close

Günümüzde oldukça sık rastlanılan rahatsızlıklardan biri olan tansiyon hastalığı, sık sık ölçüm yapılmasını gerektiriyor. Bu ölçümlerden alınan sonuçlar, ilaç kullanımını ayarlayabildiğini gibi daha kötü sonuçlarda tıbbi müdahalenin gerekliliğini gösterebiliyor. Geleneksel tansiyon ölçüm aletleri, küçük bir basınç ölçer ve stetoskop aracılığıyla çalışırken, hastaya yeterince kullanışlı bir yapı sunmuyor. Dijital ölçüm cihazları da gereğinden fazla yer kapladığından çoğu zaman taşınmayarak evin bir köşesinde bırakılıyor. Tüm bu sorunlara çözüm olarak geçtiğimiz günlerde bir kitlesel fonlama kampanyasıyla tansiyon ölçen kol saati BP Doctor karşımıza çıktı.

Kitlesel fonlama kampanyasıyla hayata geçti

Tansiyon ölçen kol saati BP Doctor, bir kitlesel fonlama platformunda hayat buldu. Kısa sayılabilecek bir sürede 2.918.000 $ fon toplamayı başaran BP Doctor, bu fonu 1.292 destekçisinin ön siparişleriyle sağladı. Cihazın tahmin edilen teslimat tarihi ise Haziran 2020.  Peki BP Doctor nedir ve nasıl çalışıyor?

BP Doctor nasıl çalışıyor?

BP Doctor, sıradan bir kol saati boyutunda ve saat özelliklerini gösterebiliyor. Kayış kısmında bulunan ve ölçüm sırasında şişebilen bilekliği ise tıpkı bir tansiyon aleti gibi kan basıncınızı ölçülebilmesini sağlıyor. Özetle BP Doctor, dijital bir tansiyon ölçüm cihazının kol saat boyutlarına indirgenmiş ve çeşitli özelliklerle donatılmış versiyonu olarak görülebilir. Kullanmak için tek yapmanız gereken, BP Doctor’u taktığınız kolunuzu kalp hizanıza getirerek ekranda ölçüm butonuna basmanız. Sadece bir dakika gibi bir sürede cihaz ölçümü gerçekleştirerek ekranında sonucu gösterebiliyor. Eğer tansiyonunuz sağlıklı aralıklardaysa yeşil, tehlikeli aralıktaysa kırmızı çerçeve beliriyor.

Mobil uygulaması İle raporlama sunuyor

BP Doctor, yaptığı ölçümleri mobil uygulamasıyla paylaşarak, kendi ölçümlerinizle asla çıkaramayacağız, haftalık veya aylık raporlar sunabilir. Tansiyonunuz hangi saatlerde yükseldiğini veya düştüğünü raporlayabilir. Uyku sırasında kan basıncınızın nasıl seyrettiğini size rahatlıkla söyleyebilir.

Tansiyon ölçen kol saati 2

Kalp ritminizi ölçümlüyor

BP Doctor’un yetenekleri tansiyon ölçümünden ibaret değil. Sensörleri sayesinde bileklerinin kalp atışlarınızı dinleyerek, nabzını devamlı ölçümleyebiliyor. Fiziksel egzersiz sırasında veya uyku sırasında, kalp ritminizin düzenli olup olmadığını veya tehlikeli miktarlara yükselip yükselmediğini BP Doctor sayesinde rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Özellikle kalp ve tansiyon hastaları için oldukça faydalı olabilecek bir cihaz olan BP, halihazırda bir kitlesel fonlama platformunda kampanyasına devam ediyor. Haziran 2020’de teslim edilecek olan cihazın, buradan kitlesel fonlama sayfasına giderek hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Yorum Gönder

five + six =