close
DünyaKitlesel Fonlama Kampanyaları

Stil Sahibi Fotoğrafçılar İçin Aşırı Havalı Fotoğraf Makinesi Çantası

Fotoğraf makinesi çantası sadece işlevsel olmak zorunda değil. Fotoğrafçı dediğimiz insanlar dünyaya farklı bakan sanatçı ruhlu insanlar. Ve bu insanlar kaba, hantal, dümdüz bir sırt çantasından daha fazlasını hak ediyor. ETK OPTIKS isimli sırt çantası da stil sahibi fotoğrafçıların yardımına geliyor.

Ethnotek isimli girişim tarafından geliştirilen ETK OPTIKS sırt çantası serisi, her şeyden önce “sosyal sorumluluk” yönüyle dikkat çekiyor. Çantalar Gana, Guatemala, Hindistan, Endonezya ve Vietnam’daki kasabalarda yaşayan yerel zanaatkarların elinden çıkıyor. Çanta satışları el baskısı, dokuma ve nakış işlerinde çalışan köylüler için istihdam sağlıyor. Yöresel işçilikle üretilen çantalar, tasarımlarıyla yöre insanının ruhunu da taşıyor.

ETK OPTIKS koleksiyonu üç ana kamera taşıma ürününden oluşuyor: Raja (tam takım kamera sırt çantası), Desa (askılı kamera çantası) ve Kota (kamera kayışı).

30 litre kapasiteli Raja (Hintçe “kral”) fotoğraf makinesi sırt çantası, kendine özgü rengi ve tasarımı veren değiştirilebilir ön panele sahip. El işçiliğiyle üretilen bu paneller, sırt çantasını birçok farklı tasarım alternatifiyle taşımayı mümkün kılıyor.

Panel iki adet tokalı askıya ve tripod ve diğer küçük eşyaları tutmak için gizli bir fermuarlı cebe sahip. Panelin arkasındaki fermuarı açarak kamera donanımınızı saklayan ana bölmeye ulaşabiliyorsunuz.

Alan konusunda epey bonkör olan sırt çantası iki kamera gövdesi, bir drone, birden çok lens ve aksesuar taşıyabiliyor.

Desa (Endonezya dilinde “köy”) kamera çantası ise çoğu DSLR ve aynasız makineyle birlikte ekstra aksesuarları taşıyabiliyor. Bel çantası gibi taşınabilen Desa, büyük kardeşi Raja’nın içine de entegre edilebiliyor.

Son olarak Kota (Endonezya dilinde “kasaba”) kamera askısı el örmesi dış yüzeyi, omuz yastığının altında gizli hafıza kartı cebi, çıkarılabilir anotlanmış alüminyum çengelli kancaları ve kolay ayarlanabilir yapısıyla dikkat çekiyor.

Aşağıdaki videodan tüm koleksiyona yakından bakabilirsiniz.

Kitlesel fonlamaya açılan ETK OPTIKS koleksiyonu hakkında buradan detaylı bilgi alabilir ve ön sipariş verebilirsiniz.

Yorum Gönder