close

Samsung cep telefonlarından beyaz eşyaya kadar pek çok ürününde plastik ambalaj kullanmayacağını açıkladı. Teknoloji devi kağıt ve biyo bazlı plastik gibi geri dönüştürülebilir çevre dostu malzemeler tercih edecek.

Samsung plastik ambalaj yerine çevreci malzeme tercihini 2019’un ilk yarısında hayata geçirecek. Şirket, ormancılık inisiyatifleri tarafından onaylanmış kağıt ambalaj malzemeler kullanacak. Samsung böylece 2030’a kadar 500.000 ton geri dönüştürülmüş plastik kullanmayı ve 7.5 milyon ton atılmış ürün toplamayı planlıyor.

Şirket, yenilikçi ambalaj fikirleri geliştirmek için yeni bir görev birimi bile oluşturdu.

Örneğin, mağazalarda cep telefonlarını ve tabletleri tutmak için kullanılan plastik aparatlar, kağıt hamurundan yapılmış olanlarla değiştirilecek. Samsung ayrıca şarj cihazlarının tasarımını da değiştireceğini, parlak dış yüzeyini mat yüzeyle değiştirip plastik koruma filmlerini ortadan kaldırarak plastik kullanımını azaltacağını belirtiyor.

TV, buzdolabı, klima, çamaşır makinesi ve diğer mutfak ve ev aletlerinin yüzeyini korumak için kullanılan plastik torbalar da geri dönüştürülmüş malzemeler ve biyoplastik içeren torbalarla değiştirilecek. Biyoplastikler, plastik atıklardan ve nişasta veya şeker kamışı gibi fosil olmayan yakıt malzemelerinden yapılıyor.

Şirket ayrıca 2020 yılına kadar sadece Orman İdare Konseyi, Orman Sertifikalandırma Programı ve Sürdürülebilir Ormancılık Girişimi gibi küresel çevre kuruluşları tarafından sertifikalandırılmış elyaf malzemeler kullanacak.

Samsung’un Global Müşteri Memnuniyeti Merkezi başkanı Gyeong-bin Jeon, “Şirket, maliyette artış olsa bile çevresel açıdan sürdürülebilir malzemeler kullanacak” dedi.

Yorum Gönder