close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Sustainbul Ideathon Ödülleri Sahiplerini Buldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen World Cities Congress Istanbul’19 kapsamındaki Sustainbul Ideathon yarışması sona erdi.

Katılımcıların çeşitli eğitim, seminer ve mentorluklar ile beslendiği, geliştirdikleri fikirleri uzmanlar ile paylaştıkları bir fikir geliştirme maratonu olan Sustainbul Ideathon 13-14 Mart 2019 tarihlerinde World Cities Congress kapsamında gerçekleşti.

Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinliğin ilk gününde proje ekipleri bir araya gelerek, Birleşmiş Milletler, İSBAK, Arıkovanı ekiplerinden, İstanbul ve Ideathon hakkında bilgiler alarak etkinliğin ilk gününe başladılar. Daha sornasında ImpactHub ekibinden projeleri ve sunumlarına dair eğitimler almaya başlayan katılımcılar, projelerinin olgunlaştırılması üzerine yoğunlaşarak, ikinci güne mentorlarıyla görüşmeler yaparak girdiler. Böylelikle sunumlarında son adıma gelen katılımcılar, 3. güne jüri karşısında projelerini anlatarak başladı.

Sunumlarında İstanbul’un şehircilik meselelerine teknoloji odaklı olarak hızlı, sürdürülebilir ve kolektif çözümler üreten katılımcılar, girişimlerini büyük bir dikkatle dinleyen jüri tarafından titizlikle değerlendirilerek 3. günün sonuna geldiler. Heyecanlı geçen bu maratonun kazananları aşağıdaki ödüllerin sahibi oldu.

1. NB Sens ekibi 10.000 TL

2. LEDsgrow ekibi 7.500 TL

3. Afetsavar ekibi 5.000 TL

Katılan ve emek veren tüm ekiplerimizi Arıkovanı olarak tebrik ediyoruz.

Yorum Gönder