close
Dünya

Dünyanın İlk Akıllı Tuzluğu SMALT İle Tanışın

Elektronik cihazlardan kıyafet aksesuarlarına kadar her şeyin hızla dijital dünyaya adapte edildiği ortamda sıra sofralarımıza geldi. “Dünyanın ilk etkileşimli masa süsü ve akıllı tuzluğu” olarak lanse edilen Smalt, yemek yeme alışkanlıklarımızı değiştirmeye geliyor.

Yemeklerin tuzunu ayarlamayla ilgili sıkıntılarınız varsa Smalt bu ufak derdinize derman olabilir. Yapmanız gereken tek şey, yemeğinize ne kadar tuz istediğinizi Smalt’a söylemek ve akıllı telefonunuzu sallamak. Damak tadınıza güvenmiyorsanız, cihazın mobil uygulaması üzerinden tuz miktarını takip edebilirsiniz.

Smalt’ın yetenekleri yalnızca damakla sınırlı değil; işin bir de görsel ve işitsel tarafı var. Aynı zamanda bir Bluetooth hoparlör olarak hizmet veren cihaz, üzerindeki led ışıklar sayesinde şık bir aydınlatma olarak da kullanılabiliyor. Cihaz ayrıca sesle kontrol özelliğine de sahip.

Bir Indiegogo projesi olan Smalt, 25.000 dolar hedefe sahip. Kitlesel fon kampanyasına destek olarak cihaza 99 dolar ön sipariş fiyatıyla sahip olabiliyorsunuz.

Yorum Gönder