close
Kitlesel Fonlama Kampanyaları

Tek Tuşla Kahve Yapan Vakumlu Kahve Makinesi

Sadece bir fincan kahve yapmak için akla gelebilecek her türlü yöntemin geliştirildiğini düşünüyoruz. French-press, soğuk-demleme, çoklu infüzyon, IoT destekli derken liste uzayıp gidiyor. Şimdi o listeye bir yenisi daha eklemenin zamanı geldi: Elektrikli vakum teknolojisiyle çalışan ve tek tuşla kahve yapabilen FrankOne ile tanışın.

FrankOne, kahve deyince akla ilk gelen ülkelerden Kolombiya’dan geliyor. Cihazın geliştirilme şekliyse akla pek gelmeyen cinsten. Elektrikle çalışan cihaz kahve yapmak için “vakum ekstraksiyon teknolojisi” kullanıyor.

Cihazın üst kısmındaki haznesine kahveyi koyduktan sonra sıcak su ekliyorsunuz. Birkaç dakika bekledikten sonra tepedeki tuşuna basıyorsunuz ve 30 saniye içinde kahveniz hazır.

FrankOne, suyu negatif basınç uygulayarak aşağı iletiyor. Kahvenin acı olan köpük kısmı üstte kaldığı için daha yumuşak içimli bir kahve ortaya çıkıyor.

Kahvenin yapılışını gösteren demo videoya aşağıdan göz atabilirsiniz. (Kahve soğuk suyla yapılmış olsa da tüm adımlar sıcak su için de geçerli.)

FrankOne’ın geliştiricisi Eduardo Umana, fikrini gerçeğe dönüştürmek bir kitlesel fonlama kampanyası başlattı.
Bunun için 120.000 dolar hedef belirleyen Umana, henüz ilk birkaç gün içinde 30 bin dolardan fazla fon topladı. Kampanya bitimine henüz 28 gün var ve FrankOne bu hedefi epey aşacağa benziyor.

Bunda cihazın 50 dolardan başlayan epey uygun sayılabilecek ön sipariş fiyatlarının da etkisi büyük. Bu yenilikçi kahve makinesi hakkında detaylı bilgi almak için kitlesel fonlama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder