close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Sense Watch Altıncı Duyu Organınız Olacak

Teknoloji sayesinde aşılamayacak engel yok. İşitme engeli onlardan sadece bir tanesi. Sense Watch akıllı saat bu engeli aşmakla kalmıyor, size yeni hisler de kazandırıyor.

“Hayal et, hisset, engel tanıma” parolasıyla yola çıkan Sense Watch, yerli bir girişimin ürünü. Oğuzhan Aydemir ve ekibi, geliştirdiği akıllı teknoloji için şunları ifade ediyor:

Engel, bir çaresizlik değil.Gerçek engel, çaresizliği yok etmemek için çaba sarf etmemek.Şimdi teknoloji desteği ile Engelleri Aşma Vakti. İşitme engelli bireyler için geliştirilen Sense Watch’la pek çok şeyin mümkün olduğu yeni bir dönem başlıyor.

Peki bu yeni dönem neler vadediyor? Çevreyi, insanları, nesneleri, kısacası etrafınızda olup biten her şeyi daha iyi anlamanızı vadediyor. Sense Watch bunu akıllı özellikleri sayesinde gerçekleştiriyor.

Ses dalgalarını titreşime dönüştüren akıllı saat, tüm sesleri hissetmenizi sağlıyor. Böylece bulunduğunuz ortamda çalan şarkıya bile eşlik edebiliyorsunuz. Film efektlerini ve seslerini de hissettiren saat, film izleme deneyimini altyazıların ötesine taşıyor.

Akıllı saat aynı zamanda çevredeki sesleri algılayıp yazıya da çeviriyor ve tüm akıllı cihazlarla entegre çalışabiliyor. Yani akıllı telefonunuza gelen mesaj ve aramaları da saatinizden takip edebiliyorsunuz.

Arıkovanı üzerinden ön siparişle sahip olabileceğiniz akıllı saatin fiyatı ise 1.000 TL. Sense Watch hakkında detaylı bilgi almak ve ön sipariş vermek için Arıkovanı sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder