close
DünyaKitlesel Fonlama Kampanyaları

Sağlıklı Beslenme Konusunda Yeni Yardımcınız Akıllı Tabak

Günümüzde her zamankinden daha çok insan sağlıklı beslenme konusunda takıntılı hale gelmiş durumda. Veganizm, çiğ beslenme, intermittent fasting derken onlarca diyet şekli arasından seçim yapmak bir hayli zor.

Ancak hangi diyeti seçerseniz seçin, ne yediğinizi takip etmeniz her zaman iyi bir fikirdir. Bu konuda yardımcı birçok teknolojik ürün var. Yediğiniz besinleri takip ve analiz eden SmartPlate de onlardan biri.

SmartPlate, diğer besin takip çözümlerinden biraz farklı. Dünyanın en akıllı tabağı olarak lanse edilen SmartPlate, aynı anda üç farklı gıda maddesini analiz edebiliyor. Manuel veri girişini ortadan kaldıran akıllı tabak, tükettiğiniz karbonhidrat, yağ, protein ve genel kaloriyi takip etme konusunda kullanıcısına epey zaman kazandırıyor.

SmartPlate, yapay zeka ve fotoğraf tanıma teknolojilerinden faydalanıyor. Akıllı telefonunuzun kamerasını, yemeğinizi tanımlamak ve bu bilgileri kişiselleştirilmiş günlüğünüze girmek için kullanan mobil uygulamasıyla eşleştiriliyor.

Kitlesel Fonlama Başarısı

SmartPlate projesi ilk olarak 2015 yılında bir kitlesel fonlama kampanyası başlattı. Dahili kameralarla gelen ürün 110 bin dolar fon toplayarak hayata geçmeyi başardı.

2017 yılında ürün güncellenerek yeniden kitlesel fonlamaya açıldı. Bu kez kameralar kaldırıldı ve tüm süreç mobil uygulamaya bırakıldı. Proje, hedefinin yüzde 127 üzerine çıktı ve 150 bin dolar fon toplayarak yine başarılı oldu.
Bunda dünyanın en akıllı tabağı için hiç de fena olmayan 89 dolarlık ön sipariş fiyatının da etkisi büyüktü tabii.

Yorum Gönder