close

Kullanışlı kamera ekipmanlarıyla adını duyuran Rhino, kitlesel fonlama sahnesine geri döndü. Girişimin Rhino Arc II isimli yeni kamera asistanı, fotoğraf ve video çekimleriyle ilgilenenlerin neredeyse tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor.

“Robotik kamera asistanı” olarak lanse edilen Arc II, 4 eksenli bir motorlu kafaya sahip. Hem tripodlar hem de Rhino Slider’la uyumlu olan ekipman, 6,8 kg taşıma kapasitesine sahip. Kullanıcılar bu akıllı asistanı hem cihazın üzerindeki joystick’le hem de akıllı telefonlarıyla kontrol edebiliyorlar.

Rhino Arc II, farklı çekim senaryolarında düzgün kamera hareketleri elde etmek için LightLapse, Röportaj, Keyframe ve Rack modlarını destekliyor. Bu modlar sayesinde pan, tilt ve zoom hareketlerinde pürüzsüz görüntü elde edebiliyorsunuz.

Sistem ayrıca Rhino’nun daha EVO Motor ve Slider EVO gibi önceki cihazlarıyla da geriye dönük olarak uyumlu. İsteğe bağlı bir Rhino Power pille kullanıldığında, Arc II aynasız ve DSRL kameralar için entegre güç çıkışı da sunuyor. Diğer özellikler arasında entegre 501 plakalı bir alıcı, bir OLED ekran ve motorlu montaj için bir pan motoru bulunuyor.

Rhino’nun diğer ürünleri gibi kitlesel fonlamaya açılan Arc II için ön sipariş süreci devam ediyor. Arc II kamera asistanı, kitlesel fonlama kampanyasına özel olarak perakende fiyatı olan 1200 dolar yerine 960 dolara satılıyor. Hayata geçmek için hedeflediği fona çoktan ulaşan Rhino Arc II, destekçilere Mayıs 2019’da teslim edilecek.

Proje hakkında detaylı bilgi almak için buradan kitlesel fonlama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder