close
Arıkovanı Girişim Haberleri

SHERPA Blog’dan yeni kitap: ¨Her şey, tasarım. Sayı 1 / 2020¨

Teknoloji ve tasarım alanında ürettiği içeriklerle önemli bir okur kitlesine ulaşan SHERPA Blog, şimdi de bir kitap çalışması için kolları sıvadı. ¨Her şey, tasarım. Sayı 1 / 2020¨ isimli proje üç gün gibi kısa bir sürede Arıkovanı’nda başarıyla fonlandı. İşte projeye dair ayrıntılar…

SHERPA Blog, 2015 yılından bu yana teknoloji ve tasarım alanında içerikler üretiyor ve Türkçe bilgi kaynağı sunuyor. Yaklaşık altı yıldır içerik üreten ekip, bu süre içerisine 659 makale, 118 röportaj, 49 kitap, 6 rapor ve 49 online eğitim sığdırmayı başardı. SHERPA Blog’un önemli özelliklerinden biri de içeriklerinin yüzde 90’ının zamansız olması. ¨Evergreen¨ olarak da adlandırılan bu içerikler her daim güncel kalabiliyor ve okuyucuyu bilgilendirebiliyor.

Aslında SHERPA’nın serüveni 4-5 okurla başladı. Ardından zenginleşen içerikle birlikte okuyucu kitlesi de büyüdü. Bugün gelinen noktada SHERPA Blog’un 11 bin kayıtlı okuru bulunuyor. Şimdi ise yeni hedef bir kitap çıkartmak. Bu kitap için SHERPA Blog’da bugüne kadar yayınlanmış yazılardan bir seçki yapılacak. Bu seçkide tam 20 içerik yer alacak. Bu içerikler 11 bin okurun 6 yıl boyunca gerçekleştirdiği etkileşimlerden yola çıkarak belirlenecek. İçeriklerin belirlenmesi noktasında ise bir yapay zeka desteği alınacak. Yapay zeka uygulamasından 20 makale seçmesi istenecek ve bu makaleler “Her şey, tasarım. Sayı 1 / 2020.”de yerini alacak.

Teknoloji ve tasarım alanında öne çıkan isimlerle röportaj

¨Her şey, tasarım. Sayı 1 / 2020¨ sadece bu yazılardan ibaret olmayacak. Teknoloji ve tasarım alanında Türkiye’nin ve dünyanın önemli isimleriyle yapılacak röportajlar da bu kitapta yayımlanacak. Bu röportajlar yapay zeka ve tasarım odaklı düşünce odağında, alanında tartışmasız “bilir kişi” isimlerle gerçekleştirilecek. Anlayacağınız günümüzde her alanda etkisini hissettiğimiz yapay zeka bu kitapta da yer alacak.

İşte bu hayallerle çıkılan yolda kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda önemli bir başarı yakalandı. Proje Arıkovanı’nda fonlamaya açıldı ve başarıyla fonlandı. Kitaba katkıda bulunan ilk 100 destekçi için güzel sürprizler hazırlandı. Buna göre projeye katkıda bulunan ilk 100 kişi kitabın imzalı özel baskısına sahip olacak, kitapta yer alacak ¨bu hayal onların sayesinde mümkün oldu¨ listesinde ismi yer alacak, kitap eline özel koleksiyoner kutusuyla gönderilecek ve tüm SHERPA Blog eğitimlerinde 2020 sonuna kadar geçerli olacak yüzde 50 indirim kuponunun sahibi olacak. Detaylı bilgi için buraya tıklayarak proje sayfasına gidebilirsiniz.

Yorum Gönder

3 × five =