close
DünyaKitlesel Fonlama Kampanyaları

Sırt Çantasında Taşınabilen Elektrikli Scooter: MiniFalcon

Özellikle metropollerde, ulaşım günlük hayatın en zorlu ve vakit alan aktivitelerinden biri haline dönüşebiliyor. Bu sorunun üstesinden gelebilmek içinse hayal gücümüz ve teknolojimiz yardımımıza koşabiliyor. İnsanlar ulaşımı hem daha hızlı hem ekonomik aynı zamanda keyifle hale getirebilmek için alternatif ulaşım araçlarına yönelmiş durumda. Tam da bu doğrultuda geliştirilen bir kitlesel fonlama projesi olan elektrikli scooter MiniFalcon, fonlandığı platformda oldukça ilgi görüyor.

Şehir içindeki yolculuklarınızda yardımınıza koşacak olan elektrikli scooter MiniFalcon’un diğer scooter’lardan en önemli farkı, katlanarak sırt çantanıza sığabiliyor olması. Böylelikle kullanıcısını kullanamayacağı yerlerdeki taşıma ve saklama sorunundan kurtarıyor. Bu kadar küçük boyutlarda olması ise yavaş ve güçsüz olduğu anlamına gelmiyor. Aksine üreticileri MiniFalcon’un pazardaki en güçlü ve en uzun pil ömrüne sahip scooterlarından biri olduğunu ifade ediyor.

Motorundaki geliştirilmiş mıknatıslar sayesine diğer elektrikli scooterlar’a göre bir buçuk kadar daha fazla tork üretebilen MiniFalcon, tepelere tırmanırken veya hızlı gitmek istediğiniz durumlarda çok daha iyi bir performans gösterebiliyor. MiniFalcon’u diğerlerinden ayıran başka bir özellik ise vites sisteminin olması. Üç farklı vites arasında geçiş yaparak en iyi performansı elde edebiliyorsunuz.

MiniFalcon’un dijital ekranından sürüş esnasındaki hız, pil ömrü ve konum gibi bilgiler elde edilebiliyor. Üreticilerini en iddialı olduğu özelliği ise batarya performansı. Pilinin tam şarjının 2 saat gibi kısa bir zaman alması umut vadediyor. Ayrıca tek şarjla 14 kilometre yol alabilmesi şehir içi ulaşım için oldukça yeterli görünüyor.

Gelişmiş fren sistemi

MiniFalcon, daha iyi bir sürüş deneyimi için darbe emici sistemle donatılmış. Ayrıca otomobillerden aşina olduğumuz ABS frenleme sistemi kontrolü kaybetmeden rahat ve hızlı bir şekilde durabilmenizi sağlıyor. Maksimum dayanıklılık içinse gövde ve lastik hammaddelerinin seçimine oldukça özen gösterilmiş.

Şu anda MiniFalcon, oldukça başarılı sayılabilecek bir kitlesel fonlama kampanyası yürütüyor. Siz de işinize veya okulunuza giderken ya da bir gezintiye çıktığınızda MiniFalcon kullanmak isterseniz, buradan fonlandığı platforma giderek detaylı inceleyebilir, ön sipariş fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

 

Yorum Gönder

20 − 12 =