close
DünyaKitlesel Fonlama Kampanyaları

Taşınabilir Podcast Stüdyosu 315.000 $ fonlandı

İlk ortaya çıkış hikayesi 20 yılı aşan podcast yayınları, son birkaç yıldır popülerliğini gitgide artırıyor. Bu artan popülerliğin temel sebebi ise, yaşam tempomuzun hızlanması olarak görülüyor. Bilgiye ulaşmak için kullandığımız kitap okumak, araştırma yapmak gibi yöntemler tam konsantrasyon istiyor ve bunun yanında başka işler yapmak mümkün olmayabiliyor. Oysa istediğimiz zaman, istediğimiz yerde, çalışırken, egzersiz yaparken ya da ev işleriyle uğraşırken podcast yayınlarıyla bilgiye doymak mümkün. Bu nedenlerle, podcast yayınları gerek tanıdık simalar gerekse büyük firmalar tarafından vakit harcanan ve yatırım yapılan bir alan haline geldi.

Podcast’in üretim aşamasında kaliteli ses kaydı ve efektler yapabilmek için genellikle pahalı ekipmanlar ve ses yalıtımlı odalar kullanılıyor. Geçtiğimiz günlerde bir kitlesel fonlama platformunda görücüye çıkan MAONOCASTER ise, kaliteli yayınlar için bunlara ihtiyaç duymadığınızı belirtiyor.

Taşınabilir Podcast Stüdyosu: MAONOCASTER

Podcast, radyo veya herhangi bir yayın platformunda kaliteli ses kaydı alabilmeniz için üretilen Maonocaster, kolay kullanım ve hızlıca öğrenilebilme özellikleriyle göze çarpıyor. Böylelikle içerik üreticileri karmaşık ekipmanlara yoğunlaşmak yerine, daha kaliteli işler ortaya çıkarabilmek için içeriklerine odaklanabiliyor.

Dört kanal ses kaydı alabilen Maonocaster, mikrofonlara, akıllı telefonlara ve diğer kaynaklara kolayca bağlanarak ses seviyelerinin kontrol edilebilmesini ve anlık efektlerin eklenebilmesini sağlıyor. Böylelikle kayıttan sonraki zorlu post prodüksiyon aşamalarına gerek kalmadan yayın hazır hale getirilebiliyor.

Maonocaster’ın en önemli özelliklerinden biriyse elektrik bağlantısına ihtiyaç duymaması. Bünyesindeki 5.000mah pili sayesinde, 8 saat boyunca kesintisiz çalışabiliyor. Bu özelliği de istenilen her yerde ve her zaman kayıt alabilme olanağı sağlıyor.

Gelişmiş bir gürültü önleme algoritması bulunan Maonocaster ile, hoparlör, akıllı telefon veya bilgisayarlar aracılığıyla istenilen yazılım kullanılarak kayıt alınabiliyor. Kendi yazılımında bulunan bir dizi efekt sayesinde bir şarkının sadece vokallerini kısarak altyapısını çalabilen Maonocaster, şarkı söylemek isteyenler için küçük bir orkestra görevi dahi görebiliyor.

Profesyonel podcast yayınları alabilmeniz için birçok yeteneği bulunan bu cihaz, bir kitlesel fonlama platformunda önemli bir başarıya imza atarak 315.000$ fon toplamayı başardı. Buradan proje sayfasına giderek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yorum Gönder

seven − 4 =