close
Dünya

Sivrisinek Kovucu Akıllı Bileklik Bandito

Yaz demek sıcak demek, tatil demek. Bu sıcak aylarda çoğumuzun tercih ettiği tatil şekli ise doğaya kaçmak. Huzur ve enerji dolmak için çıktığımız bu tatillerde ne yaparsak yapalım kaçamadığımız ve huzurumuzu kaçıran bir lanet var; sivrisinek!

Vücut spreylerinden sivrisinek kovucu tabletlere kadar sivrisinekleri uzaklaştırmanın onlarca yolu var. Ama çoğu kesin ve pratik bir çözüm sağlamaktan çok uzak. Artık sivrisineklere karşı savaşta bizi nihasi zafere götürecek bir çözüm var. Sivrisinek kovan bileklik!

Bandito isimli bu akıllı bileklik, sivrisineklere karşı bir kalkan görevi görüyor. Bileklik, bunu yapmak için güçlü ve toksik olmayan koku ve ses dalgaları kullanıyor.

Toksik olmayan koku şeritleri, idris otu, nane ve limon otu karışımından oluşuyor. Bilekliğin en güçlü özelliği ise
yaydığı ses dalgaları. Bandito, sivrisinekleri uzak tutan epey güçlü ses dalgaları yayıyor. Bu sesin insanlar tarafından duyulmayacak kadar zayıf ama sivrisinekleri çileden çıkaracak kadar güçlü olduğu belirtiliyor.

Kokuların ve Bandito’nun pilinin yeniden doldurulması gerekiyor. Ancak bir dolum bir sezon boyunca yeterli oluyor. Bir dolumda, üç aya kadar sürecek 12 vakumlu sızdırmaz şerit ve yaklaşık 500 saatlik pil ömrü elde ediliyor.

Kitlesel fonlama kampanyasıyla karşımıza çıkan Bandito, seri üretime geçmek için 25.000 dolarlık bir fon hedefi belirlemişti. Kampanya kullanıcılardan o kadar yoğun ilgi gördü ki bu hedefin yüzde 903 fazlasını, yani yaklaşık 225 bin dolar fon toplamayı başardı. Bu denli pratik, etkili ve gündelik sorunlara cevap veren bir ürün için aslında sürpriz sayılmaz.

Yorum Gönder