close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Televizyonunuzun Günlük Elektrik İhtiyacını Güneş Perdesi İle Karşılayın

Televizyon, bilgisayar, buzdolabı gibi evinizde neredeyse tüm gün çalışan elektrikli eşyalarınızın bir günlük enerji ihtiyacını perdeyle karşılayabilir misiniz? Elektrik üreten Güneş Perdesi ile bu mümkün.

Üzerine gelen güneş ışınları ile elektrik üreten Güneş Perdesi, evde, ofiste, otelde, kısacası pencerenin olduğu her yerde kullanılabiliyor. Ürettiği elektriği aküde depoluyor ve televizyon, bilgisayar, aydınlatma, buzdolabı gibi cihazların çalışmasını sağlayarak tasarruf yapmanızı sağlıyor.

Güneş Perdesi’nin çalışma prensibi oldukça basit. Üretilen elektrik aküde depolanıyor, aküden inverter ile ev içerisinde kullanabileceğiniz seviyeye yükseltiliyor ve böylece evinizde kendi ürettiğiniz elektriği kullanabiliyorsunuz.

28 Saatte Televizyon, 42 Saatte 5 Adet Ampül

4 metrekarelik bir perdeyle 1,4 KWh enerji üretimi mümkün. Bu da buzdolabınızı 14 saat, televizyonunuzu 28 saat ve 5 adet ampülü 42 saat boyunca elektrik harcamadan kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Kendi ürettiğiniz elektrik ile maç izlemek, bilgisayarda oyun oynamak, yiyecekleri soğutmak bambaşka bir keyif. Üstelik aydınlatma, TV, bilgisayar, buzdolabı gibi ihtiyaçlarınızı elektrik kesilse dahi kullanma imkanına da sahip olabilirsiniz.

Farklı kumaş, desen ve renk seçeneğiyle gelen Güneş Perdesi’ni evinizin dekorasyonuna da rahatça uydurabilirsiniz.

Yıldız Teknik Üniversitesi’ne bağlı Yıldız Teknopark’ta geliştirilen Güneş Perdesi projesi, şimdi Arıkovanı’nda kitlesel fonlama kampanyasına başlamak üzere. Ancak bundan önce siz potansiyel kullanıcılardan gelecek yorumları merak ediyor.

Projenin Arıkovanı sayfasına giderek daha detaylı bilgi edinebilir ve görüşlerinizi geliştirici ekiple paylaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

18 − 2 =