close
Dünyadaki Son Teknoloji Gelişmeleri

Robotik Girişimleri İçin Fon Sağlayan Yeni Platform: Britbots CROWD

Kitlesel fonlama platformlarına bir yenisi daha eklendi. Britbots CROWD adını taşıyan hisse bazlı platform, son derece sınırlı bir kitleye hitap etmesiyle dikkat çekiyor. İngiltere menşeili platform yalnızca robotik girişimleri destekliyor ve üstelik bu girişimlerin de İngiltere menşeili olması gerekiyor.

Platformun kurucu ismi Dominic Keen, bu duruma şöyle açıklık getiriyor: “Yatırımcılarla İngiliz Robotik Tohum Fonu (British Robotics Seed Fund) hakkında konuşurken, yatırımcıların portföylerine yüksek potansiyelli robotik girişimlerini katmak için epey hevesli olduklarını gördük. Böylece dünyanın ilk hisse bazlı robotik kitlesel fonlama platformu olan Britbot’s CROWD’u kurarak yatırımcıların gelecek vadeden projelere ilk en kolay yoldan ulaşma imkanı yarattık.”

Platformda yer alan girişimler, mentorluk ve iş geliştirme desteğiyle birlikte minimum 200 sterlin değerinde yatırımları kabul ediyor. Şimdiye kadar ZOA Robotics, bot yazılım desteği şirketi Botskill, drone sağlayıcı Tethered Drone Technologies, yazılım şirketi Redbeard ve bilgisayar programlama eğitim organizasyonu Future Technology Resources da dahil olmak üzere platformda yer alan tüm girişimler tüm listelenen yeni kurulumlar, Britbots’un İngiliz Robotik Tohum Fonu tarafından yatırım almış durumda.

ZOA Robotics CEO’su Thiago Acevedo, şirketinin Brittots CROWD’a girişi hakkında şöyle konuştu: “Mevcut fonlama turumuzda yeni yatırımcılarla bizi buluşturan Britbots CROWD’a minnettarım. Özellikle robotik girişimleri ile ilgilenen yatırımcıları daha genel platformları kullanarak bulmak zor olabilir ve bu yüzden Britbots CROWD’un bu niş alanı doldurma adına harika bir iş yaptığını düşünüyorum.”

Yorum Gönder

three × 1 =