daha yaklaşılmasını sağlıyor.

Platform ayrıca enerji verimliliği ve erken aşama temiz enerji girişimlerine de yatırım fırsatları sunmayı amaçlıyor.

Yeni girişim hakkında konuşan GridShare kurucu CEO’su Jack Jacobs, platform sayesinde artık proje geliştiricilerinin ve temiz enerji girişimlerinin fon toplamak için harcayacakları zamanı esas faaliyetlerinde değerlendirebileceklerini belirtti.

GridShare platformunda fon toplamak hem ücretsiz hem de oldukça kolay. Sistem yöneticileri fonlanacak projeyi onayladıktan sonra, geriye yatırımcıların platformda yayınlanan projeye destek olması kalıyor. Birçok kitlesel fonlama platformunda olduğu gibi, GridShare’de de proje detaylarına ulaşmak ve çevrimiçi destekte bulunmak mümkün.

Halihazırda dört farklı proje platformda fonlanıyor. Bunlardan ikisi güneş enerjisi alanında önemli inisiyatifleri bulunan Pristine Sun’a ait. GridShare ve projeleri hakkında açıklama yapan Pristine Sun kurucusu Troy Helming de Jack Jacobs’ı destekleyen ifadeler kullandı.

Temiz enerji projelerinin finansman kaynağının daha önce yalnızca kayıtlı yatırımcıların ve büyük finans kuruluşlarının elinde olduğunu belirten Helming, GridShare sayesinde kendileri gibi ileri teknoloji girişimlerin artık herkesin desteğine açık hale geldiğini ifade etti.

Yorum Gönder